Saulės elektrinių verslui vadovaujančio alytiškio siekis – paversti Dzūkiją dar žalesniu regionu

T. Savičius (kairėje). Asmenio archyvo nuotraukų koliažas

Tarp Londono ir Alytaus gyvenantis Tomas Savičius įsitikinęs – vieną dieną su šeima tikrai sugrįš į gimtąjį miestą visam laikui ir nuosavą saulės elektrinių verslą galės puoselėti būdamas čia, vietoje, o ne už tūkstančių kilometrų.

Nepaisant to, kad Dzūkijos sostinėje jo verslu rūpinasi patikima komanda, su kuria jis kone kasdien bendrauja per nuotolį ir dažnai susitinka, dalyvauti visoje veikloje „gyvai“ pačiam ir taip populiarinti asmeniškai puoselėjamas žaliosios energijos idėjas bei gamtos tausojimo vertybes gimtajame Alytuje – netolimos ateities planai.

Jo vadovaujama bendrovė „Saulės banginiai“, vykdanti saulės elektrinių įrengimo veiklą, skatina lietuvius prisidėti prie mažesnio CO2 patekimo į aplinką bei kurti švaresnį rytojų pasinaudojant gamtos išteklių galimybėmis. Tiek privatiems asmenims, tiek verslui „Saulės banginių“ komanda padeda nuo projekto paraiškos pateikimo iki jo įgyvendinimo, sumontuotiems saulės moduliams bei jų komponentams suteikia garantiją iki 25 metų.

Šiuo metu, anot T. Savičiaus, apsirūpinti žaliąja energija ypač palankios sąlygos yra privatiems asmenims. „Savo namuose naudotis saulės energija galite pasinaudoję valstybės parama – APVA parama fiziniams asmenims bus galima pasinaudoti jau kovo mėnesio viduryje. Mūsų įmonės specialistams galite drąsiai patikėti visus dokumentacijos reikalus“, – pažymi pašnekovas ir ragina Dzūkijos krašto gyventojus bei ūkininkus pasinaudoti šia unikalia galimybe, o Pietų Lietuvą paversti dar žalesniu regionu.

Anot bendrovės „Saulės banginiai“ vadovo, dalį pagamintos elektros energijos galima panaudoti asmeniniams poreikiams, kitą – parduoti elektros tiekėjui. Maksimali šio finansavimo projekto saulės elektrinės įrengimo galia iki 10 kW, o projekto įgyvendinimo terminas – 9 mėnesiai.

UAB „Saulės banginiai“ dirba su pasaulyje lyderiaujančiomis, kruopščiai atrinktomis saulės elektrinės modelių ir jų komponentų įmonėmis. Savo klientams siūlo „Jinko“, „Vikram“, „Solitek“ ir kitus saulės modulius.

Įmonės specialistai padeda nepasimesti ir tarp elektrinės įrengimo sprendimų – saulės elektrinė ant stogo, žemės, integruota saulės elektrinė, stoginė automobiliui ar kt. „Viskas priklauso nuo kliento elektros energijos vartojimo poreikių, taip pat nuo saulės elektrinei keliamų technologinių, saugumo ir estetinių reikalavimų. Mes padėsime rasti tinkamą sprendimą ir išrinkti vietą saulės elektrinei“, – sako T. Savičius.

Kodėl šiandien verta įsirengti saulės elektrinę?

Anot pašnekovo, elektros energija kiekvienais metais brangsta. Šiuo metu Lietuvoje elektros energijos kaina yra apie 40 procentų mažesnė už Europos Sąjungos vidurkį, kas suteikia daugiau prielaidų, jog kaina gali kilti ir toliau. Pavyzdžiui, 2020 metais elektros energija pabrango 14,6 proc. lyginant su 2019 metais.

„Įsirengę nuosavą saulės elektrinę jūs tapsite gaminančiu vartotoju bei sumažinsite išlaidas elektros energijai. Taip pat gamindami švarią elektros energiją prisidėsite prie gamtos išsaugojimo bei pasaulinio atšilimo stabdymo, kadangi saulės elektrinė gamybos procese neišmeta į aplinką jokių taršalų ar CO2. Lietuvoje į pietų pusę sumontuotos saulės elektrinės 1 kW galia per metus pagamina apie 1000 kWh elektros energijos“, – teigia UAB „Saulės banginiai“ vadovas.

Susidomėjote? Susisiekite su UAB „Saulės banginiai“ komanda telefonais +370 655 70021 arba +370 658 30400. Daugiau informacijos rasite ir svetainėje www.saulesbanginiai.lt.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.