Tarp Alytaus savivaldybės aerodrome perimto turto – ir lėktuvai be variklių

Alytaus miesto savivaldybės administracijos įgalioti asmenys perėmė didžiąją dalį Lietuvos Vyriausybės sprendimu savivaldybei dar pernai perduoto asociacijos „Alytaus aeroklubas“ valdomo valstybės turto – statinius bei sklandymo bei skraidymo įrangą. Ginčai dėl minėto turto teismuose tęsėsi beveik metus. Jie baigėsi teismo sprendimu, kuris nurodo, kad minėtas turtas Alytaus miesto savivaldybei perduotas pagal atitinkamus teisės aktus, perdavimo teisėtumas abejonių nekelia ir turtas turėtų būti nedelsiant perduotas savivaldybei.

„Teisėjų kolegija laikosi pozicijos, jog dėl ginčo turto panaudos gali spręsti tik turto savininkas – atsakovė Alytaus miesto savivaldybė, kuri turi teisę reikalauti, kad ieškovė jai sugrąžintų be teisinio pagrindo valdomą turtą. Akivaizdu, jog tokiu būdu turto savininkė klausimą norėjo išspręsti tarpusavio sutarimo būdu, Savivaldybės raštas nesukelia ieškovei teisinių pasekmių, nėra privalomai vykdomas dokumentas. Apibendrindama, teisėjų kolegija daro išvadą, kad ieškovė neįrodė atsakovo būsimų neteisėtų veiksmų ir kad dėl jų gali atsirasti žala. Prevenciniu ieškiniu negali būti reikalaujama nutraukti savaime teisėtus veiksmus“, – atmesdama Alytaus aeroklubo argumentus, teisminiame ginče šių metų kovą pasisakė Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija.

Ji paliko galioti dar 2020 metų spalio mėnesį priimtą Alytaus rajono apylinkės teismo sprendimą, kad Vyriausybės perduotas turtas turi būti grąžintas Alytaus miesto savivaldybei.

Pasak šio turto perėmimo komisijos pirmininkės, Alytaus miesto savivaldybės Turto ir verslo skyriaus vedėjos Auksės Juonienės, nepaisant įpareigojančio teismo sprendimo, Alytaus aeroklubo atstovai nebuvo geranoriški ir nuo dalies vidaus patalpų savivaldybės atstovams raktai perduoti taip ir nebuvo.

Komisijai nebuvo perduotos pastatų kadastro duomenų bylos, patalpų, kuriose veikia aviamodelių sporto atstovai ir entuziastai, raktai, taip pat pastate bendrabutyje esančių patalpų, kuriose dar liko Alytaus aeroklubo turto, raktai.

Ginčai dėl aerodrome esančių lėktuvų, sklandytuvų bei kito turto tarp jo naudotojų bei savivaldybės vyko beveik metus, kai minėtas turtas Lietuvos Vyriausybės sprendimu 2020 metų balandyje buvo perduotas Alytaus miesto savivaldybei. Jį naudoję aviatoriai buvo nepatenkinti tokiu sprendimu ir savo teises bandė įrodyti įvairių instancijų teismuose. Bendra tvarka nebeskundžiamu sprendimu aviatoriai įpareigoti nedelsiant turtą perduoti savivaldybei.

Pasak A. Juonienės, perimant turtą taip pat dalyvavo ir viešosios įstaigos „Transporto kompetencijų agentūra“ Orlaivių skyriaus atstovas, kuris vertino perduodamų lėktuvų bei sklandytuvų būklę.

„Jo vertinimu, dalis perduodamų lėktuvų yra iškomplektuoti, keliuose iš jų nėra ne tik atskirų prietaisų ir detalių, bet netgi variklio, sraigtų“, – sakė komisijos pirmininkė.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *