Judėjimo ribojimai tarp savivaldybių pratęsiami (ATNAUJINTA)

Vyriausybė sekmadienį pratęsė judėjimo kontrolę tarp savivaldybių iki sausio 31 dienos.

Ribojimas pratęstas su sąlyga sprendimą peržiūrėti po dviejų savaičių, sausio 17 dieną, atsižvelgiant į naujausius sergamumo ir mirčių nuo koronaviruso infekcijos šalyje duomenis ir tendencijas.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija siūlė pratęsti judėjimo kontrolę tarp šalies savivaldybių iki sausio 31 dienos, BNS pranešė Vidaus reikalų ministerijos atstovė. „Siūloma pratęsti judėjimo apribojimus tarp savivaldybių iki sausio 31 dienos, bet sausio 17 dieną bus peržiūrimi rezultatai, sergamumo, mirčių duomenys ir visa kita, tai būtų su galimybe atšaukti apribojimus“, – BNS sakė Lina Laurinaitytė-Grigienė.

Pasak jos, dėl to sekmadienį vėliau turėtų apsispręsti Vyriausybė posėdyje.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, žmonių judėjimas be rimtos priežasties tarp savivaldybių apribotas gruodžio viduryje, kol kas jis galioja iki sekmadienio 21 valandos.

Kontrolės metu savaitgalį prieš Kalėdas, taip pat Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiais jau apsukta kelios dešimtys tūkstančių automobilių.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija gali rekomenduoti Vyriausybei priimti sprendimus dėl pandemijos valdymo. Komisiją sudaro visi ministrai, taip pat kai kurių institucijų vadovai.

Šia žinia kiek anksčiau pasidalijo ir Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kuris sekmadienį savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalijo žinia, kad judėjimo ribojimai tarp savivaldybių ir toliau bus tęsiami.

„Susirinkome į Valstybės ekstremalių situacijų komisiją – deja, teigiamų poslinkių pandeminėje situacijoje Lietuvoje dar nėra pakankamai, nors jos pagreitis šiek tiek sulėtėjo. Virusui pirmiausia plintant židiniais, svarstomas judėjimo tarp savivaldybių ribojimo pratęsimas. Ar bus pratęstas šiandien besibaigiąs judėjimo ribojimas? Deja, bus pratęstas, dar kartą įvertinant jo poveikį ir pandeminės situacijos tendencijas po dviejų savaičių“, – rašė jis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *