Įsirengusiems nuotekų valymo įrenginius gyventojams skiriama savivaldybės parama

Alytaus rajono savivaldybė ne tik skatina gyventojus įsirengti individualius nuotekų valymo įrenginius, bet ir kompensuoja dalį išlaidų įsirengusiems. Savivaldybės tarybai pritarus, Genių kaimo gyventojams už individualus nuotekų valymo įrenginį reikės mokėti tik apie 30 proc. kainos.

Gyvenvietėje esantys centralizuoti nuotekų valymo įrenginiai ypač susidėvėję, todėl būtina atlikti jų rekonstrukciją. Alytaus rajono savivaldybės administracijos ir įmonės „Simno komunalininkas“ specialistai paskaičiavo, kad darbai savivaldybei kainuotų apie 700 tūkst. Eur ir būtų didelė našta savivaldybės biudžetui. Todėl nuspręsta kalbėtis su gyventojais ir rasti bendrą sutarimą dėl nuotekų valymo įrenginių atnaujinimo.

Savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė inicijavo diskusijas su Alytaus seniūnijos Genių gyvenvietės gyventojais. Svarstyti galimi nuotekų valymo įrenginių atnaujinimo ir įrengimo variantai – rekonstruoti esamus ar iš dalies finansuoti individualius. Po susitikimo ir prieita bendros išvados, kad gyventojai įsirengs individualius nuotekų valymo įrenginius, o savivaldybė skirs kompensacijas.

Savivaldybės tarybai pritarus, Genių kaimo gyventojams savivaldybės biudžeto lėšomis bus kompensuojama iki 70 procentų nuotekų valymo įrenginio kainos. Šiam tikslui skirta 100 tūkst. Eur. Finansuojama bus už vieną įrenginį.

Geniuose jau planuoja įsirengti naujus individualius įrenginius 64 ūkiai iš 80 centralizuotai tiekiamo vandens abonentų, apie 12 jau yra įsirengę, senais naudojasi 15 abonentų. Centralizuotai vandenį Genių gyvenvietei tiekia savivaldybės įmonė „Simno komunalininkas“.

Jau kelis metus Alytaus rajono savivaldybė, norėdama paskatinti rajono gyventojus, kurie neturi galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, atsakingai tvarkyti nuotekas, rūpintis aplinka, iš dalies kompensuoja individualaus nuotekų valymo įrenginio išlaidas.

Už vieną įrenginį mokama 300 eurų kompensacija. 2020–2021 m. kompensacijos skirtos 337 gyventojams, išmokėta 101,4tūkts. Eur.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *