Į Alytaus miesto mokyklų suolus sugrįš pradinukai. Kaip vyks ugdymo procesas?

Nuo kovo 22 d. Alytuje, kaip ir dar 44 šalies savivaldybėse, į klases leista sugrįžti pradinių klasių mokiniams. Leidžiamos kontaktinės konsultacijos abiturientams – grupėmis ne daugiau kaip po 5 mokinius. Pamažu atveriamas neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas.

Daugiau nei tris mėnesius nuotoliniu būdu besimokiusiems pradinių klasių mokiniams, juos ugdžiusiems pedagogams sugrįžti į mokyklas nebus taip paprasta, kaip prieš kurį laiką nebuvo paprasta įprasti mokyti ar mokytis nuotoliniu būdu, tad šiam  žingsniui būtina atsakingai pasiruošti.

Srautų reguliavimas mokyklose, neformaliojo ugdymo organizavimas,  asmens apsaugos priemonių dėvėjimas, pailgintos dienos grupių veikla – šie ir kiti aktualūs klausimai aptarti šiandien vykusio nuotolinio Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų vadovų ir Švietimo ir sporto skyriaus specialistų pasitarime.

„Žinios apie galimybę pradinukams grįžti į mokyklos suolą visuomenė laukė jau seniai.  Visiems ko gero buvo didelis iššūkis išeiti mokytis nuotoliniu būdu, taip pat nelengva bus ir vėl sugrįžti prie įprasto ugdymo proceso. Tikiuosi, kad visi prisitaikysite. Linkiu, kad jums visiems viskas sektųsi ir kad mokiniai kuo ilgiau galėtų mokytis kontaktiniu būdu“, – pasitarimo metu sakė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas švietimo įstaigų vadovams pristatė Lietuvos Respublikos Vyriausybės  2021 m.  kovo  17 d  nutarimu Nr. 157 patvirtintus karantino pakeitimus.

Anot jo, nuo ateinančio pirmadienio abiturientams įprastiniu būdu galės būti organizuojamos konsultacijos, tačiau jose dalyvauti galės ne daugiau kaip penki mokiniai.

Kur kas daugiau iššūkių  ateinančią savaitę teks įveikti į mokyklų suolus sugrįžtantiems pradinukams ir juos ugdysiantiems pedagogams – nuo pirmadienio trylikoje Alytaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų ugdymas bus vykdomas mišriuoju būdu. „Tačiau tai nereiškia, kad visi jūsų vadovaujamų mokyklų 1–4 klasių mokiniai privalo ateiti į mokyklas pirmadienį. Sprendimas yra jūsų rankose. Pasirinkus mišrų ugdymo būdą dalis mokinių gali ateiti į mokyklas ir mokytis įprastai, o  kitoms klasėms gali būti taikomas nuotolinis mokymo būdas“, – pasitarimo metu pabrėžė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas V. Valūnas.

Nuo pirmadienio maksimaliai bus ribojamas skirtingose klasėse ugdomų mokinių kontaktas tiek pamokų metu, tiek po pamokų. Vienos klasės (grupės, srauto) mokiniams ugdymo veikla, kuriai nereikia specializuotų patalpų, visą dieną bus organizuojama toje pačioje mokymo patalpoje (esant  poreikiui, skirtingi mokytojai atvyks į klasei (grupei, srautui) priskirtą patalpą, o ne mokiniai vyks pas mokytoją).

Esant poreikiui bus koreguojamas švietimo įstaigos darbo laikas, skirtingų klasių pamokų pradžios ir pabaigos, pertraukų laikas, kad būtų atskiriami skirtingose klasėse ugdomi mokiniai, kai jie atvyksta į ar išvyksta iš švietimo įstaigos, naudojasi bendromis švietimo įstaigos patalpomis, ilsisi pertraukų metu, valgo. Pailgintos dienos grupės veikloje gali dalyvauti tik tos pačios klasės (grupės, srauto) mokiniai.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo teigimu, be Vyriausybės nustatytų karantino pakeitimų ne mažiau svarbu dėmesį skirti asmens apsaugos priemonėms – ugdymo proceso metu pedagogai turi dėvėti kaukes. Jų darbe neturėtų pamiršti dėvėti ir kiti įstaigos darbuotojai. Mokiniams kaukės būtinos esant bendro naudojimo patalpose, klasėse (pamokų metu) jų dėvėti neprivaloma, tačiau rekomenduojama.

Grįžus prie įprasto ugdymo proceso išlieka rizika užsikrėsti COVID-19. „Neišsigąskite, jeigu sugrįžus prie įprasto ugdymo būdo jūsų švietimo įstaigoje bus nustatytas COVID-19 atvejis, o susirgus kolegai nepriekaištaukite, kad jam taip nutiko, nekaltinkite jo neatsakingumu, juk ši liga gali užklupti kiekvieną“, – būti supratingiems ir atsakingiems švietimo įstaigų vadovus ragino ir sėkmingo darbo jiems linkėjo V. Valūnas.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.