„Ignitis“ patvirtino naujas kainas: gyventojams brangs ir dujos, ir elektra

Asociatyvi nuotr.

Skaičiuojama, kad dėl pokyčių, visuomeninio elektros tiekimo kaina nuo liepos 1 d. vidutiniškai padidės apie 8,4 proc., o dujų – apie 36,8 proc.

2021 m. antrąjį pusmetį plano „Minimalus“ vartotojams, naudojantiems gamtines dujas maisto ruošimui, kaina sieks 0,63 Eur/m3 (šiuo metu yra 0,50 Eur/m3), tuo tarpu plano „Optimalus“ vartotojams, besišildantiems namus ir vandenį dujomis – 0,41 Eur/m3 (šiuo metu yra 0,28 Eur/m3). Pastovioji tarifo dalis abiejų planų vartotojams nekis – išliks 0,56 euro per mėnesį „Minimalus“ ir 3,99 euro per mėnesį „Optimalus“ vartotojams.

Analogišku laikotarpiu 2019 m. „Minimalus“ vartotojams kubinio metro dujų kaina atsiėjo 0,66 Eur, o „Optimalus“ – 0,46 Eur.

Plano „Minimalus“ (I gr.) gamtinių dujų buitiniams vartotojams kainų istorija, Eur/m3 (su PVM):

"Minimalus"

Plano „Optimalus“ (II gr.) gamtinių dujų buitiniams vartotojams kainų istorija, Eur/m3 (su PVM):

"Optimalus"

Antrajai šių metų pusei nustatytos gamtinių dujų kainos atitinka daugiametį 2015-2019 m. buitiniams vartotojams taikytų kainų vidurkį, kuris siekė 0,634 Eur/m3 „Minimalaus“ ir 0,407 Eur/m3 „Optimalaus“ plano atveju.

Didžiausią įtaką gamtinių dujų kainai lėmė pokyčiai Europos dujų biržose, nuo kurių priklauso ir įsigijimo kaina Lietuvoje. Kainų pokyčius didele dalimi lėmė mažėjantis Covid-19 pandemijos poveikis ekonomikai ir optimistinės nuotaikos dėl ūkio atsigavimo, o taip pat, užsitęsusi itin šalta žiema Europoje ir tuštesnės Europos požeminės dujų saugyklos.

„Ignitis“ ekspertų skaičiavimais, dėl būsimų kainų pokyčių, „Minimalus“ plano klientai, suvartojantys iki 300 kubinių metrų dujų per metus, kiekvieną mėnesį vidutiniškai mokės 0,59 euro daugiau, o „Optimalus“ plano klientai, per metus suvartojantys iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų – vidutiniškai apie 14 eurų daugiau.

Elektros kainų pokyčiai

Nuo šių metų liepos 1 d. keičiasi elektros energijos kainos ir namų ūkiams, kurie naudojasi „Ignitis“ visuomeninio tiekėjo paslaugomis. Jų skaičius šalyje siekia apie 1,36 mln.

Nuo šių metų vidurio šiems namų ūkiams populiariausio vieno laiko zonos tarifo „Standartinis“ kaina sieks 15,2 ct/kWh su PVM (šiuo metu siekia 14,1 ct/kWh su PVM). „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę klientai už dieninę elektros energiją mokės 17,7 ct/kWh, naktinę – 10,6 ct/kWh (šiuo metu moka atitinkamai 16,1 ct/kWh ir 10,0 ct/kWh).

Didžiausią įtaką elektros kainų pokyčiams turėjo daugiau kaip 18,77 proc. išaugusios elektros energijos įsigijimo kainos „Nord Pool“ elektros energijos ir ateities sandorių biržose, į ką atsižvelgė VERT, nustatydama elektros energijos rinkos kainą antrajam šių metų pusmečiui.

Standartinio visuomeninio elektros tiekimo paslaugomis besinaudojančio namų ūkio, kuris per mėnesį sunaudoja vidutiniškai apie 100 kilovatvalandžių elektros energijos, išlaidos padidės apie 1,16 euro per mėnesį.

Daugiau elektros energijos vartojantiems „Ignitis“ visuomeninio tiekimo klientams, pasirinkusiems tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“, pastoviosios mėnesio dedamosios nesikeis ir liks tokios pačios kaip ir iki šiol, t.y. atitinkamai 3 ir 6 Eur su PVM per mėnesį. Vienos laiko zonos tarifo plano „Namai“ elektros energijos kaina sieks 13,6 ct/kWh su PVM (šiuo metu 12,7 ct/kWh su PVM ), o „Namai plius“ – 13,1 ct/kWh su PVM  (šiuo metu 12,3 ct/kWh su PVM).

Dviejų laiko zonų tarifo plano „Namai“ dieninė ir naktinė elektros energijos kaina atitinkamai sieks 15,9 ct/kWh su PVM (šiuo metu 14,6 ct/kWh su PVM) ir 9,7 ct/kWh su PVM (šiuo metu 9,3 ct/kWh su PVM). „Namai plius“ tarifo plano dieninė 2021 m. antrosios pusės elektros energijos kaina sieks 15,3 ct/kWh su PVM (šiuo metu 14 ct/kWh su PVM), o naktinė – 9,4 ct/kWh su PVM (šiuo metu 9 ct/kWh su PVM )Šiuo metu daugiau nei 95 tūkstančiai pirmojo elektros rinkos liberalizavimo klientų, kurie per metus suvartoja 5000 kWh ir daugiau elektros energijos, jau naudojasi nepriklausomos elektros energijos tiekėjo paslaugomis. Dar per 179 tūkst. į antrą ir trečią liberalizavimo etapus patekusių klientų taip pat jau yra pasirinkę nepriklausomą elektros tiekėją.

Nuo 2022 m. nepriklausomus tiekėjus turės būti pasirinkę visi nuo 1000 iki 5000 kWh per metus suvartojantys vartotojai, o nuo 2023 m. – likusieji elektros energijos vartotojai. Apie patekimą į tam tikrą liberalizavimo etapą ir prievolę rinktis tiekėją iki nustatytos datos, vartotojai jau šią vasarą gaus pranešimus iš „Ignitis“.

www.ignitis.lt informacija

4 komentarai apie “„Ignitis“ patvirtino naujas kainas: gyventojams brangs ir dujos, ir elektra

  1. Gerai bet nesuprantu bajerio visi mokės nauja kaina o kai aš norėjau sudaryti sutartį man pasakė kainos keičiasi kiekvieną mėnesį mokėsi 0,186uz kW.Nesuprantu ar jie ten apsvaigę dirba iš kur jie ištraukė tokią nesąmonė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *