Seniūnijų bendruomenės keliasi į virtualią erdvę: kaip gyvena Daugų kraštas?

COVID-19 pandemijos metu su gyventojais negalima rengti susitikimų, kurie anksčiau buvo įprasta savivaldybės darbo forma, todėl nutarta pradėti virtualias sąšaukas.

Pirmoji surengta su Daugų seniūnijoje veikiančių savivaldybės įstaigų vadovais – seniūne Irma Kašėtiene, V. Mirono gimnazijos direktoriumi Almantu Jakimavičiumi, Meno ir sporto mokyklos vadove Aukse Sapežinskiene. Taip pat prie pokalbio su savivaldybės vadovais prisijungė bibliotekininkės, kultūros, socialiniai darbuotojai, įstaigų ir organizacijų atstovai, savivaldybės tarybos nariai Monika Ražanauskienė ir Danielius Jakubavičius.

„Turime bendrauti, išgirsti vieni kitus, pasitarti, kaip ir kuo galime padėti žmonėms, kuriems reikia pagalbos“, – susitikimo metu sakė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. Mero nuomone, prie tokių virtualių susitikimų ateityje galėtų prisijungti visi gyventojai, turintys galimybę naudotis elektroninėmis technologijomis. A. Vrubliauskas pažymėjo, kad nuotolinius susitikimus seniūnai galėtų organizuoti kiekvieną mėnesį ir jų metu su gyventojais, įstaigų vadovais ir atstovais aptarti rūpimus klausimus, problemas, darbus.

Daugų seniūnė I. Kašėtienė sako, kad karantino metu darbai nesustoja, daug gyventojų kreipiasi į seniūniją su įvairiais rūpesčiais – vieni prašo pašalpų, kiti teiraujasi dėl  daugiabučių renovacijos, o žiemą ypač aktualūs buvo sniego valymo, kelių priežiūros klausimai.

Gimnazijos direktorius A. Jakimavičius pasidžiaugė, kad skirta lėšų papildomoms abiturientų konsultacijoms. Ugdymo procesas vyksta normaliai, abiturientai renkasi laikyti ir po keturis ar net penkis valstybinius egzaminus.

Kultūros darbuotojai dėl karantino kol kas nedrįsta vasarai planuoti daug renginių, bet tradicinėms šventėms – Joninėms ir Valstybės dienos minėjimui Dauguose – jau ruošiamasi, klausiama gyventojų nuomonės, kokių jie norėtų koncertų.

Bibliotekininkai sako, kad Daugų krašte per pandemiją atsirado apie 20 tikrų knygnešių, nes gyventojai nori skaityti, pageidauja ne tik knygų, bet ir žurnalų. Dauguma skaitytojų leidinius pasiima patys, tačiau vyresnio amžiaus ar ligotiems, atokiau gyvenantiems kaimo žmonėms bibliotekininkės ir jų padėjėjai neša knygas į namus, perskaitytas pakeičia naujomis.

Socialiniai darbuotojai, medikai pasakojo, jog jie taip pat nepalieka žmonių be dėmesio – paskambina ir pasiteirauja, kokios reikia pagalbos, užregistruoja senjorus skiepams nuo COVID-19, pasiūlo kitas paslaugas, kurias teikia bendruomenės, Krizių centras. Tokiu būdu žmonės jaučia ryšį vieni su kitais, žino, kad yra nevieniši, nepalikti likimo valiai.

Savivaldybės tarybos narei M. Ražanauskienei, kuri pati gyvena Daugų seniūnijoje, patiko nauja savivaldybės vadovų darbo forma – virtuali sąšauka. Tarybos narė įsitikinusi, kad tokiu būdu galima sėkmingai bendrauti ir spręsti svarbias viso rajono problemas.

Virtualioje erdvėje kovo 4 d. 18 val. vyks ir viešoji konsultacija dėl Daugų seniūnijos daugiabučių namų renovacijos. Savivaldybės vadovai kviečia daugiškius ir aplinkinių vietovių žmones, gyvenančius senuose, apleistuose daugiabučiuose, prisijungti prie diskusijos, išgirsti specialistų paaiškinimus apie pastatų energetinį taupymą, išsiaiškinti, kokią valstybės, savivaldybės paramą bei lengvatas jie gali gauti.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.