Alytaus lankininkui – galimybė įgyvendinti paralimpinę svajonę

Alytaus „Žaliojo lanko“ klubo atstovas Rolandas Baranauskas. Alytaus „Žaliojo lanko“ klubo nuotrauka.

Alytaus „Žaliojo lanko“ klubo atstovas Rolandas Baranauskas sulaukė džiugios žinios – jis yra įtrauktas į Lietuvos paralimpinės rinktinės narių sąrašą ir galės siekti įgyvendinti savo svajonę – patekti į Tokijo paralimpines žaidynes.

Iš viso Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomojo komiteto patvirtintame Lietuvos rinktinės narių ir kandidatų sąraše atsidūrė 33 atletai, dalyvaujantys 8 sporto šakose. R. Baranauskas yra pirmasis šaudymo iš lanko atstovas šiame sąraše.

Sportininkas, kurį treniruoja Inga Timinskienė, prisipažino, kad ši naujiena jį labai nudžiugino.

„Tai labai smagi žinia, ypač žinant, kiek metų iki to eita, kiek darbo įdėta. Šaudau jau šešerius metus ir visada stengiuosi dėl to, kad pasiekčiau kuo geresnių rezultatų ir patekčiau į Lietuvos rinktinę. Pagaliau ši diena išaušo“, – džiaugėsi R. Baranauskas.

„Žaliojo lanko“ klubo sportininkas rezultatus gerina kryptingai. Ypač didelis dėmesys buvo skirtas praėjusiems metams, nes ir Tokijo paralimpinės žaidynės dar buvo numatytos 2020 metais. Praėjusiais metais R. Baranauskas sėkmingai varžėsi su suaugusiais ir buvo įgijęs labai gerą formą. Jis nugalėjo Alytaus miesto taurės varžybose, pelnė bronzos medalį Lietuvos čempionate bei triumfavo tarptautinėse varžybose Klaipėdoje.

„Pagrindiniai startai turėjo būti pernai ir jiems buvo labai stipriai pasiruošta. Pats jaučiau, kad esu smarkiai patobulėjęs. Karantinas sumaišė visus planus. Šiemet kol kas praktiškai viskas vyksta namuose. Šaudyti negaliu, nes tam nėra sąlygų. Norėtųsi, kad greičiau būtų geras oras ir galimybė išeiti į lauką. Ten jau būtų galima šaudyti ir laikytis visų saugumo reikalavimų. Salėse šiuo metu šaudyti negalime. Kai išeisime į lauką, planuojame stipriai ruoštis sezonui, rengti po dvi treniruotes per dieną“, – kalbėjo R. Baranauskas.

Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) prezidentas Mindaugas Bilius teigė, kad visiems rinktinės nariams bus sudarytos geriausios įmanomos sąlygos pasiruošimui.

„Kiekvienam rinktinės nariui esame numatę po vieną treniruočių stovyklą ir du kontrolinius startus prieš pagrindines varžybas. Džiaugiuosi, kad esame pajėgūs užtikrinti pasirengimo sąlygas, už tai dėkojame Lietuvos paralimpinio komiteto partneriams ir rėmėjams. Sportininkams numatyta lėšų maisto papildams, kraujo tyrimams. Sezonas ypatingai svarbus, sąlygos turi būti maksimaliai geros“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Kadangi Europos neįgaliųjų šaudymo iš lanko čempionatas yra atšauktas, dėl paralimpinių kelialapių sportininkai kausis liepos 4-11 dienomis Čekijoje vyksiančiame pasaulio kvalifikaciniame turnyre.

„Patys tik neseniai sužinojome apie šiuos LPAK planus. Kalbėjome su trenere, ieškosime varžybų. Jeigu tik rasime šiuo sudėtingu laikotarpiu. Jei nepavyks, tada ruošimės Lietuvoje“, – teigė lankininkas.

„Žaliojo lanko“ trenerė I. Timinskienė džiaugiasi, kad klubo auklėtinis gavo istorinę galimybę pakovoti dėl paralimpinio kelialapio.

„Patekimas į Lietuvos paralimpinę rinktinę yra labai didelis žingsnis į priekį ir pripažinimas tiek Rolandui, tiek šaudymo iš lanko sportui. Motyvaciją tai tikrai kelia, todėl tikiuosi, kad kartu atsivers ir platesnės galimybės pasiruošimui. Jau dabar matau, kad dėl pasaulyje besitęsiančios COVID-19 situacijos mūsų varžybinis sezonas bus tikrai unikalus ir sunkiai planuojamas, bet dėsime visas pastangas, kad kuo geriau jam pasiruoštume ir galėtume kovoti dėl kelialapio į Tokiją“, – kalbėjo I. Timinskienė.

Pats R. Baranauskas supranta, kad lankininkų lygis pasaulyje yra labai aukštas, todėl konkurencija – milžiniška. Visgi jis yra nusiteikęs padaryti viską, kad įgyvendintų savo svajonę.

„Norai labai dideli, bet kaip viskas pavyks pamatysime pasiruošimo metu. Šiais laikais neįgalūs sportininkai šaudo labai gerai, rezultatai labai aukšti ir mažai skiriasi nuo sveikųjų. Praėjusiais metais buvau įvykdęs paralimpinį normatyvą, bet jis nebuvo įskaitytas dėl tam tikrų varžybų sąlygų. Tačiau vien tai, kad galiu šaudyti virš normatyvo, yra labai džiugu. Toliau kažką prognozuoti yra labai sunku. Viskas priklauso nuo pasiruošimo, daug ką lems ir oro sąlygos, bet jos visiems sportininkams bus vienodos. Stengsimės iš visų jėgų ir žiūrėsime, kas gausis“, – pridūrė R. Baranauskas.

Dominykas Genevičius, Alytaus „Žaliojo lanko“ klubo atstovas.

 

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.