Iš aviatorių rankų išslydo ir Alytaus aerodromo žemė: NŽT priėmė įsakymą nutraukti sutartį

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) antrą kartą priėmė sprendimą nutraukti Alytaus aerodromo teritorijoje esančio 102,50 ha ploto valstybinės žemės sklypo panaudos sutartį su Alytaus aeroklubu. Tolesniuose planuose –  teritorijos perdavimas patikėjimo teise žemę vadyti Alytaus miesto savivaldybei, o miesto valdžios užmojuose – sklype plėtoti pramonę. Panašu, kad dėl Alytaus aerodromo planų turi ir du konkuruojantys aeroklubai, tačiau galutinį tašką šioje istorijoje artimiausiu turės padėti miesto taryba.

Sprendimas – nutraukti sutartį

Tai, kad įsakymas dėl žemės sklypo, esančio Miškininkų g. 3,  panaudos sutarties nutraukimo su Alytaus aeroklubu jau yra suformuotas, patvirtino ir NŽT atstovai.

„NŽT Alytaus skyrius, atsižvelgdamas į priimtą LRV nutarimą, Teismų sprendimus ir Alytaus miesto savivaldybės prašymą, 2021-04-01  priėmė įsakymą dėl žemės sklypo, esančio Miškininkų g.3   panaudos sutarties nutraukimo“, – rašoma NŽT Viešųjų ryšių skyriaus vyriausiosios specialistės Aušrinės Lisauskienės pateiktame atsakyme portalui „Dzūkijos veidas“.

Atsakyme pažymima, kad Alytaus miesto savivaldybė, galutinai  perėmusi visą turtą, nurodytą LRV nutarime,  2021 m.  kovo 9 d., paprašė NŽT nutraukti valstybinės žemės sklypo, esančio Miškininkų g. 3, Alytuje, panaudos sutartį su asociacija „Alytaus aeroklubas“.

NŽT atstovų pasiteiravus, kokie tolesni planai dėl Alytaus aerodromo žemės, buvo gautas atsakymas, kad pagal Valstybinės žemės perdavimo neatlygintinai naudotis taisykles, teritorija gali būti perduodama neatlygintinai naudotis tiems, kam reikia nuosavybės teise ar patikėjimo teise valdomiems, panaudos  ar nuomos pagrindais naudojamiems statiniams ar įrenginiams eksploatuoti.

Pažymima, kad NŽT Alytaus skyrius šio prašymo dėl žemės sklypo suteikimo iš Alytaus  miesto savivaldybės nėra gavęs. Tik gavęs prašymą NŽT Alytaus skyrius spręs klausimą dėl žemės sklypo ar jo dalies suteikimo Alytaus miesto savivaldybei perduotiems pastatams ir įrenginiams eksploatuoti.

Savivaldybės planuose – perimti ir aerodromą

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Ona Balevičiūtė patikino, kad kol kas jokio rašto dėl Alytaus aerodromo žemės panaudos sutarties nutraukimo su Alytaus aeroklubu iš NŽT nėra gavusi.

„Kai turėsime šį dokumentą, mums reikės papildomai inventorizuoti šių metų kovo 2 dienos Kauno apygardos teismo sprendimu savivaldybei perduotą turtą, kuriame yra ir Alytaus aeroklubo turto. Mums perduoti administracinis ir gyvenamasis pastatai, kurių viduje yra užrakintų patalpų. Aviatoriai periodiškai kreipiasi į Alytaus miesto savivaldybę prašydami pasiimti turtą, juo naudotis. Jų paprašėme konkrečiai nurodyti, koks turtas juos domina, kada jie jį galėtų pasiimti. Mums perduotas turtas yra nepilnos komplektacijos. Pastatuose yra daug netvarkingai sukrautų daiktų. Kai tik atliksime inventorizaciją galutinai, tada NŽT prašysime tą žemę suteikti mums valdyti patikėjimo teise, nurodant, ką ten planuojama daryti – savivaldos ar kitokioms funkcijoms. Dar turėsime apsispręsti, ar ją pasiimsime tik po pastatais, ar visą aerodromo teritoriją. Tada turėsime įvertinti ir oreivių norus, ir savivaldybės viziją. Mano nuomone, geriausia būtų, kad toje teritorijoje tilptumėme visi, tačiau galiausiai žodį tarti turės politikai“, –  sakė O. Balevičiūtė.

 

Aerodromo likimas – politikų rankose

Alytaus aerodromo teritoriją Alytaus miesto vadovai anksčiau buvo numatę kaip vieną galimų vietų Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) steigimui. Buvo siūloma pritraukti investuotojų ir plėtoti pramonę. Dėl šio klausimo politikai ne kartą viešai laužė ietis.

