Vagysčių prevencijos diena Alytuje: pareigūnai patarė, kaip saugotis nuo ilgapirščių

Alytaus apskrities policijos pareigūnai kartu su partneriais ‒ UAB „G4S Lietuva”, AB „Lietuvos draudimas” ir Alytaus miesto centro raktine ‒ birželio 16-ąją Rotušės aikštėje minėjo Vagysčių prevencijos dieną. Partnerių atstovai pristatė veiklas, patarė gyventojams, kaip saugoti savo turtą, kokius užraktus rinktis. Renginyje taip pat dalyvavo Jaunieji policijos rėmėjai bei policijos bičiulis Amsis, kuris bendravo su mažaisiais piliečiais, kol suaugusieji domėjosi turto apsaugos galimybėmis.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Alytaus apskr. VPK) prižiūrimoje teritorijoje fiksuojamas šiek tiek augantis vagysčių iš butų, nuosavų namų ar sodybų kiemų skaičius. Šio pobūdžio nusikalstamos veikos skaičiai nemažėja, kadangi atšilus orams žmonės dažniau išvyksta iš namų arba užsiėmę aplinkos priežiūros darbais palieka daiktus lengvai prieinamose vietose be tinkamos apsaugos. Nors ilgapirščiai darbuojasi visais metų laikais, tačiau šiltąjį sezoną jie turi daugiau galimybių apžiūrėti ir įvertinti gyventojų turtą, pirkinius. Vasarą gyventojai dėl vagysčių netenka kepsninių, lauko baldų, žoliapjovių, grandininių pjūklų, kitos sodo technikos, vertingų daiktų kaip dviračiai, paspirtukai ir pan. Kartais gyventojai pasigenda savo įrankių ar daiktų ne iš karto, todėl vos pastebėjus vagystės požymius, policija prašo piliečių nedelsiant kviesti pareigūnus.

Vagysčių prevencijos dieną alytiškiai turėjo galimybę išgirsti atsakymus į jiems aktualius klausimus, kaip apsaugoti savo namus, sukurti saugios kaimynystės grupę, prevencines priemones, kokiomis naujausiomis turto apsaugos galimybėmis ir priemonėmis pasinaudoti, ar verta apdrausti savo namus ir turtą. Labai svarbu patiems pasirūpinti savo nuosavybe ir imtis prevencinių atsargumo priemonių, tokių kaip signalizacija, apšvietimas su judesio davikliais, vaizdo stebėjimo kameros ar įsitraukimas į saugios kaimynystės grupę.

Alytaus apskr. VPK informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.