Naujas sporto aikštynas Alytuje – ir mokiniams, ir miestelėnams

Alytaus Dainavos progimnazijos sporto aikštyno rekonstrukcijos pirmasis etapas baigtas, jau duotas startas ir antrojo pradžiai. Antradienį pasidžiaugti sėkmingai įgyvendintomis idėjomis į puikiai įrengtą, o netrukus ir daugiau sporto šakų po savo sparnu priglausiančią, dar vieną miesto sporto erdvę susirinko savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai, aikštyno techninio plano rengėjai ir svečiai.

„Daug maloniau ką nors atidaryti negu uždaryti, o šioje mokykloje kas savaitę kerpamos juostelės. Visiškai neseniai atidarėme gamtos laboratoriją, šiandieną atidarome aikštyną, kuriame, labai tikiuosi, sportuos ne tik šios mokyklos mokiniai, bet ir miesto bendruomenė.

Baigtas pirmas etapas, jau planuojami antro etapo darbai. Čia bus įrengta dar daugiau aikščių, atsiras naujos įrangos ne tik mokyklai, bet ir mikrorajono gyventojams ar net visiems alytiškiams. Linkiu mokyklai ugdyti mokyklos auklėtinius, kad jie taptų čempionais. Norisi, kad čia prasidėtų jaunųjų talentų paieška, augimas, kurie vėliau garsintų ir miestą, ir Lietuvą visame pasaulyje“, – atidarant aikštyną kalbėjo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis ir netrukus jau mušė pirmąjį įvartį į mini futbolo aikštelės vartus.

Dainavos progimnazijos direktorė Edita Matulevičienė pažymėjo, jog mokyklos bendruomenės svajonė įsirengti naują sporto aikštyną gimė prieš šešerius metus. „Šiandien galime tik pasidžiaugti, kad sunkiai prasidėję darbai netruko įgauti pagreitį. Esame labai dėkingi visiems, kurie palaikė šią idėją, suteikė finansavimą“, – kalbėjo progimnazijos vadovė.

Aikštyno atidarymo metu pasirodė mažieji futbolininkai, susirinkusius džiugino cirko studijos „Dzūkija“ akrobatė, buvusi šios mokyklos mokinė ir „Lietuvos talentai“ antros vietos laimėtoja Kristina Bujanauskaitė. Buvo sužaistos ir simbolinės futbolo varžybos, o Dainavos progimnazijos mokiniai krepšinio aikštelėje pakvietė pajudėti šokio ritmu.

Dar 2016 metais parengto Dainavos progimnazijos sporto aikštyno projekto pirmasis etapas atsiėjo daugiau kaip 270 tūkst. eurų. Už šias lėšas buvo įrengta uždara mini futbolo aikštelė, šuoliaduobė, lauko treniruokliai, krepšinio aikštelė, bėgimo takas bei didžioji futbolo aikštė su tribūnomis žiūrovams.

Antrajam etapui prireiks 290 tūkst. eurų, už kuriuos planuojama pilnai atnaujinti visą likusį aikštyną: įrengti universalią lauko teniso ir tinklinio aikšteles, gimnastikos ir lauko stalo teniso erdves, dvi lauko klases ir atvirą mini futbolo aikštę. 232 tūkst. eurų darbams atlikti skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, likusius 58 tūkst. eurų Alytaus miesto savivaldybė surado savo biudžete.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.