Už laiku neišvežtas atliekas – baudos ir raginimas vežėjui

Kelias praėjusios savaitės dienas prie konteinerių aikštelių Alytuje kaupėsi šiukšlės – bendrovė „Ekonovus“ laiku, pagal numatytą grafiką, neišvežė stiklo ir plastiko atliekų.

Už sutartyje numatytų įsipareigojimų nevykdymą  bendrovei už neišvežtas stiklo ir plastiko atliekas priskaičiuota daugiau kaip 2600 eurų bauda ir nurodyta nedelsiant ištuštinti konteinerius.

Baudos laiku atliekų neišvežusiai įmonei skaičiuojamos už kiekvieną laiku neištuštintą konteinerį.

Iš kolektyvinių konteinerių Alytuje bendrovė „Ekonovus“ stiklo atliekas turėjo vežti kovo 9, 10 ir 11, plastiko atliekas – kovo 10 ir 11. Tačiau kovo 12 d. atlikus patikrinimą paaiškėjo, kad beveik visame mieste stiklo ir plastiko konteineriai yra neištuštinti – jie stovėjo perpildyti, o daugelyje vietų – ir apkrauti į juos netilpusiomis atliekomis.

ARATC konteinerinių aikštelių priežiūros specialistė kovo 9 dieną papildomai informavo vežėją apie perpildytus konteinerius, bet į tai nebuvo sureaguota.

Tik kovo 12 dieną „Ekonovus“ atstovai informavo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą ir Alytaus miesto savivaldybę, kad pagal grafiką nespėjo surinkti stiklo ir plastiko atliekų dėl transporto priemonių gedimo. Tačiau tai nesuteikia vežėjui teisės neteikti sutartyje numatytų paslaugų.

„Iš paslaugos teikėjo reikalaujame atsakomybės ir kokybiškai atliktų paslaugų. To nepadarius elgiamės principingai, pirmiausia siekdami, kad gyventojams nepatogumų sukeliantys vežėjo veiksmai netaptų sisteminiais“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vedėjo pavaduotoja rasa Opolskienė.

Kovo 12 ir 13 dienomis Alytaus mieste iš kolektyvinių konteinerių turi būti surenkamos ir popieriaus atliekos. Jeigu tai nebus padaryta „Ekonovus“ gresia dar viena bauda už laiku neištuštintus popieriaus atliekų konteinerius.

Pagal sutartį su atliekų vežėju, kolektyviniai konteineriai turi būti ištuštinami juos užpildžius 80 proc. arba pagal nustatytą grafiką.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.