Proveržis Alytaus darbo rinkoje: patrauklus darbas startuolyje su Vilniaus atlyginimu

UAB „Ondato“ nuotraukos.

Nauji investuotojai Alytuje yra gerai, tačiau kuriantys aukštesnio lygmens darbo vietas ir siūlantys didesnį darbo užmokestį nei įprasta mažesniuose miestuose – dar geriau. Milijonines apyvartas Lietuvoje ir užsienyje generuojantis tapatybės patvirtinimo startuolis „Ondato“ savo būstinę atidarė ir Alytuje. Įkurtuves pradėję nuo vos keturių darbo vietų jie nesustojo ir darbuotojų ratą išplėtė iki 60-ties, o ateities planuose – galbūt ir visas 100. Kas šie verslininkai ir kodėl iki šiol savo biurą turėję tik Vilniuje jie nusprendė dar vieną atidaryti būtent Alytuje?

Tiesioginių konkurentų nėra

Nuo 2019-ųjų savo paslaugas teikianti įmonė „Ondato“ Lietuvoje ir dar daugiau kaip dvidešimtyje užsienio šalių siūlo klientų pažinimo ir tapatybės nustatymo nuotoliniu būdu paslaugas. Jomis naudojasi įvairūs verslai, finansų institucijos, bankai, draudimo įmonės, teisininkai.

Regis, karantino metu ši paslauga turėtų būti tiesiog nepamainoma ir paaiškėja, kad taip ir yra. Būtent COVID-19 gerokai padidino „Ondato“ skaitmeninės atitikties ir biometrinio autentifikavimo programinės įrangos paklausą.2019 metais bendrovės pajamos siekė per pusketvirto šimto tūkst. Eur, o per praėjusius metus apyvarta esą patrigubėjo.

Tokia sėkmė įmonę lydi ir todėl, kad panašias paslaugas siūlančių įmonių nėra tiek daug, o jų paslaugų spektras yra siauresnis ir mastas mažesnis.

„Mes teikiame platų paslaugų spektrą vienoje vietoje ir tai yra mūsų išskirtinumas. Būtent todėl galime sakyti, kad tiesioginių konkurentų neturime. Mūsų teikiamos paslaugos atveria galimybes verslams dirbti nuotoliniu būdu saugiai. Ypač kai kalbama apie apie klientų pažinimą. Mūsų sukurta paslauga leidžia nuotoliniu būdu patikrinti asmens tapatybę, įsitikinti duomenų patikimumu bei išsiaiškinti ar žmonės nėra įtraukti į kokių nors sankcijų sąrašus arba kad jie nėra paveikių asmenų sąraše. Teikiame ir papildomų paslaugų tokių kaip elektroninis parašas, klientų autentifikavimas naudojant biometrinius duomenis“, – pasakojo įmonės įkūrėjas ir vadovas Liudas Kanapienis.

Liudas Kanapienis.

Pritraukė milijoninių investicijų

Įmonėje dirba duomenų atitikties specialistai, kurie dar kartą po visų technologinių procesų patikrina, ar surinktuose duomenyse nėra klaidų ir atlieka papildomus veiksmus siekiant įsitikinti duomenų patikimumu. Praėjusių metų pabaigoje įmonė turėjo 18 darbuotojų, o šiuo metu jų jau yra apie 120.

Sėkmingas startuolis jau sulaukė investicijų ir iš užsienio. Įmonė pritraukė per 2 mln. dolerių (USD) investicijų. Net „Brexit“ lietuviams nesutrukdė savo pagrindinę būstinę perkelti į Jungtinę Karalystę.

Startuolis šiuo metu turi apie 150 klientų 24-ose šalyse. 2021 metais įmonė žada koncentruotis į Vokietijos, Prancūzijos ir Ispanijos rinkas.

Kodėl pasirinko Alytų?

Kol kas Lietuvoje „Ondato“ turi du biurus – vieną Vilniuje ir vieną Alytuje. Pasiteiravus, kodėl būtent Dzūkijos sostinė, o ne kuris nors kitas Lietuvos miestas, paaiškėjo, kad keletas asmenų iš įmonės vadovybės yra alytiškiai. Būtent jie turėjo įtakos, kad Alytuje atsirastų aukštesnės pridėtinės vertės darbo vietų.

„Alytuje yra kolegija, čia yra ir nemažai jaunų, motyvuotų asmenų, kurie turi išsilavinimą ir nori dirbti ne gamyklose, ne fizinį darbą, o užimti atsakingas pareigas, dirbti prie kompiuterio, turėti lanksčius darbo grafikus ir uždirbti didesnį darbo užmokestį. Būtent tokias darbo vietas kuria mūsų įmonė. Be to, atidaryti biurą Alytuje reikia mažiau išlaidų nei didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Karantino metu didžioji dalis mūsų darbuotojų dirba nuotoliniu būdu, nors darbas iš esmės tokiu pat principu vyko ir anksčiau“, – pasakojo įmonės vadovas.

Kokie reikalavimai darbuotojams?

Beje, bendrovėje siūlomas ir pamaininis darbas, mat turint klientų daugelyje pasaulio šalių tai reikalinga.

Kokie turi būti potencialūs šios įmonės darbuotojai? Pasak L. Kanapienio, jiems keliami reikalavimai išties nėra aukšti – būti motyvuotais ir žingeidžiais, mat mokytis tikrai bus ką. Taip pat svarbu, kad jie turėtų kompiuterinio raštingumo įgūdžių bei mokėtų anglų kalbą bent jau A1 lygiu. Konkretaus išsilavinimo reikalavimo šioje srityje darbdaviai nekelia.

„Aukštosios mokyklos duomenų atitikties specialistų neruošia, tad savo darbuotojus apmokome patys. Mokymai trunka keletą savaičių, po kurių darbuotojas gali pradėti dirbti, tačiau dar nepilnu tempu. Tam darbuotojas būna pasiruošęs tik po keleto mėnesių“, – teigė įmonės vadovas.

Atlyginimas kaip Vilniuje

Darbo užmokestis priklauso nuo įvairių niuansų – naktinio, šventinio, poilsio dienų darbo valandos apmokamos dvigubai, tad atlygio dydis priklauso ir nuo to, kiek darbuotojas dirba darbo valandų. Be to, darbuotojams suteikiamos galimybės ne tik dirbti nuotoliniu būdu, neinant į biurą, bet ir pasirinkti lankstų darbo grafiką, pamainą.

Pasak įmonės vadovo, sulaukiama nemažai alytiškių užklausų apie darbo galimybes šioje įmonėje. „Jau turime nemažą norinčiųjų prisijungti prie mūsų komandos Alytuje sąrašą. Tai tikrai džiugina ir kai turėsime galimybę, būtinai juos pakviesime“, – sakė L. Kanapienis.

Startuolio įkūrėjas pasakojo net gi turintis pavyzdžių, kai Vilniuje gyvenantys alytiškiai surado galimybę sugrįžti gyventi į Alytų ir dirbti „Ondato“ įmonėje gaunant tą patį darbo užmokestį.

Pagrindinis įmonės įkūrėjas ir vadovas L. Kanapienis gyvena Vilniuje. Prieš startuolio įkūrimą dirbo finansų sektoriuje ir tai jam atvėrė galimybę atrasti verslui svarbią nišą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *