Kas slepiasi po viešai iškedentais Alytaus socialdemokratų skalbiniais?

Kas slepiasi po viešai iškedentais Alytaus socialdemokratų skalbiniais? 19
Edmundas Čečėta ir Nerijus Cesiulis.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pastarąjį pusmetį tapo politiniu žaibolaidžiu, o dar vieno smūgio pirmadienį sulaukė iš dalies savo bendrapartiečių. Žiniasklaidai buvo nutekinti dokumentai, kurie turėjo likti tik Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) viduje. Trylika šios partijos Alytaus skyriaus narių pasirašė atsiribojantys nuo mero veiklos. Antradienį meras viešai skelbia gavęs patikinimą iš aukščiausios partijos vadovybės apie jo palaikymą ir net yra išrenkamas socialdemokratų frakcijos Alytaus miesto taryboje pirmininku. Suvokti, kas iš tiesų dedasi partijos viduje tikrai sudėtinga, tačiau apie tai plačiau papasakoti sutiko tiek vienas iš dokumentą dėl atsiribojimo pasirašiusiųjų – Socialdemokratų partijos Alytaus skyriaus pirmininkas Edmundas Čečėta, tiek pats miesto vadovas.

Dėl ko priekaištauja merui?

Trylika Alytaus socialdemokratų partijos narių pirmadienį pasirašė atsiribojantys nuo Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio veiklos, viešų pasisakymų, sprendimų ir reiškiamos nuomonės LSDP Alytaus miesto skyriaus vardu.

Esą ši Alytaus miesto mero veiklos dalis nebūna derinama nei su partijos skyriaus taryba, nei su frakcija savivaldybės taryboje ir todėl daugeliu atvejų neatitinka LSDP Alytaus miesto skyriaus narių ir skyriaus tarybos daugumos nuomonės, o tuo pačiu ir skyriaus propaguojamų, puoselėjamų bei įgyvendinamų socialdemokratinių vertybių. Taip pat ši Alytaus miesto mero veiklos dalis prieštarauja partijos rinkimų programai savivaldos rinkimuose, diskriminuoja atskirus partijos narius, yra nelojali partijos valdymo organų priimamiems sprendimams, todėl atribotina nuo LSDP Alytaus miesto skyriaus vykdomos ideologinės – vertybinės veiklos.

Merui priekaištaujama, kad per visą jo kaip mero veiklos laikotarpį miestas pokyčių nepajuto, taip pat primetama ir politinė krizė, kai miesto taryba pusmetį dirba be valdančiosios daugumos, vyrauja chaosas ir nežinomybė. Rašte teigiama, kad meras rūpinasi tik savo įvaizdžiu, vengia pripažinti savo klaidas ir nuolat ieško kaltų, esą sprendimų priėmime elgiasi tarsi šeimininkas būtų jis, o ne taryba, neieško kompromisų. Priekaištaujama dėl žlugusios švietimo reformos, planuoto sporto mokyklos uždarymo, subliuškusio vietos aerodromo įveiklinimo klausimo, įtartinos sklypų istorijos baigties, supriešinusios bendruomenių narius bei formuojamo neigiamo požiūrio į partiją.

Panašaus pobūdžio turinys dar tą patį vakarą buvo publikuotas vietinėse žiniasklaidos priemonėse. Kol kas nėra aišku, kas šį turinį, turėjusį likti partijos viduje, nutekino.

Klausimas lieka atviras

Paprašytas pakomentuoti šią susiklosčiusią situaciją, Socialdemokratų partijos Alytaus skyriaus pirmininkas Edmundas Čečėta, kuris taip pat pasirašė po šio išviešinto dokumento turiniu, pabrėžė, kad tai turėjo būti vidinis partijos reikalas ir procesas vis dar nesibaigęs.

