Visuotiniam švarinimosi iššūkiui neatsispyrė ir keturratininkai su šeimomis

Besivažinėjant pamiškėmis, už Alytaus rajono keturračių motociklų mėgėjų klubo „Keturračio broliai“ narių akių užkliuvo šiukšlėmis užversti miškų pakraščiai. Atsiliepdami į jau tradicija tapusių balandžio mėnesio visuomeninių iniciatyvų kvietimus švarintis aplinką, keturratininkai nusprendė taip pat atiduoti duoklę ne be žmonių pagalbos užterštai gamtai.

„Važinėdami pro Šaukėnų mišką Alytaus rajone, pamiškėje pastebėjome daug šiukšlių. Pagalvojome, kad atėjo metas duoklę atiduoti ir mus įvairiais gamtos turtais apdovanojančiai žemei ir tuo pačiu į tvarkymo darbus įtraukti ir mūsų šeimas, vaikus, kuriems tai būtų savotiška edukacija kaip reikia saugoti ir mylėti gamtą, tinkamai tvarkyti atliekas“, – pasakojo Alytaus rajono keturračių motociklų mėgėjų klubo „Keturračio broliai“ prezidentas Juozas Jakubėlis.

Kelios klubo narių šeimos per praėjusio savaitgalio pusdienį sutvarkė per 2 kilometrus pamiškės, surinko apie 10 tūkst. litrų šiukšlių maišų, tarp kurių – senos padangos, asbestinės stogo dangos, buteliai ir kitos ilgai neirstančios, ypač gamtą teršiančios atliekos. Surinktų šiukšlių išgabenimu toliau tinkamai pasirūpins girininkijos atstovai.

„Labai gaila, kad gyventojai vis dar elgiasi taip neatsakingai ir šiukšlėmis, kitais nereikalingais daiktais atsikrato tokiais amoraliais būdais, juolab kad atliekų tvarkymo sistema suteikia galimybes kiekvienam tinkamai pasirūpinti atliekomis bei išsaugoti mūsų gamtą ateities kartoms. Stebina tai, kad į miškus vežamos padangos, automobilių detalės“, – sakė J. Jakubėlis

Bevažinėdami keturračiais, klubo nariai pastebėjo, kad yra nemažai šiukšlėmis užverstų vietų, ypač Varėnos kraštuose, o Šaukėnų miškas, pasak J. Jakubėlio, Alytaus rajone tapęs bene tradicine šiukšlių atsikratymo vieta.

 

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.