Alytaus verslo renesansas: meras sako, jog darbas ima duoti vaisių

Nesunku pastebėti, jog po kurį laiką Alytų kausčiusios stagnacijos verslo srityje vyksta bruzdesys – į miestą ateina nauji investuotojai, veiklas plečia senieji. Keičiasi ir pati Dzūkijos sostinė – kyla nauji daugiabučiai, vienas kitą keičia gatvių remontai, gražėja viešosios erdvės, vietą mieste atranda ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje žinomi prekių ir paslaugų ženklai.

Apie plėtrą užsimena nuo 2006 metų Alytuje veikianti Norvegijos kapitalo baldų įmonė „Svenheim“. Tiesa, tik pasibaigus pandemijai. Plačiau apie planus įmonės atstovai dar nekalba, tik užsimena, jog ji bus vykdoma du metus ir dviem etapais, įrengiant gamybines ir sandėliavimo patalpas Naujojoje gatvėje, šalia dabar veikiančių, sukuriant papildomų darbo vietų.

Stiklo paketų gamintojos „Glass LT“ planuose taip pat numatyta plėtra. Įmonė išsinuomojo žemės sklypą Verslo gatvėje šalia jau esamos gamyklos – naujų ilgalaikių gamybinių, sandėliavimo ir administracinių patalpų ir pastatų eksploatavimui. Planuojamos investicijos – ne mažiau kaip 10 mln. eurų, bus sukurta ne mažiau kaip 40 naujų darbo vietų. Statybas numatoma pradėti 2022 metais, o nauja gamykla turėtų pradėti veikti nuo 2023 m. vidurio.

Dar beveik 0,5 ha šalia esantį žemės sklypą bendrovė „Glass LT“ panaudos sandėliavimui bei sunkiojo ir lengvojo transporto parkavimui.

Pramonės parke, Lankų g. 12 esančiame sklype, jau kuriasi žuvies perdirbimu ir prekyba jos gaminiais užsiimanti bendrovė „Dvaro žuvys“. Sklype bus pastatyti 1500 kv. m nauji gamybos ir sandėliavimo paskirties pastatai, įmonė planuoja gaminti sūdytą, marinuotą žuvies produkciją ir kitus žuvies gaminius. Investavus maždaug 800 tūkst. eurų ketinama sukurti mažiausiai 20 naujų darbo vietų.

Tame pačiame Pramonė parke, Fortų g. 7 esančiame 1,85 ha žemės sklype, po poros metų planuojama iškils ir lėktuvų stimuliatorių vairalazdžių gamintojos bendrovės „Virpil“ gamykla, kuri jau projektuojama. Šešis metus rinkoje gyvuojanti bendrovė yra įsipareigojusi investuoti ne mažiau kaip 900 tūkst. eurų ir sukurti ne mažiau kaip 19 gerai apmokamų naujų darbo vietų. „Virpil“ gamybą Alytuje planuoja pradėti 2023 m. pavasarį. Tolesniuose įmonės planuose – Dzūkijos sostinėje investuoti dar apie du milijonus eurų ir sukurti apie 50 naujų darbo vietų.

Technika jau netrukus suvažiuos ir į Nemuno gatvę, kur vasarą bendrovė „VIRI investicijos“ pradės daugiabučio statybas. Naujasis pastatas iškils adresu Nemuno g. 1, kitoje Kauno gatvės pusėje nei Alytaus sinagoga, per pastaruosius metus atnaujinta kultūrinėms, meninėms veikloms vykdyti. Būsimas namas bus gyvenamasis, pirmasis jo aukštas bus pritaikytas verslui. Šiuo metu kaip tik vyksta dokumentų derinimas, kuriamas pastato projektas.

Ilgą laiką tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikęs automobilių plovyklų tinklas „Švaros broliai“ plečia savo tinklą ir atkeliauja į Alytų. Portalo Dzūkijosveidas.lt žiniomis, Santaikos gatvėje per artimiausius metus atsiras tunelinė automobilių plovykla.

Pramonės gatvėje patalpas įsigijo ir natūralios kosmetikos gamintoja „VIVI“, tačiau, kokia veikla jose bus vykdoma, įmonės atstovai kol kas neatskleidžia.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis sako, jog kelis metus trukęs sunkus ir sudėtingas darbas pamažu pradeda duoti vaisių. Pokyčius lėmė kompleksiškai įvykę pokyčiai įvairiose srityse, o tai ir įtakojo miesto patrauklumą investuotojams, patogumą gyventojams.

„Investuotojai išties mato atsigaunantį miestą ir mes pagaliau startuojame. Nesėdėjome rankų sudėję ir nelaukėme kol verslas mus susiras. Mes jo ieškojome ir toliau tebeieškome aktyviai reklamuodami besikeičiantį Alytų, diskutuojame, ieškome sprendimų, operatyviai reaguojame į bet kurį verslo prašymą. Labai džiaugiuosi, jog verslas mato ir įvertina mūsų pastangas, – teigia meras N. Cesiulis. –

Ilgą laiką nebuvo kreipiamas dėmesys į tuos investuotojus, kurie išsinuomodavo žemės sklypus Pramonės parke, tačiau metų metais juose nevykdydavo jokios veiklos, užleisdavo žolėmis ir krūmais. Mes į tai žiūrime labai principingai – nenori sklype veiklos vykdyti tu, leisk tai daryti tam, kuris nori“.

Anot Dzūkijos sostinės vadovo, patraukliu miestą tiek investuotojams, tiek patiems gyventojams daro visuma – puiki infrastruktūra, kokybiškos viešojo transporto paslaugos ir geras susisiekimas, kokybiškas švietimas, visos galimybės čia pat vietoje, Alytaus kolegijoje ar Profesinio rengimo centre, mokytis norimos specialybės ar rasti tinkamų specialistų, palankios gyvenimo sąlygos jaunoms šeimoms, pastangos susigrąžinant emigrantus, pritraukiant jaunus žmones.

Panašūs įrašai:

3 komentarai apie “Alytaus verslo renesansas: meras sako, jog darbas ima duoti vaisių

  1. O kuo cia detas Ceciulis??? Visos isvardintos imones labai sekmingai dirbo dar iki Ceciulio ir jokio cia jo nuopelno nera ir buti negali. Kas liecia plovykla arba daugebuti nemuno gatveje tai vel ne Ceciulio deka viskas vyksta. Cia tik pensininkams Ceciulis gali papasakoti pasakas kaip jis dirba miesto labui.

  2. Tik DĖL LABAI SUNKAUS IR ĮTEMPTO MIESTO MERO DARBO, alytiškiai sulaukė pavasario IR VELYKŲ. Jeigu taip toliau įtemptai dirbs tai tikėtina sulauks ir vasaros.

  3. Lengviausia uzdeti viena taska ant i ,ir sakyt kad visa teksta parase. Sou tesiasi. p.s. (gerai kad niekas nedega ,nes visur nespetu)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.