Įstaigų bendruomenės nariams – psichikos sveikatos stiprinimo mokymai

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo nemokamus 32 val. mokymus ugdymo įstaigose, skirtus psichikos sveikatos stiprinimui.

Šiuo metu mokymai pravesti 11-oje ugdymo įstaigų. Paslaugos turinys yra individualiai pritaikomas. Pirmiausia darbuotojai pristato aktualias mokyklos problemas psichikos sveikatos srityje. Lektorių komanda kartu su grupe glaudžiai bendradarbiauja sudarant tolesnių užsiėmimų temų, veiklų ir metodų planą. Taip pat grupinių konsultacijų metu analizuojami sudėtingi atvejai, ieškoma sprendimo būdų, suteikiamos rekomendacijas. Pabaigę mokymus, darbuotojai džiaugiasi ne tik gautais pažymėjimas, bet ir įgytomis žiniomis bei įgūdžiais, kurie padeda ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime.

Lietuvoje atlikti tyrimai apie veiksnius, turinčius įtakos mokytojų sveikatai, leidžia manyti, kad mokytojų patiriamas stresas ir baimė įtakoja jų fizinę, psichinę bei socialinę sveikatą. Nustatyta, kad mokykloje didžiausią stresą kelia ne mokymas ar darbas su mokiniais, bet didelė atsakomybė, apkrovimas „popieriniu darbu“, vaidmenų gausa. Mokytojai dažnai jaučiasi sutrikę, bejėgiai, nesaugūs, patiriantys stresą ir emocinę įtampą.

Šie veiksniai nuolat alina jų sveikatą, mažina psichologinį atsparumą, sekina kantrybę ir toleranciją. Tyrimo rezultatai rodo, kad labiau išreikšti mokytojų su darbu susiję stresoriai siejasi su prasčiau vertinama subjektyvia psichikos sveikata. Maždaug kas trečias mokytojas kenčia nuo padidėjusio profesinio streso ir maždaug kas ketvirtam mokytojui sistemingai pasireiškia konkretūs klinikiniai simptomai (padidėjęs dirglumas, sunkumai išlaikant dėmesį, slopinimas, mieguistumas, nerimo priepuoliai ir pan.).

Profesinis stresas yra realus ir sistemingai pedagogų savijautą bei sveikatą neigiamai paveikiantis veiksnys, todėl 32 val. mokymais siekiame, kad atsirastų kuo daugiau gebėjimų sustiprinti savo psichikos sveikatą. Mokymai orientuoti į praktinių gebėjimų ugdymą, praktinių žinių taikymą.

Kviečiame ugdymo įstaigų darbuotojus dalyvauti psichikos gebėjimų stiprinimo mokymuose. Norintys gali kreiptis į Alytaus miesto visuomenės sveikatos biurą tel. 8 315 516 53 arba el. paštu akvile@alytausvsb.lt.

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.