Lazdijuose viešėjęs ministras: „Greitosios medicinos pagalbos sistema išbalansuota dėl migrantų krizės“

Lazdijų rajono savivaldybės nuotr.

Lazdijuose viešėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jis susitiko su rajono savivaldybės atstovais. Susitikime dalyvavo rajono merė Ausma Miškinienė, vicemeras Valdas Petras Mikelionis, savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė, jos pavaduotojas Saulius Petrauskas, sveikatos priežiūros įstaigų vadovai.

Susitikime kalbėta apie COVID-19 ligos situaciją, priemones jai suvaldyti, vakcinacijos eigą, medicinos paslaugų teikimą nelegaliems migrantams bei kitomis temomis.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys akcentavo vakcinacijos svarbą, nes tai – efektyviausias būdas sustabdyti COVID-19 ligos plitimą. Jis tvirtino, kad 8–9 asmenys iš 10-ies gulinčių ligoninėse arba sunkiai sergančių, yra nepaskiepyti. Testavimas, anot ministro, mažina riziką užsikrėsti, bet problemos neišsprendžia. Vienintelė išeitis – skiepai. Tik tada nenukentėtų tiek daug Lietuvos žmonių – ypač verslininkai, moksleiviams nereikėtų mokytis nuotoliniu būdu. Kalbėdamas apie medicinos paslaugų teikimą nelegaliems migrantams, sakė, kad greitosios medicinos pagalbos sistema dėl didelio migrantų skaičiaus buvo išbalansuota. Tačiau su Finansų ministerija jau sutarta, kad bus finansuojamas mobilių medicinos brigadų steigimas. Merė A. Miškinienė pritarė šiai minčiai, bet akcentavo, kad rajone labai trūksta medicinos darbuotojų – šeimos gydytojų, slaugytojų.

Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Simona Jasinskienė pristatė vakcinacijos duomenis. Ji sakė, kad rugpjūčio mėnesį vakcinacijos tempai padidėjo. Lazdijų rajone paskiepyta 3 proc. daugiau gyventojų nei Lietuvos vidurkis. Iš viso vakcinuota 54,1 proc. žmonių. Rajono reikmėms buvo gauta 15800 įvairių vakcinų. Iš jų jau panaudota 14640.

Merės A. Miškinienės teigimu, kad žmonėms būtų patogiau pasiskiepyti, nuo šios savaitės pabaigos mobilūs vakcinavimo punktai veiks kultūriniuose renginiuose, Žolinių atlaiduose, bendruomenių sąskrydyje.

Lazdijų rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Aušra Dainauskienė kalbėjo apie medicininių paslaugų teikimą nelegaliems migrantams ir dėl jų kylančias problemas. Labai padidėjo greitosios medicinos pagalbos užimtumas. Pasak ministro, siekiant išspręsti šį opų klausimą, svarstoma apie Krašto apsaugos ministerijai pavaldžių paramedikų pagalbą.

Susitikimo metu taip pat aptarti būsimi sisteminiai pokyčiai sveikatos apsaugos sistemoje.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys lankėsi ir vakcinavimo centre, įsikūrusiame policijos komisariato pastate bei Lazdijų ligoninėje: susipažino su ligoninės darbo veikla, rezultatais, problemomis, ateities planais.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *