12 kilometrų įveikė be didesnio vargo: Alytus – tobulas miestas žygiams pėsčiomis

Pavargę, bet kupini puikios nuotaikos ir teigiamų emocijų, maždaug keturiasdešimt sveikos gyvensenos entuziastų paskutinį birželio mėnesio vakarą įveikė Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuro (VSB) organizuotą „Vakarinio vasaros žygio“ maršrutą. Visi jie pasipuošė medaliais, o dešimt už pademonstruotas puikias sveikos mitybos žinias buvo apdovanoti papildomais prizais.

12 kilometrų pėsčiomis – nemenkas iššūkis, tačiau, pasirodo, aktyvų laisvalaikį mėgstantiems alytiškiams įveikiamas be didesnio vargo. Pasak Alytaus miesto VSB visuomenės sveikatos specialistės Simonos Batulevičienės, nė vienas žygeivis kelionės nenutraukė ir visi sėkmingai pasiekė finišą.

„Neskubėdami, nesivaržydami, palaikydami vienodą tempą, su atokvėpio pertraukėle tikslą pasiekėme per mažiau nei tris valandas. Labai džiaugiuosi, jog finišavo visi dalyviai – nuo mažiausiųjų iki senjorų“, – įspūdžiais dalijosi pašnekovė ir pasidžiaugė gana nemažu žygio dalyvių skaičiumi, mat karantino laikotarpiu buvo privaloma turėti galimybių pasą, kas veikiausiai tapo vienu svarbesnių argumentų, kodėl neatsirado daugiau norinčių dalyvauti žygyje.

„Vakarinio vasaros žygio“ maršrutą Alytaus miesto VSB visuomenės sveikatos specialistai parinko neatsitiktinai, atsižvelgdami į oro sąlygas, siekdami užtikrinti dalyvių saugumą ir stengdamiesi, kad jis nebūtų nuobodus. Žygio dalyviai miškais ir pamiškėmis, aplenkdami judrius kelius ir gatves, rinkdamiesi pėsčiųjų takus ir takelius, aplankydami lankytinus objektus (Moterties upelio tunelį, aukščiausią Lietuvoje pėščiųjų ir dviračių Baltosios rožės  tiltą ir kt.), įveikė 12 kilometrų trasą ir sugrįžo ten kur pradėję – prie Mažojo Dailidės ežerėlio.

Pasak ne vieną tokį žygį su kolegomis organizavusios S. Batulevičienės, keliauti pėsčiomis Alytuje tikrai yra kur, o ir sąlygos tam itin tinkamos. „Mūsų žygių tikslas – skatinti gyventojų fizinį aktyvumą, parodyti, kad žygiuoti gali visi, žygiai nėra nuobodūs ir gali būti puikiu laisvalaikio leidimo būdu. Toks judėjimas pėsčiomis lemia gerą fizinę bei emocinę sveikatą, skatina socialinius ryšius“, – pažymi visuomenės sveikatos specialistė ir užsimena, jog jau netrukus Alytaus miesto VSB aktyvaus laisvalaikio entuziastus pakvies į dar įdomesnius žygius.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.