Kvartalinė renovacija Alytuje prasideda nuo miesto centro

Kvartalinės renovacijos programa didžiuosiuose Lietuvos miestuose nėra naujiena, tačiau iki šiol Alytaus daugiabučių bendrijos dažniau rinkosi renovuoti pastatus pavieniui. Panašu, kad požiūris keičiasi ir pirmieji į bendrą kvartalinės renovacijos projektą jungiasi keturi Vilniaus g.–Bažnyčios g.–Alyvų tako–Lelijų g. daugiabučiai.

Daugiabučių atrankos metu buvo atsižvelgta į tuos kvartalus, kuriuose įgyvendinat LRV patvirtintas programas ar naudojant kitus finansavimo šaltinius jau įdiegtos ar artimiausiu metu planuojamos įdiegti energinį efektyvumą didinančios priemonės. Imamasi veiksmų organizuoti ir sutelkti investicijas likusiems pastatams ar infrastruktūros objektams modernizuoti, siekiant kompleksiškai sutvarkyti kvartalą.

Minėtą kvartalą Alytaus miesto savivaldybės administracija pasirinko dėl geografinės padėties, o ir iš keturių daugiabučių namų trys namai jau turi pasirengę investicinius projektus ir vykdo renovacijos darbų pirkimus. Vienas namas dar nepriėmė sprendimo dėl renovacijos, bet tokią galimybę svarsto.

„Įgyvendinus šią programą visas kvartalas būtų gražiai sutvarkytas, nes kaip žinia miesto gatvės renovuotos, o šio kvartalo vidinio kiemo būklė yra labai prasta – blogi šaligatviai, suirę privažiavimo keliai. Buvo galvojama ir apie kitus didesnius kvartalas, tačiau juose dar žymiai daugiau nerenovuotų namų tai ilgiau užtruktų, tad mūsų manymu šis kvartalas bus greičiausiai įgyvendintas ir bus kaip pavyzdys kitiems daugiabučių namų kvartalams“,- sakė Miesto ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Algimantas Tarasevičius.

Kvartale yra keturi daugiabučiai dviejų ir trijų aukštų plytiniai namai. Jie užima 28 procentus viso užstatyto kvartalo ploto. Vilniaus g. ir Bažnyčios g. namai pastatyti 1960–1962 m., Alyvų tako g. 22 namas pastatytas 1977 m. Daugiabučiuose įregistruota 12 kitos paskirties patalpų ir 36 gyvenamosios patalpos.

Renovavus šiuos namus bus pasiekta B energetinio efektyvumo kategorija, tai leis apie 60 procentų sumažinti metinį šilumos suvartojimą. Bendrovės „Alytaus šilumos tinklai“ duomenimis, 2019 m. neatnaujintiems kvartalo daugiabučiams šildyti sunaudota apie 252,6 MWh šiluminės energijos arba 182,5 kilovatvalandės naudingo pastato ploto kvadratiniam metrui apšildyti.

Renovavus šio kvartalo daugiabučius namus, naudojant savivaldybės biudžeto, ES finansinės paramos, privačių investuotojų ir kitų finansinių šaltinių lėšas, bus galima modernizuoti infrastruktūros objektus, sutvarkyti gyvenamąją aplinką ir pritaikyti ją įvairių socialinių gyventojų grupių poreikiams bei taupyti energiją.

Kvartalinės renovacijos tvarkos aprašą LR Vyriausybė yra patvirtinusi dar 2016 metais.

Kvartalinės renovacijos programos įgyvendinimui Alytaus mieste ketvirtadienį pritarė ir Alytaus miesto savivaldybės taryba. Jos administratoriumi paskirta savivaldybės valdoma bendrovė UAB „Alytaus butų ūkis“.

Valstybinės įmonės Registrų centro duomenimis, 2021 m. sausio 1 d. Alytaus mieste įregistruoti 610 daugiabučių, iš jų yra atnaujinti 84 namai.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *