Hitlerio plakatų detektyvo Alytuje atomazga: policija pričiupo vyriškį

Kelias savaites trukęs Alytaus policijos tyrimas dėl mieste užklijuotų plakatų su Hitlerio atvaizdu ir frazėmis apie skiepus nuo COVID-19 bei galimybių pasą galiausiai buvo išpainiotas – išaiškintas tai daręs asmuo, kuriam jau paskirta pirmoji bauda. Už tą pačią veiką jam teks atsakyti ir antrą kartą.

Administracinė teisena dėl nacistinių simbolių platinimo ar demonstravimo pradėta gegužės 15 dieną. Praėjus kelioms savaitėms, tai daręs asmuo buvo nustatytas.

„Plakatus klijavęs asmuo buvo nustatytas pilietiškų įstaigų vadovų bei policijos kartu su Alytaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistais kruopštaus darbo dėka. Asmuo yra 33 metų alytiškis. Savo kaltę jis pripažino. Jam už miesto centre pakabintus plakatus buvo surašytas administracinių nusižengimų protokolas ir paskirta pusė minimalios baudos (75 Eur). Kadangi Putinų mikrorajone plakatus jis kabino kitą dieną, už juos vyriškis taip pat turės atsakyti ir kitą savaitę jam bus surašytas dar vienas protokolas ir paskirta bauda nuo 150 eurų. Įprastai už nacistinių ar komunistinių simbolių platinimą ar demonstravimą gresia 150-300 eurų dydžio bauda“, – teigė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė Kristina Janulevičienė.

Pasak jos, vyriškis teisinosi plakatus pamatęs socialinių tinklų erdvėje ir nusprendė, kad juos reikėtų atspausdinti bei išplatinti po Alytaus miestą, kad visuomenė turėtų galimybę pagalvoti apie vakcinavimą ir galimybių pasus.

K. Janulevičienės teigimu, kamerose buvo užfiksuoti du asmenys, tačiau kaltę prisiėmė tik vienas, teigdamas, kad jis tiesiog sutiko pažįstamą gatvėje ir jis su padarytu pažeidimu niekaip nesusijęs.

Naujienų portalas „Dzūkijos veidas“ primena, kad plakatai su Hitlerio atvaizdu ir frazėmis apie skiepus nuo COVID-19 ir galimybių pasą buvo iškabinėti gegužės viduryje penkiose Alytaus miesto vietose. Patruliuodami policijos pareigūnai plakatus pastebėjo Antano Jonyno ir Lauko gatvių sankryžoje. Taip pat plakatai buvo pastebėti ir ant reklaminio stendo Lauko gatvėje, ir ant tvoros Vilniaus gatvėje. Dar vienas plakatas buvo užfiksuotas Tvirtovės ir Vingio gatvių sankryžoje.

Viename nedideliame, juodai baltame plakate vaizduojamas nacistinės Vokietijos vadovas ir parašyti žodžiai – „Skiepytiems į pečių nereiks“. Kitame didesniame, spalvotame plakate, kuriame matyti koronastop.lt ir Vyriausybės simbolika, A. Hitleris vaizduojamas su užrašu – „Tu to vertas. Leisk sau daugiau su galimybių pasu“.

Plakatai buvo nedelsiant pašalinti. Vykdant tyrimą, buvo atsukti filmavimo kamerų įrašai, bandyta nustatyti, kas juos užklijavo, tačiau nesėkmingai, nes kameros buvo nukreiptos į kitas vietas arba ten jų visai nebuvo.

Galiausiai plakatus  mieste klijavęs asmuo buvo nustatytas pasitelktus kitus tyrimo metodus.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.