O. Balevičiūtė patikino, kad noras minėtoje teritorijoje turėti LEZ niekur nedingo, greičiausiai atsirastų ir investuotojų, tačiau daug kas priklausys ir nuo aerodrome veikti norinčių aviatorių.

Jeigu sprendimai dėl Alytaus aerodromo žemės vėl neįsisuktų į teismų maratonus ar nesusidurtų su kitomis netikėtomis kliūtimis, sprendimo projektas dėl Alytaus aerodromo žemės įveiklinimo tarybą galėtų pasiekti dar gegužės mėnesį.

„Mes savo žingsnius žinome, tačiau juos gali koreguoti suinteresuotos grupės“, – sakė O. Balevičiūtė.

Pasiteiravus Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio, kokie planai Alytaus miesto valdžioje brandinami dėl Alytaus aerodromo ir jo teritorijoje esančių pastatų, jis patikino, kad pirmiausia bus siekiama patikėjimo teise į savivaldybės rankas perimti ir aerodromo teritoriją.

„Kol kas nėra konkrečių planų. Pirmiausia kviesimės abu aeroklubus, reiškiančius norą ten veikti. Iki šiol išskirtinumą ir prioritetą turėjo tik vienas klubas, kuris kaip jau pamatėme, kokio lygio paliko aviacijos bazę, kokį užimtumą ten vykdė. Vieniems buvo suteikta galimybė ten skraidyti, kiti alytiškiai turėjo savo lėktuvus skraidinti Šakių rajone ar kažkur kitur. Tikrai bus diskusijų, kalbėsimės, tačiau iki tol – žemės perėmimo procesai. Kol kas neatmetama nė vienos veiklos Alytaus aerodromo teritorijoje galimybė. Taryba apsispręs“, – kalbėjo meras.

Aeroklubas savo interesus gins

Susisiekus su jau pusmetį Alytaus aerodromui vadovaujančiu Daliumi Sinkevičiumi, jis patikino apie žemės panaudos sutarties nutraukimą nieko nežinantis, esą jokių apie tai informuojančių raštų iš NŽT jis dar nėra gavęs, tačiau patikino, kad bet kokiu atveju Alytaus aeroklubas savo interesus gins ir toliau, juolab kad tiek pačiame klube, tiek jo veiklos strategijoje yra numatyta ir padaryta daug naujovių.

Naujienų portalas „Dzūkijos veidas“ primena, kad kartą NŽT jau buvo nutraukusi sklypo panaudos sutartį su Alytaus aeroklubu, tačiau tokį sprendimą aviatoriai apskundė teismui.

NŽT Alytaus skyrius 2018-03-22 įsakymu nutraukė 102,50 ha ploto valstybinės žemės sklypo, esančio Miškininkų g. 3, Alytuje, panaudos sutartį  su asociacija ,,Alytaus aeroklubas“, nes pastatų panaudos sutartis buvo pasibaigusi 2017 m. sausio 13 d.  Asociacija „Alytaus aeroklubas“ šį sprendimą apskundė teismui, kuris pripažino, kad vienašališkas 2010-06-17 panaudos sutarties nutraukimas yra neteisėtas, nes galutinai nebuvo išspręstas pastatų panaudos klausimas.

Asociacija  „Alytaus aeroklubas“ kreipėsi į pastatų ir kito ilgalaikio turto patikėtinį (Kūno kultūros ir sporto departamentą prie LR vyriausybės) ir pateikus prašymą pratęsti valstybės turto (pastatų ir kito nekilnojamojo turto)  panaudos sutartį, minėta panaudos sutartis sudaryta nebuvo.

Akcentuotina, kad LR Vyriausybės 2020-04-22 nutarimu perdavė  Alytaus miesto savivaldybės nuosavybėn savarankiškosioms savivaldybės funkcijoms įgyvendinti valstybei nuosavybės teise priklausantį ir tuo metu Lietuvos sporto centro patikėjimo teise valdomą nekilnojamąjį turtą (pastatus, lėktuvus ir sklandytuvus) Alytuje, Miškininkų g. 3.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Iš aviatorių rankų išslydo ir Alytaus aerodromo žemė: NŽT priėmė įsakymą nutraukti sutartį

  1. kaip grazu ,tik kita valdzia ir naujiena,kazkada pasirasem kad iskeltu garazus ,nes zadejo plesti kapus,o kas dabar ,dar ir kita puse miesto ruosiasi nuodyti.Netylekit alytiskiai,gal dar maza Takniskiu smarves/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.