Alytaus miesto valdžios dėlionė: trys naujos politinės figūros ir du kandidatai į postus

O. Balevičiūtė ir P. Labukas

Alytaus miesto valdžia mėgina lipdyti prieš maždaug metus subyrėjusią valdančiąją daugumą, aiškėja ir galimos kandidatūros užimti laisvus postus savivaldybėje.

Portalui Dzūkijosveidas.lt Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis patvirtino, jog prie derybų stalo dėl bendro darbo koalicijoje susėdo keturių, ankstesnei koalicijai priklausiusių, politinių jėgų atstovai – socialdemokratai, konservatoriai, „valstiečiai“ ir liberalai. Prie jų prisijungė ir „naujokai“ – praeitą vasarą Alytaus miesto taryboje susibūrusi nauja frakcija „Sprendimai ir atsakomybė“, kurios gretose – Sigitas Leonavičius, Valius Micevičius bei Gediminas Daukšys.

Jeigu viskas vyks pagal planą, ant oficialaus koalicijos rašto parašus turėtų padėti 16 tarybos narių.

„Valdančioji dauguma jau pradėta formuoti, padaryta nemažai žingsnių. Tikėkimės, viskas bus gerai“, – pažymėjo meras N. Cesiulis.

„Žvalgytuvės ir pokalbiai vyksta ir, panašu, jog artėjame prie koalicijos sutarties pasirašymo, – situaciją apie koalicijos formavimą portalui Dzūkijosveidas.lt apibūdino konservatorius Andrius Jučas. – Esame pasirengę dirbti koalicijoje, nes manome, kad be jos darbai miestui neįmanomi. Kita vertus, parašai dar nesudėti, tai pasakyti kažko labai daug ir negaliu“.

Antradienį prie derybų stalo sėdę vietos politikai, jau trečiadienį pateikė galimus savo kandidatus administracijos direktoriaus ir mero pavaduotojo postams užimti. Nuotolinio susitikimo metu į administracijos direktorius meras N. Cesiulis pasiūlė savo bendrapartietę Oną Balevičiūtę, už paramą koalicijoje vicemero poste konservatoriai norėtų matyti dabartinį tarybos narį Povilą Labuką.

Pasak mero, kandidatus dviems laisviems administracijos direktoriaus pavaduotojų postams, Valstiečių ir žaliųjų bei „Sprendimai ir atsakomybė“ frakcijos žada pateikti iki penktadienio.

Galimybę jungtis prie naujai formuojamos koalicijos svarstė ir pirmieji iš ankstesnė koalicijos pasitraukę visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“ frakcijos atstovai, tačiau pasak vieno iš jų – Vytauto Jastremsko, prieš kelias dienas galimybė dirbti valdančioje koalicijoje buvo galutinai atmesta.

„Taip, socialdemokratų iniciatyva vyko pokalbis dėl koalicijos, tačiau mums susidarė įspūdis, jog ir toliau tik kalbama, bet niekas nesikeičia. Darant tą patį, tikėtis kitokio rezultato neverta, todėl nematome galimybių dirbti su meru Nerijumi Cesiuliu“, – sakė V. Jastremskas.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Alytaus miesto valdžios dėlionė: trys naujos politinės figūros ir du kandidatai į postus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.