Alytaus politikai nusprendė: Chirurgijos skyriaus remontui skolinsis daugiau

Alytaus miesto politikai apsisprendė dėl skolinimosi sumos. Buvo nutarta, kad Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Chirurgijos skyriaus kapitaliniam remontui skolinsis ne 800 tūkst. eurų, o visą milijoną eurų.

Politikai rinkosi iš dviejų variantų – sprendimo projekto ir alternatyvos. Sprendimo projektu buvo siūloma skolintis 800 tūkst. eurų. Skolintis siūlyta siekiant užtikrinti kokybiškas asmens sveikatos priežiūros paslaugas pacientams VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje, būtina atnaujinti, t. y. rekonstruoti, Chirurgijos skyriaus patalpas.

Sprendimo tikslas – užtikrinti ligoninės Chirurgijos skyriaus patalpų rekonstrukcijos  finansavimą laiku pagal 2021 m. biudžeto projekto 29 programos 29.02.04.01 priemonę rekonstruoti VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės pastatus Alytuje, Ligoninės g. 12. Tokia priemonė yra patvirtinta Alytaus miesto savivaldybės strateginiame veiklos plane nuo 2017 metų, o šio investicinio projekto 800 000,00 Eur lėšos bus panaudotos Chirurgijos skyriaus patalpoms atnaujinti. Alytaus miesto savivaldybė 2020 m. turi parengusi ligoninės Chirurgijos skyriaus kapitalinio remonto investicijų projektą, o pati ligoninė 2020 m. savo lėšomis yra parengusi Chirurgijos skyriaus rekonstrukcijos techninį projektą, taip pat atlikta techninio projekto ekspertizė.

Grąžintinos 2021 m. paskolų sutarčių grafikuose numatytos grąžinti paskolų dalys sudaro 1 737 711,19 Eur. Planuojamos ilgalaikės paskolos sutarties terminas – 5 metai.

Alytaus miesto tarybos narės Lauros Radzevičiūtės rengtoje alternatyvoje siūlyta skolintis 1 milijoną eurų. Jos alternatyva yra analogiška sprendimo projektui, skiriasi tik skolinimosi suma. Dar tarybos posėdžio išvakarėse buvo planuota alternatyvos į klausimo svarstymą neįtraukti, tačiau gavus valstybės kontrolieriaus išvadą, kad savivaldybė turi galimybę skolintis vieną milijoną eurų, balsavimui buvo pateikta ir alternatyva. Beje, pats Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis išreiškė palaikymą alternatyvai, o ne sprendimo projektui, motyvuodamas, kad tai leis galimybę greičiau pradėti užsitęsusius Chirurgijos skyriaus remonto darbus.

Beje, lygiai prieš metus taryba jau buvo pritarusi Alytaus miesto savivaldybės vieno milijono eurų skolinimuisi minėtam tikslui, tačiau paskola per 2020 metus taip ir nebuvo paimta, o sprendimas jau nebegaliojantis.

Už alternatyvą balsavo 25, už sprendimo projektą – 0 tarybos narių, susilaikė 1.

„Dzūkijos veidas“ primena, kad 2020 metais įvyko Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Chirurgijos skyriaus patalpų rekonstrukcijos remonto darbų viešas konkursas, kuris konkurse dalyvavusių dalyvių buvo apskųstas teismui. Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje Kauno apygardos teismas priėmė sprendimą, panaikinti atsakovės Alytaus miesto savivaldybės administracijos 2020 m. liepos 15 d. sprendimą atmesti ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „VA Statyba“ pasiūlymą, pateiktą viešajam pirkimui. Taip pat panaikinti atsakovės Alytaus miesto savivaldybės administracijos 2020 m. liepos 27 d. sprendimus nustatyti pasiūlymų eilę ir Pirkimo laimėtoju pripažinti trečiojo asmens uždarosios akcinės bendrovės „Infes“ pasiūlymą ir priteisti ieškovei uždarajai akcinei bendrovei „VA Statyba“ iš atsakovės Alytaus miesto savivaldybės administracijos 3047,30 Eur (tris tūkstančius keturiasdešimt septynis eurus 30 ct) bylinėjimosi išlaidų. Praėjusių metų gruodžio 3 dieną Lietuvos apeliacinis teismas priėmė nutartį, kuria nusprendė Kauno apygardos teismo 2020 m. rugsėjo 22 d. sprendimą palikti nepakeistą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *