Pirmosios vakcinos pasiekė ir kitas Dzūkijos ligonines

Pirmosios vakcinos pasiekė ir kitas Dzūkijos ligonines 19

Ketvirtadienį pirmųjų skiepų nuo koronaviruso sulaukė ir kitos Dzūkijos krašto ligoninės – Varėnos, Druskininkų ir Lazdijų. Varėna gavo vakcinų 135, Druskininkai – beveik 200, o Lazdijai – 80 darbuotojų.

Tikisi daugiau garantijų

Į Varėnos ligoninę atvyko penki Santaros klinikų darbuotojai, kurie atvežė COVID-19 vakciną 135 darbuotojams – 122 Varėnos ligoninės darbuotojams ir 13 Varėnos PSPC Greitosios medicinos pagalbos darbuotojams.

Kaip informavo Varėnos ligoninės vadovas, skiepijami visi darbuotojai, teikiantys stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir greitosios medicinos pagalbos brigadų darbuotojai. Neskiepijami tik tie, kuriems per pastaruosius tris mėnesius buvo nustatyta COVID-19 liga ir jų IgG antikūnai yra teigiami. Tais atvejai, jei prieš skiepijimą IgG antikūnai yra neigiami, darbuotojai yra skiepijami.

„Manau, kad dabar bus ramiau ir patiems darbuotojams, ir turėsime daugiau garantijų, kad nesutriks įstaigos veikla“, – teigė ligoninės vadovas Algirdas Miklyčius.

Kitą savaitę – skiepai ir kitoms Lazdijų prioritetinėms grupėms

Lazdijų ligoninėje ketvirtadienį buvo paskiepyta apie 80 medicinos personalo darbuotojų. Jau kitą savaitę, pagal iš anksto sudarytus sąrašus, bus pradėti skiepyti ir trijų prioritetinių grupių atstovai – Lazdijų ligoninės mobiliosios brigados ir Lazdijų karščiavimo klinikos darbuotojai, Lazdijų ligoninės Paliatyviosios slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientai ir darbuotojai, Veisiejų, Kapčiamiesčio bei Lazdijų socialinės globos namų gyventojai bei darbuotojai, taip pat Lazdijų socialinių paslaugų centro darbuotojai, prižiūrintys ligonius jų namuose.

Druskininkų mero viltis – grįžti prie įprasto gyvenimo

Druskininkų ligoninę ketvirtadienį taip pat pasiekė pirmoji „BioNTech & Pfizer“  pagamintų COVID-19 vakcinų siunta, kurią atvežė VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos medikai.

Kaip informavo ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė, pirmosios vakcinos skirtos tiesiogiai su COVID-19 sergančiais pacientais dirbančiam personalui, taip pat poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos darbuotojams, likusios vakcinos – ligoninėje dirbantiems gydytojams, slaugytojams, slaugytojų padėjėjams, savanoriams, rezidentams, kitam personalui. Ryte prasidėjęs vakcinavimas tęsėsi visą dieną.

„Dirbame intensyviu režimu – suplanuota paskiepyti beveik 200 žmonių. Esame motyvuoti skiepytis ir šios vakcinos labai laukėme, nes tai galimybė apsisaugoti nuo COVID-19 infekcijos, kuri palietė ir Druskininkų medikų bendruomenę. Ligoninės personalas kasdien susiduria su koronaviruso grėsme, todėl skiepai suteiks saugumo jausmą, darbuotojai jausis psichologiškai ramesni eidami į darbą, o tai leis efektyviau dirbti ir užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugas druskininkiečiams“,  – sakė E. Raulušaitienė.

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas džiaugėsi prasidėjusiu vakcinacijos procesu. „Nors Druskininkuose susirgimų skaičius lyginant su kitomis savivaldybėmis ir nėra didelis, tačiau labai norėtųsi, kad susirgimų skaičiai kasdien mažėtų. Todėl medikų vakcinavimas – didelis žingsnis pandemijos suvaldymo link. Žinoma, dar turėsime nueiti ilgą kelią, bet pradžia tikrai nuteikia viltingai.  Aš tikiu ir pasitikiu mokslu – mano manymu, tik skiepai padės sugrįžti prie mums įprasto gyvenimo“ – sakė R. Malinauskas.

Pirmoji COVID-19 vakcina Druskininkuose buvo paskiepyta Kristina Karaliūnienė, dirbanti Druskininkų ligoninės COVID-19 skyriuje. „Ši vakcina nauja ir natūralu, kad galbūt kažkam kyla dvejonių. Bet manau, kad tokioje situacijoje, kokioje esame šiandien, skiepytis yra būtina. Skiepas tikrai nebaisus“,  – po visko šypsojosi moteris ir pažymėjo, kad jai norėtųsi, jog visuomenėje mažiau sklistų nepagrįstų, iš piršto laužtų gandų skiepų tema.

Kitą savaitę Druskininkuose planuojama gauti antrąją vakcinų siuntą, kuri bus skirta mobiliųjų punktų darbuotojams, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantiems darbuotojams ir jų pacientams, socialines paslaugas asmens namuose teikiantiems darbuotojams.

Sveikatos apsaugos ministerija planuoja, kad visi šalies medikai bus paskiepyti per pirmąjį šių metų ketvirtį, o antroji skiepų dozė šių ligoninių darbuotojų laukia po trijų savaičių, t.y. sausio 28 d.

Parengta pagal Druskininkų, Lazdijų rajono ir Varėnos savivaldybių informaciją

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.