Druskininkuose – vasaros stovyklos ir vietiniams, ir poilsiautojų vaikams

Druskininkai šią vasarą neabejotinai yra vaikų vasaros poilsio stovyklų sostinė – savivaldybė pasirūpino, kad prasidėjus vasaros atostogoms iki pat rugsėjo mėnesio turiningu poilsiu galėtų mėgautis ne tik druskininkiečiai, bet ir kurorto svečių atžalos.

Kaip teigia Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, sprendimas stovyklas organizuoti ir kurorto svečių vaikams kilo išanalizavus į Druskininkus pailsėti atvykstančių šeimų poreikius. „Dažnai poilsiautojai, atvykę į kurorto SPA centrus, ieško kuo įdomiai užimti savo vaikus. Vasaros stovyklos garantuos ramų poilsį tėvams ir smagų laiką vaikams. Šiais metais pasirūpinome, kad vaikai ir jaunimas vasarą praleistų itin turiningai ir įdomiai – jų laukia daugiau kaip 30 įvairių stovyklų, kuriose – meno, sporto, gamtos pažinimo ir kitos veiklos“, – sako R. Malinauskas.

Druskininkiečiai ir kurorto svečiai gali rinktis iš gausaus stovyklų sąrašo, kuris bus atnaujinamas visą vasarą, iki pat rugsėjo. Visa informacija ir registracija į stovyklas: https://druskininkai.lt/stovyklos/.

Vaikams ir jaunimui – veiklų įvairovė

Šią vasarą Druskininkai siūlo ypatingai platų stovyklų spektrą – galima rinktis teatro, šokio, muzikos, animacijos, gamtos pažinimo, krepšinio, kalbų, amatų ir daugybės kitų stovyklų.

Druskininkų savivaldybės mero patarėjas Simonas Kazakevičius pažymi, kad organizuojant stovyklas atsižvelgta, kad jos būtų įdomios įvairių pomėgių ir amžiaus vaikams bei jaunimui. „Pernai pirmą kartą pasiūlėme vasaros stovyklas visos Lietuvos vaikams ir tai pasiteisino. Šiais metais stovyklų koordinavimą patikėjome Jaunimo užimtumo centrui, turinčiam didelę patirtį dirbant su jaunais žmonėmis. Išnaudosime pačias įvairiausias kurorto poilsio ir žaidimų erdves, įdomiai ir kūrybingai supažindinsime su krašto istorija. Stovyklas organizuoja patyrę pedagogai, laisvieji mokytojai, meno, šokio, krepšinio profesionalai. Pavyzdžiui liepos mėnesį startuos Mindaugo Kuzmincko krepšinio stovykla“, – sako S. Kazakevičius ir pažymi, kad šie mokslo metai pareikalavo daug jėgų ir iš tėvų, ir iš vaikų, todėl poilsis Druskininkuose reikalingas visiems.

Galima rinktis, kiek dienų vaikai praleis stovykloje

Druskininkų švietimo centras visą vasarą organizuos vasaros dienos užimtumo stovyklą. Ją lanko ir vietiniai druskininkiečiai, ir pas senelius atvykę anūkai, ir kurorto svečių vaikai, o didžiausias patogumas – galima rinktis, kiek dienų jie lankys stovyklą.

Tai ypač patogu į kurortą atvykusiems svečiams, kai sudaryta galimybė mokėti už kiekvieną dieną atskirai.

Jau ketvirtus metus tokią stovyklą organizuojančio centro direktorius Vytautas Gintutis džiaugiasi, kad vaikai noriai sugrįžta į šią stovyklą. „Labai smagu matyti, kad ir vietiniai, ir kurorto svečių vaikai sugrįžta pas mus.  Kiekvieną sezoną tobuliname ir rengiame turiningą bei įdomią programą, stengiamės sudaryti įdomias, žadinančias prasmingą veiklą, įkvepiančias ir tinkamai nukreipiančias veiklas“, – sako V. Gintutis.

Švietimo centras liepą startuosiančiai stovyklai suplanavo labai daug veiklų: išvykas į  Grūto parką, Liškiavos kultūros centrą, pasienio užkardą, Metelių regioninį parką, edukacines programos „Grafika“, „Ekslibrisų kūrimas“, „Piešimas ant vandens“, „Čepkelių mokomasis takas“, susitikimus su kariais savanoriais ir Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos nariais, ekskursijas po Druskininkus su „Plepia Ponia“, unikalią  pažintį su Druskos Karaliais (vaikai susipažins su DRUSKOS KARALIENE ir DRUSKOS KARALIUMI – dviem kūrybingais menininkais).

Į stovyklos veiklas įtraukta apsilankymas AQUA vandens parke, Snow arenoje, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, V. K. Jonyno galerijoje, Žirmūnų darbo rinkos mokymo centre, amatų centre „Menų kalvė”. Šią stovyklą gali lankyti visi vaikai nuo 6 iki 12 m. amžiaus.

Kurorto svečiai vasaros stovyklų organizavime įžvelgia labai daug pliusų

Vilnietė Asta su vyru Robertu augina septynerių ir vienuolikos metų vaikus. Kurorte poilsiauti mėgstanti šeima praėjusiais metais pirmą kartą užrašė vaikus į dienos stovyklą ir liko labai patenkinti. „Mūsų šeimos tradicija bent kelis kartus pasilepinti atostogomis Druskininkuose. Vaikų seneliams palikti nesinori, tad važiuojam visi kartu. Bet stengiantis užimti vaikus, pramogų sau beveik nebelieka. Internete perskaičiau apie stovyklas vaikams. Nusprendėme pabandyti. Jau po pirmos dienos dukra ir sūnus buvo kupini įspūdžių, o mes su vyru – pailsėję“, – patirtimi dalijosi Asta. Šeima jau suplanavo, kad rugpjūčio mėnesį savaitę praleis kurorte, atostogų metu bent kelias dienas vaikai išreiškė norą lankyti stovyklą.

Utenoje gyvenanti Aistė svarsto išrinkti savo 12 metų sūnui stovyklą, ir jos metu atvykti pailsėti į Druskininkus. „Sūnus orientuotas į sportą, tad žiūrime būtent sporto, aktyvaus laisvalaikio stovyklų pasiūlymus. Galiu dirbti nuotoliniu būdu, todėl man nesunku prisiderinti. Manau, kad turėsime turiningą laiką Druskininkuose“, – sako moteris.

Druskininkų savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.