Punioje nuaidėjo tradicinė šviežios duonelės šventė

Jau 20-ą kartą Punioje įvyko šviežios duonelės – Oninių šventė, kurioje netrūko geros nuotaikos, varduvininkų, svečių ir renginių išsiilgusių dalyvių.
Šventę organizavo Punios seniūnija, Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Punios skyrius, viešoji organizacija „Punios ainiai“ bei rajono viešosios bibliotekos Punios skyrius.
Meras Algirdas Vrubliauskas, sveikindamas šventės dalyvius, džiaugėsi, kad susirinko labai daug žmonių ir kad jie gali pabendrauti, pasidžiaugti, paklausyti muzikos, pašokti.
„Oninių šventė kasmet sukviečia tiek vietinius, tiek iš toli atvykusius svečius į gražų Punios kraštą, kuris garsus savo istorija ir savo Onutėmis. Kartu pagerbiame duoną, javapjūtėje dirbančius mūsų krašto žmones. Džiaugiamės puikia vasara, kuri vieniems padovanojo didesnį, kitiems – kiek mažesnį derlių, bet kombainai dar dūzgia laukuose, ir aš tikiu, kad derlius gražiai suvažiuos į aruodus. Pagerbkime duoną, kuri kvepia senolių išmintimi, tradicijomis, kurios skonis nukelia į vaikystę“, – šventės atidaryme kalbėjo Alytaus rajono savivaldybės vadovas A. Vrubliauskas.
Apie ilgą duonos kelią nuo rugio grūdelio iki kepalėlio ant mūsų stalo buvo pasakojama tradicinėje edukacijoje „Duonos kelias“, kurioje galėjo dalyvauti visi norintys.
Meras taip pat pasidžiaugė, kad į Punios miestelį jau veda naujas, gražiai sutvarkytas kelias.
„Tai – bendras Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Alytaus rajono savivaldybės projektas. Džiaugiuosi, jog kartu dėl savo krašto ir jo žmonių galime nuveikti daug gerų darbų“, – sakė meras A. Vrubliauskas.
Tradiciškai buvo pagerbtos varduvininkės – Onas, Onutes, Onytes, Onikes, Oneles pasveikino Punios seniūnas Gintautas Laukaitis. Varduvininkėms jis palinkėjo sėkmės ir sveikatos, o visiems susirinkusiems – saugoti, mylėti ir gerbti vieni kitus, kad dar daug kartų susirinktume čia, Punioje.
Onas taip pat sveikino šventėje dalyvavę Lietuvos Respublikos Seimo nariai Andrius Palionis, Andrius Kupčinskas, Robertas Šarknickas, kiti politikai, garbūs svečiai.
Šventės dalyviams koncertavo Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro meno kolektyvai, „Daumantų muzikantai“, Irūna ir Marius, grupės „4 Roses“, „Žemaitukai“, „Rondo“.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.