Alytuje veiklą pradėjo „Krepšinio akademija“: jaunuosius sportininkus ugdys pagal islandų patirtį

Antrąja religija Lietuvoje tituluojamas krepšinis sieks dar tvirčiau įsitvirtinti Dzūkijos sostinėje – darbus pradėjo naujai įkurta „Krepšinio akademija“. Registracija jau prasidėjusi, o jaunųjų sportininkų sąrašas sparčiai pildosi. „Treneriai pasiruošę, inventorius supirktas, kai tik karantino sąlygos leis, nedelsdami kibsime į treniruotes“, – sako „Alytaus krepšinio akademijos“ įkūrėjas, žinomas alytiškis, įvairių sporto renginių organizatorius Povilas Tamulynas.

Anot jo, įstaigos atsiradimą Alytuje nulėmė keli dalykai: dar vaikystėje užgimusi ir iki šiol niekur nedingusi meilė krepšiniui, nuolatiniai aplinkinių raginimai neatsisakyti savo senos svajonės įgyvendinimo bei didelis tokio pobūdžio įstaigos poreikis ir potencialumas.

„Labai myliu savo miestą ir man ne tas pats, kaip auga mūsų jaunoji karta. Noriu suteikti vaikams geriausias galimybes sportuoti, ugdyti ištvermę, stiprinti sveikatą. Jau senai svajojau gimtajame mieste įkurti krepšinio akademiją, kuri teiktų šiuolaikiškas, kokybiškas, formalųjį̨ švietimą̨ papildančias ugdymo paslaugas ir į krepšinio sporto šaką įtrauktų kuo daugiau vaikų, tuo pačiu atitrauktų juos nuo telefono ir kompiuterio ekranų“, – sako pašnekovas.

Nuo mažens Povilas pats žaidė krepšinį, vėliau sportavo profesionaliai, baigė sporto vadybos studijas Didžiojoje Britanijoje, yra suorganizavęs aibę sporto renginių Dzūkijos sostinėje, nemažai darbo su vaikais patirties įgijo besidarbuodamas vasaros krepšinio stovyklose, todėl, prisipažįsta, drąsiai neriantis į naują veiklą – atėjo laikas įgyvendinti ilgai brandintą idėją ir savo žinias bei patirtį perduoti jaunajai kartai.

Šiuo metu „Alytaus krepšinio akademijos“ komandų formavimas yra pačiame įkarštyje – darželiuose bei mokyklose vyksta sportininkų paieškos, su įstaigų vadovais deramasi dėl galimybių vesti treniruotes jų sporto erdvėse. Treniruotės vyks du kartus per savaitę, kainuos 14 eurų per mėnesį, o jaunuosius krepšininkus (2-6 m. ir 6-12 m. amžiaus grupėse) be P. Tamulyno ugdys dar keturi kvalifikuoti, ilgametę darbo su vaikais patirtį turintys treneriai:

  • Karolis Marcinkevičius yra baigęs krepšinio trenerio bakalauro bei magistro studijas Lietuvos sporto universitete, žaidė NKL bei LKL lygose. Baigęs profesionalaus krepšininko karjerą sugrįžo į Alytų, kur ir prasidėjo jo kaip trenerio karjera.

 

  • Kęstą Čerkauską krepšinis lydi nuo mažens. Baigęs krepšinio treniravimo sistemų studijas Lietuvos sporto universitete, pirmuosius vaikų trenerio karjeros žingsnius žengė Didžiojoje Britanijoje, o daugiausia patirties įgijo Baltijos lietuvių krepšinio lygoje. Prieš ketverius metus sugrįžęs į gimtąjį Alytų tapo vaikų krepšinio treneriu.

 

  • Vainius Kazakevičius – kvalifikuotas fizinio aktyvumo specialistas/treneris, taip pat išsilavinimą įgijęs Lietuvos sporto universitete. Krepšiniui meilę Vainius pajuto dar vaikystėje, o darbo su vaikais įgijo vasaromis vesdamas jiems treniruotes.

 

  • Linas Urbonavičius šiuo metu mokosi Lietuvos sporto universitete, tačiau turi sukaupęs nemažai darbo su vaikais patirties. Ilgą laiką žaidus krepšinį, tačiau dėl sveikatos problemų atsisakius svajonės tai daryti profesionaliai, Linas apsisprendė tapti treneriu ir savo žinias bei patirtį perduoti jaunajai kartai.

 

Anot P. Tamulyno, jo vadovaujama įstaiga išsiskirs savo požiūriu ir filosofija – pažinti ir pamilti krepšinį treneriai vaikus mokys per įdomiai pateiktą veiklą, o ne sudėtingas ir alinančias treniruotes, kurios laikui bėgant tik iššaukia nenorą sportuoti. Kaip paskatinimą nenuleisti rankų, kiekvieno sportininko po vienerius metus trukusių treniruočių laukia dovana – krepšinio apranga. „Mūsų tikslas, kad vaikas pirmiausia susipažintų su krepšiniu, niekieno neverčiamas pamiltų jį, o jau tik po to kupinas motyvacijos norėtų siekti rezultatų“, – pabrėžia P. Tamulynas.

Tokią krepšinio treniruočių idėją plėtoti Alytuje esą paskatino Islandijos sporto pavyzdys, papasakotas šios šalies sporto atstovų vienoje konferencijoje. „Prieš 15 metų Islandijoje buvo milžiniškas vaikų ir paauglių nusikalstamumas, svaigalų vartojimas. Pakeistas požiūris – jaunimą į sportą įtraukti per smagią veiklą, o pastebėtus talentus kviesti siekti aukštesnio meistriškumo – pasiteisino ir net lėmė kone visos šalies sporto sistemos pokyčius. Jau šiandien rezultatas yra matomas – islandai pamažu įsitvirtina pasaulio sporto žemėlapyje“, – pasakoja „Alytaus krepšinio akademijos“ vadovas.

Susidomėjote treniruotėmis „Krepšinio akademijoje“? Daugiau informacijos rasite www.alytauska.lt

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *