Alytuje lankęsis Laurynas Kasčiūnas: „Atvykėliams reikia duoti žinoti, kad jie čia nėra laukiami“

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Penktadienį Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja, mero pareigas einanti Jurgita Šukevičienė susitiko su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Laurynu Kasčiūnu bei komiteto nariu Vytautu Baku. Susitikime taip pat dalyvavo ir Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas, Seimo nariai Antanas Vinkus, Žygimantas Pavilonis, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Vidas Mačaitis, Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Seimo nariai lankėsi Dzūkijos savivaldybėse, norėdami savo akimis pamatyti ir iš pirmų lūpų išgirsti  apie problemas, su kuriomis susiduria vietos valdžia, sprendžiant nelegaliai sieną kertančių migrantų apgyvendinimo klausimus.

Susitikimo Alytaus miesto savivaldybėje metu J. Šukevičienė akcentavo, kad esminis klausimas, kuris yra svarbiausias – kiek laiko savivaldybėse bus karantinuojami migrantai ir ar išgabenus turimus, po savivaldybes bus skirstomi nauji?

Mero pavaduotoja taip pat pabrėžė, kad Vidaus reikalų ministerija turi kuo skubiau pavesti VRM Medicinos centrui, kitoms pavaldžioms institucijoms pasienyje su Baltarusija vykdyti medicininę karantininę kontrolę, rūšiuoti užsieniečius, kad būtų išvengta infekcinių ligų plitimo.

„Priėmus migrantus Alytuje, paaiškėjo, kad jie nebuvo testuoti, atlikus testus pas mus, paaiškėjo 2 užsikrėtimo atvejai“, – sakė J. Šukevičienė.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorės Onos Balevičiūtės, savivaldybėms reikia aiškumo dėl patirtų išlaidų kompensavimo terminų ir grafiko – jie turi būti kuo trumpesni, kol kas detaliai apie tai nekalbama, tik žadama kompensuoti.

Pasak savivaldybės atstovų, taip pat labai svarbus ir kitas klausimas: ar bus naudojami Turto fondo valdomi pastatai migrantų karantinavimui, taip nuimant įtampas ir naštą nuo savivaldybių.

L. Kasčiūno teigimu, savivaldybėms išlaidos bus tikrai kompensuotos. „Kitas dalykas – atvykėliams reikia duoti žinoti, kad jie čia nėra laukiami. O jūsų pastabos, išsakyti pastebėjimai dėl konkrečių dalykų bus perduoti atitinkamoms institucijoms ir tos problemos bus sprendžiamos“, – sakė Seimo narys.

Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojo V. Mačaičio, po karantino pabėgėliai iš savivaldybių bus paimti, jeigu susirgimų nedaugės ir jeigu didesnio migrantų antplūdžio nebus. „Rugpjūčio mėnesį mes turėsime 900 vietų migrantams apgyvendinti, statomi konteineriniai nameliai. Žinoma, jeigu vėl bus didžiulis pabėgėlių srautas, vėl prašysime savivaldybių pagalbos“, – sakė jis.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.