Perregimose Beno akvarelėse – vandens ir spalvos magija

„Benai, plaukiam į akvatorijas!“ – taip knieti perfrazuoti visiems žinomą pamario festivalių šūkį, kad jis puikiai pritiktų Dzūkijos sostinei. Tuo labiau, kad vienas čia ką tik nutikęs kultūrinis įvykis pataikė į patį dešimtuką.

Dailininkas Benjaminas Jenčius, net tolimiausių pažįstamų nuoširdžiai vadinamas Benu, birželio 17-ąją, didžiojo miesto šventės šurmulio išvakarėse, leidosi į simbolišką vandens spalvų kelionę kartu su kultūros renginių išsiilgusiais alytiškiais. Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje jis pristatė naujausią savo akvarelės darbų parodą „Akvatorijos“, kuriai atrinko trylika vertų paveikslų.

Akvarelės meistras Benjaminas Jenčius, jau daugiau nei pusę amžiaus tyrinėjantis vandens ir spalvos slėpinius, naudoja ypatingą, tik jam būdingą, liejimo techniką. Besigilinant į Benjamino paveikslus, neapleidžia natūralumo jausmas – suvokimas, kad viskas dailininko sukurtame pasaulyje susidėlioja tarsi savaime, spontaniškai, o autorius, rodos, tik keliais drąsiais potėpiais suteikia atsiradusiems vaizdams gilesnės intrigos.

Tarsi dvisluoksnė, plevenanti paveikslų šviesa įtraukia žiūrintįjį it koks akivaras. Plastiškų linijų ir spalvų žaismas Benjamino akvarelėse kai kuriems stebėtojams sukuria melodijos ir tam tikros ritmikos pojūtį. O ir pats autorius dar kadaise yra viešai pripažinęs, kad akvarelę lieja klausydamasis muzikos, kurią pasirenkąs pagal nuotaiką – nuo klasikinių kūrinių iki džiazo.

Simboliška, kad parodos „Akvatorijos“ pristatymo renginio bibliotekoje metu akvarelės potėpių švytėjimą papildė gyva muzika. Alytiškių mylimo bardo Alberto Antanavičiaus-Šekspyro svajingai nuteikianti dainavimo maniera klausytojų buvo pasitikta su pasimėgavimu.

„Pagrindinis šio susibūrimo tikslas – pirmiausia, pasveikinti visus su jau ištikusiu miesto gimtadieniu ir palinkėti puikių įspūdžių per masines savaitgalio atrakcijas. Norime tęsti mūsų tradiciją prieš masinį šurmulį pakviesti į biblioteką mums mielus meno ir kultūros žmones, kurie per tą netrumpą mūsų bibliotekos gyvavimo laiką nuo 94-ųjų miesto gimtadienius šventė su mumis drauge ir visada mums padėdavo. Mes sugalvojom šiandien pasikviesti ištikimiausius mūsų draugus – menininkus Beną ir Albertą. Benas Jenčius yra akvarelininkas nuo Dievo ir šiemet yra jo jubiliejiniai metai, bet jo sveikint dar negalima, būtų kiek per anksti“, – kalbėjo J. Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė.

Paprašytas pasisakyti parodos atidarymo renginyje, B. Jenčius kukliai šypsojosi į ūsą.

„Sudėtinga kalbėt. Tai, ką darau, man atrodo, matyt viskas čia, rėmuose. Kai pradedi liet akvarelę, užsimiršti ir pasineri tiesiog. Tu netgi nebegirdi tos muzikos, kuri „eina“ – jau kuri kažkokias vizijas. Ir liejasi akvarelė, na, kaip džiazas panašiai, nes pradėjęs tu nežinai, kaip užbaigsi. Bet tenka kartais užbaigt (šypsosi). Ir aš labai esu dėkingas Giedrei, kuri mane pakvietė“, – trumpai paatviravo Benas ir ištiesė bibliotekos direktorei Giedrei Bulgakovienei netikėtą dovaną – specialiai šiai progai sukurtą džiazuojančios akvarelės paveikslą „Vasaros vakaras“.

Benjamino Jenčiaus darbų paroda „Akvatorijos“ J. Kunčino viešosios bibliotekos patalpose (Seirijų g. 2) bus eksponuojama iki liepos 31 dienos. Kviečiame apsilankyti.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.