Savaitgalis Druskininkuose: rekordinis lazerių spalvų šou, koncertas ant vandens ir kiti vasaros atradimai

Vos kelios dienos beliko iki paskutinio gegužės savaitgalio, kai jau per 20 metų Druskininkų kurortas tradiciškai skelbia vasaros pradžią ir kurorto at(s)idarymą KURORT IN 2021.

Druskininkai pasiilgo svečių

„Užsitęsęs karantinas buvo ilgam pristabdęs visas kurorto veiklas, tiesą sakant, graudu buvo žiūrėti į ištuštėjusias miesto erdves, uždarytas įvairias paslaugas teikiančių įstaigų duris, kurios tokiu metu jau būdavo pilnutėlės, – emocijų neslepia Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. – Tačiau esame kantrūs, dedame visas pastangas, kad kuo greičiau būtų paskiepyti mūsų gyventojai, sekame statistiką ir tuos nedidelius atlaisvinimus, kurie pagaliau leido priimti sprendimą skelbti Druskininkų kurorto atsidarymą.“

Pasak mero, vis daugiau kurorto  įstaigų lankytojams primena apie save, tiesa, griežtai paisydami saugumo rekomendacijų. Priimti svečius ruošiasi sveikatinimo ir grožio paslaugas teikiančios įstaigos, stalus lauko terasose dengia kavinės ir restoranai, ekskursijų gidai siūlo platų spektrą pažintinių programų, dviratininkams atnaujinti maršrutai ir parengti kelionių po apylinkes maršrutai, keleivių smagiam pasiplaukiojimui Nemunu laukia laivai. Pagaliau su galimybių pasu į vandens ir pirčių erdves savaitgalį pakvies visų mėgstamas Druskininkų vandens parkas. Druskininkuose gausus pasirinkimas aktyvių ar poilsinių veiklų lauke, žaliose kurorto erdvėse.

Ir tai dar ne viskas – jau penktadienį miestas pasitinka vasarą su KURORT IN 2021 – įspūdingų reginių ir gerų emocijų bumą žadantį Druskininkų kurorto savaitgaliu.

Unikalus veiklų formatas užtikrins saugumą

„Pandemija renginių organizatoriams parengė nemažai iššūkių, bet kartu suteikė galimybių atverti kūrybiškumą ir išradingumą, – sako Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė. – Vis dar esame ribojami karantino rekomendacijų, o matome, kaip žmonės pasiilgę šurmulio, geros muzikos ir gyvos atlikėjų emocijos, vaikai – linksmų pramogų ir padūkimo. Tad ieškome naujų, svarbiausia, saugių formų, pasitelkiame išmaniąsias technologijas. Juokaujame, kad dabar organizuojame ne renginius, o reginius, kurie tikrai pasiteisina ir sulaukia palankių vertinimų.“

Pasak R. Viniarskaitės, kurortas taps lyg vienu didžiuliu parku, kurio lankytojai visą savaitgalį galės vaikštinėti ir tuo pačiu metu klausytis, pramogauti, mėgautis iš lėto grįžtančiais kultūriniais, muzikiniais ir kitais kurortinių paslaugų malonumais. Mieste bus galima rasti pačių įvairiausių veiklų – nuo meditacijos, aktyvaus sporto iki kūrybos ir smagaus pasilinksminimo su muzikos žvaigždėmis. Visos veiklos ir erdvės sudėliotos taip, kad būtų vengiama žmonių susitelkimo, žiūrovai galėtų išlaikyti saugias distancijas, o viską girdėtų ir matytų tiesiog nuolat judėdami po visą miestą.

Be to, įspūdingiausius momentus iš pagrindinės erdvės Druskonio ežero pakrantėje bus galima stebėti tiesioginės transliacijos metu LED ekranuose ar internetu.

KURORT IN 2021 išlaikys praėjusių metų formatą: atskirose zonose, po atviru dangumi, gražioje gamtoje vyks gyvo garso koncertai, lauko kino seansai, romansų ir akustiniai vakarai, teatralizuoti pasirodymai vaikams, susitikimai su dailininkais, įvairios edukacijos. Vilniaus alėjoje ir pėsčiųjų takuose įsikūrę amatininkai ir prekiautojai pasiūlys įsigyti malonių smulkmenų ar skanumynų. Be dėmesio neliks sveiko gyvenimo būdo propaguotojai.

Efektingas lazerių šou virš ežero

„Druskininkų sezono atsidarymo proga ruošiame labai turiningą koncertinę programą įvairiems muzikos gerbėjų skoniams ir keletą ypatingų staigmenų, – dalijasi planais Druskininkų savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė. – Pagrindinė ir patraukliausia erdvė įsikurs didžiulėje parko prie Druskonio ežero teritorijoje. Čia du vėlyvus vakarus žiūrovų laukia svarbiausias akcentas – virš ežero vyks grandiozinis rekordinio kiekio lazerių šou. Verta pažiūrėti, nes tokio efektingo reginio Lietuvoje dar nebuvo!“

Pasak V. Žagunienės, nors prie scenos žiūrovai negalės būriuotis, nes ji bus atsukta į ežerą, egzotikos turėtų suteikti geidžiamiausių Lietuvos atlikėjų  muzikinių pasirodymų stebėjimas iš valtelių ar katamaranų pačiame ežero viduryje. Išgirdę apie tokį neįprastą formatą – koncertas tik iš vandens ar nuo pakrantės – vandens maršrutų organizatorius „Upių kelias“ ėmėsi iniciatyvos į ežerą atgabenti apie šimtą baidarių.

KURORT IN 2021 metu kviesime kurorto gyventojus ir svečius pajausti miestą iš vandens, – sako Pranas Gataveckas, tūkstančio kilometrų vandens maršrutų Lietuvos upėmis ir ežerais organizatorius, įsikūręs etnografiniame Dzūkijos kaime Puvočiuose. – Šeštadieniui ir sekmadieniui paruošėme nepaprastai vaizdingą 3 valandų baidarių žygio į Druskininkus maršrutą Kubilnyčios ir Nemuno upėmis, o penktadienį ir šeštadienį bus galima klausytis muzikos plaukiojant baidare Druskonio ežere.“

Tie, kurie nesusigundys tokia ekstremalia pramoga, viską puikiai galės matyti aplink ežerą išdėstytuose dideliuose LED ekranuose. Reginiu bus galima mėgautis patogiai įsitaisius pakrantėje ir jaukiai piknikaujant su šeima. Kaip jau minėta, tiesioginę transliaciją bus galima žiūrėti internetu bet kurioje Druskininkų vietoje, kavinėje ar net namuose.

Nuo smagių pokalbių iki žavingos ekstravagancijos

Dar viena naujiena, kurią šioje erdvėje pristato organizatoriai – tiesiogiai vyksiantys turiningi ir smagūs pokalbiai su įdomiais žmonėmis, kuriuos moderuos charizmatiškasis, visada linksmas ir vietoje nenustygstantis LEO – Leonardas Pabedonoscevas. Pokalbių metu Druskininkų naujienas apie teikiamas paslaugas, naujus produktus ir visa kita, dėl ko verta čia atvykti, pristatys įvairių sričių pašnekovai, sanatorijų, SPA, gydyklų ir kitų verslų atstovai.

Tarp pokalbių laukia įspūdingi taip seniai gyvai girdėtų ir matytų scenos žvaigždžių pasirodymai. Leon Somov & Dileta, „Saulės kliošas“, Planeta Polar, KaYra, Mantas Bendžius ir Karolina Rastenytė – visi pasiilgę tikrų žiūrovų, tad rengiasi pasiausti iš širdies. Šeštadienio vakarą savo fanų lauks patrauklūs, ekstravagantiški, keisti, paslaptingi, stilingi ir tikrai kitoniški Beissoul & Einius.

Pusvalandį prieš vidurnaktį prasidėsiantis lazerio spalvų siausmas danguje persipins su Less Feeling (DJ set) specialiai šia progai parinktais muzikiniais takeliais. Šarūnas Šimaitis aka Less Feeling – gerai pažįstamas muzikinių karuselių operatorius, į šėlsmą įtraukiantis visus iki vieno. Nakties reginys truks pusantros valandos, tad norintys juo pasigrožėti turės tam pakankamai laiko.

Kultūros, meno ir kiti vasaros atradimai kurorte

KURORT IN 2021 muzikinės erdvės įsikurs ir kitose kurorto vietose: Garlaivio prieplaukoje skambės jausminga Justino Lapatinsko akustinė muzika, visiems gerai žinomas dainas atliks temperamentingos ir padūkę druskininkietės Ronata ir Rūta Kotryna. K. Dineikos sveikatingumo parke lauks tikra ramybės ir lyrikos oazė. Aldona Vilutytė ir Andrius Zalieska Zala kvies kartu praleisti muzikos ir poezijos valandą intriguojančiu pavadinimu „Pasinesusikalbėjimai”.  Miko Suraučiaus akustinis autorinių dainų koncertas palepins geros muzikos mylėtojus.

Tuo tarpu Pramogų aikštė lauks klasikinio meno gerbėjų: čia džiazuos kvartetas „Jazz In“ su saksofonistu Tomu Čiukausku, o vakare kino gurmanus pakvies didysis lauko kino ekranas. Jų laukia trys puikūs seansai: paprasta, šilta ir jauki istorija apie muzikos atlikėjų porą, 7-ojo dešimtmečio Niujorko muzikos klubai, paskendę cigarečių dūmuose, kur grojama gyvai, be pinigų, bet iš visos širdies, ir jautri kultinių dainų autoriaus, grupės „Beach Boys“ įkūrėjo ir lyderio istorija. Netradiciškai liaudies dainas perteiks  Adas ir Viltė, o romansus – širdies dainas –vinguriuos folkloro ansamblis „Nalšia“.

Nemuno krantinėje įsikurs edukacijų nameliai, amatų centras „Menų kalvė“ kvies susipažinti su primityviąja tapyba, o nusiteikę laiką leisti aktyviai ir pasportuoti galės 20 kilometrų minti dviračius, išbandyti jėgas virtualiame bėgime, pramoginį slalomą su elektromobiliu ar pažaisti bekontakčius judrius žaidimus Druskininkų jaunimo užimtumo centro lauko erdvėje. Vaikų laukia Kakės Makės pramogų parkas ir žaismingas „Labaiteatro“ spektaklis „Kai užaugsiu būsiu“.

Taigi, Druskininkai kviečia griebti šeimos narius, nerti į KURORT IN 2021 atradimų jūrą ir pasitikti vasarą gražioje gamtoje. PasikurortINkime!

Druskininkų kultūros centro informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.