Alytuje – tūkstančiai bedarbių, o dirbti nėra kam

„Alytaus darbo rinkos artimiausiais metais laukia nemažas iššūkis – investuotojai kalba apie tūkstantį naujų darbo vietų. Kaip pasieksime, kad Alytus galėtų jiems pasiūlyti pakankamai kvalifikuotų specialistų ir įvairių sričių darbuotojų – tai mūsų šiandienos pokalbio tema“, – pradėdamas susitikimą su Užimtumo tarnybos Alytaus skyriaus vedėja Vilija Maksimavičiene bei šio skyriaus darbuotojomis Rima Kisieliene ir Jolanta Griškoniene, sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Susitikime taip pat dalyvavo mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė, mero patarėja Agnė Čeplinskienė.

Pasak mero, susitikimuose su verslininkais pastaruoju metu jam dažnai tenka išgirsti apie atitinkamos kvalifikacijos ir profesijų darbuotojų stygių Alytuje bei nepasitikėjimą Užimtumo tarnybos galimybėmis tarpininkauti ieškant atitinkamų specialistų.

„Suprantu, kad buvusią Darbo biržą palietė reorganizacija, darbo rinką, o ir visas institucijas pakankamai išbalansavo antrus metus besitęsianti pandemija, tačiau mūsų laukia naujas iššūkis – rasti bendrus sprendimus, kurie užtikrintų pakankamą reikiamų specialistų ir darbuotojų pasiūlą į miestą ateinančiam naujam verslui ar čia jau veikiančioms ir pastaruoju metu besiplečiančioms įmonėms. Padiskutuokime, kokia galėtų būti savivaldybės pagalba Užimtumo tarnybai bei koks galėtų būti jos pačios indėlis į verslo lūkesčius, pasidalinkime nuomonėmis apie esamą situaciją, nes žvelgiant į registruotų bedarbių ir laisvų darbo vietų skaičius, aš matau nenormalią disproporciją“, – sakė N. Cesiulis.

Pasak V. Maksimavičienės, šiuo metu registruotų darbo neturinčių asmenų skaičius Alytaus mieste yra apie 6000, laisvų darbo vietų yra apie 700.

„Darbdaviai dažnai neskuba pranešti apie laisvas darbo vietas, o ir mes pastaruosius metus buvome priversti užsiimti labiau rutininiu darbu, pavyzdžiui, prastovų dėl karantino išmokų skaičiavimais konkrečioms įmonėms – tai laikui imlus, rankinis darbas, tad iš tiesų darbo pasiūlos ir paklausos analizei, bendravimui su verslo įmonėmis pritrūko laiko“, – sakė Užimtumo tarnybos Alytaus skyriaus vedėja Vilija Maksimavičienė.

Pasak Užimtumo tarnybos Alytaus jaunimo skyriaus vedėjos Rimos Kisielienės, iki liepos pradžios net ir darbą pasiūliusiems asmenims ir jiems jo nesutinkant dirbti, užimtumo tarnyba negalėjo šių išbraukti iš sąrašų, nes buvo karantinas. „Dabar mūsų rankos jau laisvesnės, nes liko tik ekstremali situacija, gal tai, kad atsisakančius pasiūlyto darbo galėsime išbraukti iš sąrašų jau šiek tiek pakeis situaciją“, – sakė Užimtumo tarnybos atstovė.

Jos teigimu, du esminiai darbo rinką iškreipiantys dalykai, kaip ir Lietuvoje, taip ir Alytuje yra  nedirbti skatinanti socialinių išmokų visuma bei nelegalus darbas.

„Valstybės lygmens problemų mes greit neišspręsime, pagalvokime apie glaudesnį bendradarbiavimą tarp asocijuotų verslo organizacijų, savivaldos institucijų, profesinio rengimo centrų – ieškokime kelių ir būdų rasti tuos sąlyčio taškus tarp darbdavio ir darbuotojo, suvesti juos, kad miestas augtų, kad žmonės uždirbtų. Tai generuos geras pajamas ir miesto biudžetui, ir kitam verslui“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Panašūs įrašai:

2 komentarai apie “Alytuje – tūkstančiai bedarbių, o dirbti nėra kam

  1. Laba . Aš nesutinku su posakių kad nėra kam dirbti kad nėra kam dirbti. Būdu jai darbdaviai nekialtu aukštų reikalavimų už minimumą. Arba parašyta cv siųsti. Siunti atsako jokio nes žmogus nuo 40 m jau nurašytas. Mot priima siuvimas arba prekyba. O darbdavį žino kad jau 40 m žmogus gali nedirbti trigubo darbo jie gali nepatekti jie nori jaunu. O jauni renkasi arba užsienį arba laisvą gyvenimą. Degul žiūri į darbuotojus ne kaip į daiktus bus kam dirbti. Aišku ir už tą tikrą alga kuri atitinka darbą.

    1. Kiekvienoj darbovietėj už minimumą dirbsi viską,ir neturėsi savo pareigų.Vaiko kur tik reikia,pareini po darbo kaip lavonas bijai laukti kitos dienos.okur dar vaikai namuose reik valgyt pagaminti ir visa kita.kiek galima sitaip temti.todel ie keiciasi istisai zmones.NĖRA MOTYVACIJOS.ATLYGINIMŲ KAD GYVENTI,O NEIŠGYVENTI.Ari kaip arklys o vaikams vis sakai nieko negaliu jums leisti nes pinigu neturiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.