Šalia būsimo Laisvės kovų muziejaus Lazdijuose rasti palaikai, darbams jau ruošiasi archeologai

Laisvės kovų muziejaus, esančio Lazdijuose, Vytauto gatvėje, rekonstrukcijos darbai eina į pabaigą: jau vežami baldai kabinetams, tuoj bus pradėtos dėlioti ir unikalios, Dzūkijos krašto žmonių kovą už Lietuvos laisvę bylojančios ekspozicijos. Reikšmingas istorine prasme pastatas prabils lankytojams ne tik čia saugomais dokumentais, bet ir savo autentika.

Pokario metais šiame pastate buvo įsikūrusi NKVD būstinė, čia buvo tardomi ir kankinami į nelaisvę patekę partizanai, jų šeimų nariai, ryšininkai, rėmėjai. Apie tai liudija ir šių dienų muziejaus rekonstrukcijos įvykiai. Minėto būsimo muziejaus kieme, ten, kur netolimoje ateityje įsikurs pirmoji rajone atvira fondų saugykla, skaitmeninimo ir edukacinės patalpos, buvo rasti palaikai. Pirminiais duomenimis remiantis – palaikai žmogaus. Artimiausiu metu muziejaus kieme darbuosis archeologai. Jiems baigus darbus ir atlikus būtinus tyrimus paaiškės daugiau aplinkybių. Dėl to laikinai stabdomi darbai.

Šiai neeilinei situacijai įvertinti ir tolesnei veiksmų eigai aptarti susitiko savivaldybės merė Ausma Miškinienė, administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė, atsakingi savivaldybės administracijos darbuotojai, policijos komisariato viršininkas Vidmantas Kondrackis ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Alytaus skyriaus vedėjas Alius Baranauskas. Šis istorinis įvykis tik patvirtina, kad iki šiol sukaupti duomenys apie šioje teritorijoje vykusius tragiškus įvykius yra pagrįsti, o žmonių kančios buvo beribės.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.