Ugniagesiai įspėja: pernykštės žolės deginimas pavojingas gamtai ir žmonėms

Asociatyvi nuotr.

Nuo senų senovės buvo manyta, kad nenušienauta žolė pievų nepatręšia ir, kad žolės deginimas geriausias būdas padidinti dirvožemio derlingumą. Tačiau tai klaidingas faktas, nes net vienkartinis išdeginimas dirvos derlingumą sumažina 5–8 procentais. Seniai įrodyta, kad žolės deginimas atneša didelių nuostolių: pažeidžiamas paviršinis dirvožemio sluoksnis, žūsta augalai, jų sėklos, vabzdžiai, gyvūnai, paukščiai ir jų jaunikliai. 2021 m. balandžio – kovo mėnesį Alytaus priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba vykdo akciją „Nedegink žolės“, kurios tikslas mažinti gaisrų skaičių atvirose teritorijose.

Nors ir pasaulis sukaustytas COVID-19 viruso, tačiau net ši baisi pandemija nesustabdo žmonių nuo žalingų įpročių. Vos tik nutirpus pirmajam sniegui apaugusiose ir nenušienautose pievose, pakelėse, pakrantėse, pradedama deginti sausa žolė. Žolė deginama nepaisant jokių priešgaisrinės saugos reikalavimų, rizikuojant savo bei kitų žmonių sveikata ir gyvybe. Deja, ūkininkai užuot tuos laukus šienavę, juos padega, rizikuodami savo ir kitų turtu, darydami didelę žalą gamtai ir gyvūnams. Ypač didelis pavojus kyla vėjuotą dieną, kai ugnis greitai persimeta į netoli esančius ūkinius pastatus ir gyvenamuosius namus. Turbūt nereikia aiškinti, kokią žalą darome gamtai, kokią grėsmę keliame aplink esantiems pastatams, gyvenamoms ir negyvenamoms sodyboms. Nedeginkime  sausos žolės ir laikykimės bendrųjų gaisrinės saugos reikalavimų, nes už žolės deginimą ir reikalavimų nesilaikymą skiriamos baudos, kurios siekia nuo 30 iki 300 eurų.

Alytaus priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba kviečia visus itin atsakingai elgtis su ugnimi bei nedeginti pernykštės žolės. Pastebėjus deginamą žolę reikėtų iš karto apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Alytaus priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.