Ekspertė R. Mitkienė: pandemija pėdsaką paliko ir Alytaus krašto NT rinkoje

R. Mitkienė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Nepaisant pasaulį sukausčiusios COVID-19 pandemijos ir Lietuvoje vienas kitą pakeitusių dviejų karantinų, nekilnojamojo turto rinka 2020-aisiais metais didesnių pokyčių nepajuto, išliko pakankamai stabili ir aktyvi. Tiesa, tam tikros tendencijos Alytaus mieste ir rajone vis dėlto išryškėjo“, – sako nekilnojamojo turto agentūros „Miroda“ direktorė ir ilgametė NT ekspertė Rima Mitkienė.

Anot jos, NT kainos žymiai nesikeitė, o didžioji dalis įsigijusių nekilnojamojo turto atsiskaitė santaupomis, retas naudojosi bankų kreditų galimybėmis. Ir patys bankai atsargiau žiūrėjo į klientų skolinimosi galimybes, griežtino taisykles, nes du karantinai turėjo nemažai įtakos žmonių pajamų sumažėjimui. Buvo situacijų, jog iki karantino žmonės pretendavo gauti banko finansavimą įkeičiant perkamą turtą, o pasikeitus aplinkybėms, buvo atsisakyta suteikti kreditą.

Kita vertus, dėl griežtesnės bankų politikos prarastus sandorius didžiąją dalimi kompensavo užsienyje gyvenantys alytiškiai, kurie aktyviai pirko nekilnojamąjį turtą – 2020-ieji buvo rekordiniai sklypų Alytaus rajone pardavimo rinkai. Svetur gyvenantys kraštiečiai įsigijo sklypus ne tik būsimiems savo namams, bet ir investuodami santaupas kritus svaro kursui.

R. Mitkienės pastebėjimu, pirmajam karantinui įsibėgėjant, įvairiems reikalavimams griežtėjant ir vasarai artėjant, žmonės ypač aktyviai pirko sodybas. „Išpirko net ir tuos vienkiemius, kurie eilę metų laukė pirkėjo“, – prisimindama šypsosi „Miroda“ vadovė.

Butų rinka šiais metais taip pat buvo aktyvi, jau keletą metų iš eilės ją ypač pagyvina regioninė politika ir dotacijos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms. Pasinaudodamos finansine parama, dažniausiai jos renkasi 3-4 kambarių šiuolaikiškai įrengtus butus.

„Labai džiaugiuosi šia išryškėjusia tendencija, juk tai galimybė Alytaus miestui atsijauninti. Tokių dotacijų politika turi potencialią ir išsprendžia eilę problemų miestuose: mažieji užsipildo jaunais žmonėmis, vaikais, o ir didmiesčiai – atlaisvėja.

Kam vargti mažame Vilniaus senamiesčio butelyje, kai gali gyventi nuosavame name žalumos apsuptame Alytuje? Kam laukti eilės darželyje Kaune, jei Alytuje savo atžalą galėsi leisti į esantį šalia namų? Juolab, kad nuotolinis darbas jau tapo norma“, – įsitikinusi R. Mitkienė, siūlanti miestų politikams gerai pagalvoti prieš svarstant apie vienos ar kitos švietimo įstaigos uždarymą ir labai atsakingai įvertinti ateities perspektyvas.

R. Mitkienė – aktyvi alytiškė, daugiau kaip dvidešimtmetį vadovaujanti vienai pirmųjų nekilnojamojo turto agentūrų ne tik Alytuje, bet ir Lietuvoje, prisipažįsta, jog nuolat įvairiomis naujovėmis pasipildanti nekilnojamojo turto sritis labai įdomi, savo tendencijomis galinti tiksliai nuspėti tam tikras ateities perspektyvas, būsimus žmonių poreikius ir pasirinkimus.

Asmeninio archyvo nuotr.

„Džiaugiuosi dirbdama šioje srityje, nes turiu galimybę visą laiką mokytis ir tobulėti. Privalau visada būti keliais žingsniais priekyje, kad galėčiau savo klientams suteikti aukščiausios kokybės paslaugas, padėti rasti geriausią sprendimą“, – sako nekilnojamojo turto agentūros „Miroda“ direktorė.

Būtent nuolatinis gilinimasis į naujoves, visą gyvenimą lydintis žingeidumas, naujų patirčių paieškos, noras mokytis bei tobulėti prieš maždaug ketverius metus ją ir atvedė į Alytaus verslo klubą „BNI Alytis“.

„Pirmuosiuose verslo pusryčiuose labai sužavėjo jaunų žmonių nuoširdumas ir veiklumas, nekilo nė menkiausios abejonės, kad noriu būti tarp jų. Šiandien esu labai šiltų, iniciatyvių, patikimų, kokybiškas paslaugas teikiančių ir sėkmingų žmonių gretose. Tai neįkainojama patirtis“, – teigia R. Mitkienė.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *