Veisiejuose atgijo šokantis fontanas: tikimasi taps krašto traukos objektu

Šokantis fontanas Veisiejuose, Ančios ežere. Lazdijų TIC nuotr.

Lazdijų krašto simboliu tituluojamas muzikinis Veisiejų fontanas ir vėl nušvito naujomis šviesomis bei muzikos garsais. Prieš trylika metų Ančios ežere įsikūręs fontanas buvo pirmas Lietuvoje šviesų ir muzikos šou kuriantis fontanas ežere.

„Džiaugiuosi, kad nuo šiol Lazdijų krašto vizitine kortele tituluojamas Veisiejų fontanas mus visus džiugins naujomis spalvomis ir puikia muzika. Taip pat nuoširdžiai tikiu, kad ši vieta taps traukos objektu ne tik mūsų krašto gyventojams, bet ir svečiams, – apie penktadienio vakarą nušvitusį fontaną kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Pasak fontanų kūrėjo, įgyvendinusios Veisiejų fontano atnaujinimo darbus Mantvydo Šakalio, Veisiejų fontanas suprojektuotas taip, kad kuo natūraliau įsilieju į vietos kraštovaizdį. „Į fontaną įmontuoti 84 spalvas keičiantys šviestuvai, specialūs vandens siurbliai ir kita šiuolaikinė moderni fontanų valdymo įranga,“ – teigė „Poolservice.LT“ vadovas M. Šakalys.

Prieš trylika metų Ančios ežere įsikūręs fontanas buvo pirmas Lietuvoje šviesų ir muzikos šou kuriantis fontanas ežere. Tik vėliau, tokiais fontanais savo ežerus pradėjo puošti kiti rajonai. Per 13 metų fontanas gan stipriai susidėvėjo ir buvo nuspręsta jį atnaujinti. Įgyvendinant tarptautinį projektą „Ieškomi pasienio paveldo maršrutai“ fontanas buvo visiškai atnaujintas. Iš minėto projekto lėšų šiuo metu jau baigiami atnaujinti ir Veisiejų pantoninių prieplaukų remonto darbai, naujų prieplaukų gamyba Dusios ežere bei kartu su projekto partneriais kuriamas naujas bendras pasienio maršrutas, skirtas atrasti pasienio paveldo objektus, išsidėsčiusius Veisiejuose ir Tykocino mieste (Lenkijos Respublika).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *