Teisme atversta Alytaus gaisro byla

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmuose ketvirtadienį prasidėjo rezonansinės Alytaus gaisro bylos nagrinėjimas. Joje kaltinimai pareikšti septyniems fiziniams ir juridiniams asmenims, tarp jų – UAB „Ekologistika“ vadovui J. C., dėl sistemingo aplinkos apsaugos priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimo, turto sunaikinimo dėl neatsargumo, apgaulingos apskaitos tvarkymo bei netikro dokumento pagaminimo ir panaudojimo.

Du tos pačios įmonės darbuotojai kaltinami sistemingais aplinkos apsaugos priežiūros ir naudojimosi taisyklių pažeidimais bei apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Kaltinimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo pareikšti dviem Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Aplinkos kokybės departamento Kauno aplinkos kokybės kontrolės skyriaus darbuotojoms, kurios, atliko patikrinimą įmonėje „Ekologistika“.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai taip pat pateikti ir dviem juridiniams asmenims. Padangų perdirbimo įmonė kaltinama sistemingu aplinkos apsaugos priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimu, turto sunaikinimu dėl neatsargumo bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Įmonė, kuriai priklauso nuomojamos patalpos, kuriose ir kilo gaisras, kaltinama sistemingu aplinkos apsaugos priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimu bei turto sunaikinimu dėl neatsargumo.

Byla, kurią sudaro 92 tomai, 7 kaltinamieji (5 fiziniai ir 2 juridiniai asmenys), 133 asmenys, kuriuos reikia apklausti kaip nukentėjusiuosius, civilinių ieškovų atstovus ir liudytojus, turėjo būti pradėta nagrinėti dar 2020 m. gruodžio mėnesį, tačiau dėl šalyje paskelbto karantino bylos nagrinėjimas buvo atidėtas. Nors karantinas dar nėra atšauktas, tačiau teismas, siekdamas kuo greičiau pradėti nagrinėti didelio visuomenės dėmesio susilaukusią bylą, 2021 m. kovo 18 d. organizavo nuotolinį teismo posėdį. Vis tik teismui nepavyko pradėti bylos nagrinėjimo iš esmės, nes į teismo posėdį neatvykus ir nuotoliniu būdu neprisijungus keliems nukentėjusiesiems, teismas, siekdamas išsamiai ir objektyviai ištirti visas bylos aplinkybes ir apginti nukentėjusiųjų interesus, bylos nagrinėjimą atidėjo.

Kitas teismo posėdis vyks 2021 m. balandžio 20 d. 9.30 val. Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 17, Alytuje)

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų informacija

Vienas komentaras apie “Teisme atversta Alytaus gaisro byla

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *