Politikai lieja tulžį dėl migrantų: „Nelegalai svarbesni už alytiškius?“

Dėl Alytuje įkurdintų nelegalių migrantų tarp politikų kaista atmosfera. Po pirmadienį Alytaus miesto savivaldybėje vykusio pasitarimo šia tema, viešoje erdvėje jau pasipylė nuogąstavimų ir pasipiktinimų dėl esą gerinamų sąlygų nekviestiems atvykėliams – įrengti krepšinio stovus bei aprūpinti juos rūkalais. Aistrų kyla tiek dėl pasirinktos apgyvendinimo vietos, tiek dėl vienašališkai, nepasitarus su tarybos nariais priimto sprendimo į Alytų priimti imigrantus. Alytaus miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos vadovė Ona Balevičiūtė tikina, kad kai kurie politikai tulžį lieja be reikalo, o šiuo metu atostogaujantį merą pavaduojanti vicemerė Jurgita Šukevičienė apgailestauja, kad tokioje įtemptoje situacijoje į viešumą laidomi nepagrįsti gandai.

Migrantams – rūkalų ir krepšinio lankų

„Nelegalūs migrantai svarbesni už alytiškius? Manyčiau šiandieninės nelegalų situacijos fone turėtumėme permąstyti ir iš naujo pamatyti pačių alytiškių problematiką, įvertinti ar tikrai pakanka dėmesio saviems. Juk jų (alytiškių) yra daugiau nei 71, kurių net fiziologiniai poreikiai netenkinami, gyvena žemiau skurdo ribos. Tokios išvados man kyla šiandieninio pasitarimo su VRM viceministru metu, išgirdus savivaldybės administracijos planus įrengti krepšinio stovus, parūpinti cigarečių Alytuje laikinai apgyvendintiems nelegalams. Neva tam, kad jie nesukiltų. Gal jiems ir maldos namus pastatyti? O ir apskritai ar jie žaidžia krepšinį? Išsakiau savo nuomonę, kad jie yra valstybės sienos pažeidėjai ir nenusipelnė tokio miesto valdžios dėmesio. Atvirkščiai, asketiškesnės sąlygos tikėtina atbaidys jų tėvynainių norą „aplankyti“ Lietuvą“, – Facebook socialinio tinklo paskyroje rašė Alytaus miesto tarybos narys Valerijus Vencius.

Su migrantų apgyvendinimui pasirinkta vieta Alytuje nesutinka ir kita miesto politikė – Laura Radzevičiūtė. Pasak jos, į šį reikalą savivaldybės iš viso neturėjo būti įtrauktos, o valstybės atstovai turėjo pagalvoti apie galimybę juos apgyvendinti buvusio Lukiškių kalėjimo patalpose.

Ekstremalių situacijų komisijos vadovė: „politikai tulžį lieja be reikalo“

„Dabar emigrantams tenkantis plotas yra labai mažas. Kambariuose jie gyvena po keletą ir net keliolika asmenų. Aptverto kiemelio plotas taip pat yra labai mažas. Mažoje teritorijoje – 70 žmonių. Būti taip susigrūdus jiems yra nepatogu, karšta, jų veikla apribota, negali niekur išeiti už tvoros, jie nuolatos stebimi policijos pareigūnų. Yra žmonių, kurie žino tarptautinę pabėgėlių patirtį. Raudonasis kryžius, šios organizacijos Alytaus skyriaus nariai pasiūlė jiems savo pagalbą, vadovaudamiesi ta pačia tarptautine patirtimi. Jie sako, kad rūkymas yra vienas iš poreikių, kuriuos įprastai stengiamasi išpildyti pabėgėlių stovyklose. Rūkalais jie bus aprūpinti už pačių migrantų turimus pinigus ir į šį reikalą savivaldybė niekaip niekaip nesikiša.

Toje pačioje teritorijoje, kiemelyje, yra pastatyti aštuoni biotualetai, konteineriai, jie ten pat ir maitinami, todėl iškilo poreikis padidinti lauko aikštelę ir joje pastatyti krepšinio lankų, duoti kamuolių, kad jie galėtų išsikrauti fiziškai. Ar čia yra prabanga? Manau, kad ne. Galbūt, kai migrantai užsiims veikla, tai jų dėmesys nebus nukreiptas už tvoros.

Šiandien jie visi buvo testuojami ir visų rezultatai yra neigiami. Tad reikia pasidžiaugti, kad jie neatvežė Covid užkrato“, – kalbėjo Alytaus ekstremalių situacijų komisijos vadovė O. Balevičiūtė.

Direktorė pasakojo, kad į Alytų atvykę migrantai iš autobuso išlipo basomis kojomis, rankose laikdami tik sausus davinius. Kai kas buvo apsirengę net kelis sluoksnius drabužių.

O. Balevičiūtė patikino,  kad ji kaip ekstremalių situacijų komisijos vadovė, šalyje paskelbus ekstremalią situaciją, turėjo pilną teisę sprendimus priimti be tarybos narių sutikimo, tad kai kurie Alytaus politikai tulžį lieja be reikalo.

„Atsiklausti tarybos narių, nebuvo nei laiko, nei teisinės būtinybės. Visa tai paaiškino ir sekmadienį Alytuje viešėjusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė“, – tikino O. Balevičiūtė ir pridūrė, kad visos su migrantais susijusios išlaidos bus padegtos iš Valstybės rezervo lėšų.

Kalbėdama apie teisinius aspektus, ar išties teismui pritaikius laikinąsias apsaugos priemones aerodromo žemei ją naudoti paliekant Alytaus aeroklubui, migrantai ten buvo apgyvendinti teisėtai, direktorė pabrėžė, kad turtas yra perduotas savivaldybei, todėl pastatas priklauso savivaldybei, tad ir teisę, kaip jį panaudoti, sprendžia savivaldybė.

„Mes nutarėme migrantus apgyvendinti savivaldybei priklausančiame pastate, kuris tikrai nebuvo naudojamas nei jokių aviamodeliuotojų, nei dar kokių nors kitų organizacijų. Mūsų buvo paprašyta stogo virš galvos ir elementariausių apgyvendinimo sąlygų. Alytaus aeroklubą informavome, kad panaudosim dalį teritorijos, kuri būtina pastato eksploatavimui“, – situaciją aiškino O. Balevičiūtė.

Vicemerė: „Tai liūdina“

Į klausimą, galbūt Alytus iš viso galėjo migrantų nepriimti, šiuo metu atostogaujantį Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį pavaduojanti vicemerė Jurgita Šukevičienė patikino, kad situacija nėra eilinė ir naujai atsiradusiais iššūkiais nesidžiaugia nė viena savivaldybė, tačiau į prašymą dėl migrantų apgyvendinimo anksčiau ar vėliau turės atsiliepti visos savivaldybės, į kurias bus kreiptasi.

„Tiek policija, tiek psichologai, tiek gydytojai tikina, jog kažin kiek parų būti uždarytiems uždaroje teritorijoje, reiškia kylančią psichologinę įtampą, kuriai būtina užkirsti kelią, kad būtų išvengta incidentų. Liūdina, kad tokioje įtemptoje situacijoje į viešumą laidomi nepagrįsti gandai“, – sakė vicemerė.

Deja, net po pirmadienį įvykusio virtualaus pasitarimo su vidaus reikalų viceministru, į klausimą, kada Alytuje sekmadienį apgyvendinti migrantai bus iškeliami, atsakyta nebuvo. Žinoma, kad jiems yra taikomas dešimties dienų saviizoliacijos laikotarpis.

Panašūs įrašai:

8 komentarai apie “Politikai lieja tulžį dėl migrantų: „Nelegalai svarbesni už alytiškius?“

 1. Bet tikrai kodėl sienos pažeidėjams tokios išskirtinės teisės jug jie pažeidėjai ar vėl Lietuvos politikai be vazelino lenda Briuseliui

  1. Sienos oazeidinejamos todel kad vrm ministras blondine. Kol lietuva valdys blondines tame tarpe armonautes, kosmonautes nieko gero ie nebus, maziaisias kipisas ir ju nera, seniai reikejo prie sienos vrm burius atvezti ir butu baigesi, nebent tai susitarimas kad pabaltijis turi buti orgi hzterstas siuo amaru, kirie prievartauha ir zudo moteris vokietijoje, ten tokia kgb iste merkel ju prisikviete jah milijonais

  2. Sienos pazeidinejamos todel kad vrm ministras blondine. Kol lietuva valdys blondines tame tarpe armonautes, kosmonautes nieko gero ir nebus, maziausias kipisas ir ju nera, seniai reikejo prie sienos vrm burius atvezti ir butu baigesi, nebent tai susitarimas kad pabaltijis turi buti iorgi uzterstas siuo amaru, kurie prievartauja ir zudo moteris vokietijoje, ten tokia kgb iste merkel ju prisikviete jau milijonais

  3. Manau politikai saunuoliai, jie mato visa europos paveiksla, ir suvokia kad jeigu siems amarams bus sudarytos geros salygos ju cia vaziuos milijonais, o kai ju privaziavo i svedija, vokietija…tie kas bent kazkiek domisi kas vyksta pasaulyje zino, kaip sitie amarai dauzo zmones gatvese, prigege su plyta per galva ir cia jiems juokas, prievaratauja mergaites, moteris, po to jas suspjausto dalimis kad nerastu ju pedsaku. Tie kas kliedit hzuojata sitiems amarams turit matyti kaip kie elgiasi europoje, jie vezami tam kad europoje baigtusi ramus gyvenimas, nes sitie babajai nesikeicia i tu saliu nuostatas, tikejimus ir elgiasi, o atsiveza savo religija, plesimus , prievarta …tai labai patogus komunsito bidono blm klounai, kuriems duok 50 eu ir jie eis ir degys policojos masinas. Jus zmones pasidomekit kas vyksta pasaulyhe pries kliededami apie amaru uzuojauta

 2. Zinom sia beletristika, alytaus komunistu valdzia ka visada mokejo vogti is biudzeto, musu visu pinigus, ta jie darys ir dabar.

 3. Alytus – vienintelis kuris taip centrinei valdziai pabegeliu klausimu i shikna lenda. I alytiskius valdziai nusispjauti,

 4. Kodėl tas pats Vencius nemato, kaip atskirose bylose teismo salėse atskiri turčiai po politika iš alytiškių šaipos per privačius kaltinimus iki nualpinėjimų? Dzūkeliam padavė emigrantų, tai būtinai dzūkas užjaus ir paguos..Anekdotai .

  1. Todėl, nesidomi, kad šmeižikui teismas pritaikė įstatymuose numatytas sankcijas pagal jo veiksmus, t.y. du metus viešoje erdvėje buvo šmeižiamas žmogus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.