„Tai vidiniai, demokratiniai partijos dalykai. Kodėl visa tai buvo išviešinta žiniasklaidoje, aš nežinau. Šie klausimai partijos viduje dar bus sprendžiami, nes šiuo raštu kreipėmės į skyriaus etikos komisiją, kuri šį klausimą svarstys jau tik po Naujųjų. Tada demokratiniais būdais ir išsispręsime visus savo vidinius partijos reikalus“, – kalbėjo E. Čečėta.

Pasiteiravus, ar jo paties nuomonė po antradienį vykusių vidinių partijos pasitarimų nesikeitė ir parašo atsiimti neplanuoja, skyriaus pirmininkas patikino, kad ne. Nepaisant to, galimybę ateityje susitarti ir toliau dirbti darniai su N. Cesiuliu jis mato.

Po Naujųjų rinksis Alytaus socialdemokratų partijos taryba, kuri spręs, ar palaiko miesto vadovo poziciją, o etikos komisija pateiks savo sprendimą, ar meras kaip partietis nepažeidė partijos statuto. Nuobaudos už pažeidimą gali būti papeikimas, įspėjimas ir net šalinimas iš partijos.

Dalis parašus atsiėmė

Po antradienį įvykusio vidinio partijos skyriaus pasitarimo, situaciją komentuodamas meras N. Cesiulis atrodė nusiteikęs pozityviai ir tikino nesutinkantis nė su vienu dalies bendrapartiečių pasirašytame pareiškime išdėstytu priekaištu.

„Mano nuomone, tai absurdas. Žema, kai savo skalbinius skalbi viešumoje. Tačiau tikiu, kad viską išsispręsime partijos viduje dalykiškai, skaičių bei teisine argumentų kalba ir tada sprendimą paviešinsime“, – sakė miesto vadovas.

Pasak mero, pirmadienį dalis socialdemokratų partijos Alytaus skyriaus narių be posėdžio, nepasitarę su partijos skyriaus taryba, padarė pareiškimą.

„Nuo pat ryto teko kalbėtis su daugybe partijos narių. Du jų jau atsiėmė savo parašus, o dar du planuoja tai padaryti, nes suprato, kad buvo suklaidinti ir buvo padarytas klaidingas sprendimas. Šį klausimą tikrai vertinsime partijos etikos komisijoje, nes buvo pažemintas partijos vardas tų asmenų, kurie pasirašė pareiškimą. Tam jau ruošiamas kreipimasis, mat tokie dalykai turėtų būti sprendžiami partijos viduje, o ne per žiniasklaidą, neturint partijos tarybos pritarimo“, – kalbėjo N. Cesiulis.

Palaikymas – iš partijos vadovybės

Jis tikino, kad partijos skyriaus pasitarime nuotoliniu būdu dalyvavo ir pats partijos lyderis Gintautas Paluckas, kuris išreiškė palaikymą N. Cesiuliui bei veiksmams frakcijos taryboje. Esą vienbalsio palaikymo meras sulaukė ir iš antradienį vykusiame partijos skyriaus pasitarime dalyvavusių narių. Kaip dar vieną svarbų palaikymą N. Cesiulis pabrėžė tai, kad frakcijos pasitarime buvo išrinktas jos pirmininku.

„Taip, yra skyriaus narių, kurie nėra patenkinti vienu ar kitu sprendimu, galbūt jie neįsiklausė ar poveikį turi ir sudėtinga susiklosčiusi situacija dėl pandemijos, kurios metu trūksta bendravimo. Su jais planuoju kalbėtis, diskutuoti“, – kalbėjo konkrečių pavardžių vardinti nenorėjęs N. Cesiulis.

Siekis suskaldyti frakciją taryboje?

Jis taip pat pabrėžė, kad toks viešas partijos skyriaus skalbinių skalbimas kai kam yra naudingas, o prie viso to prisidėjo ir kitų politinių jėgų atstovai Alytaus miesto taryboje. Pasak mero, jie padėjo surašyti pareiškimą, dalyvavo posėdžiuose.

„Kažkam labai naudinga, kad socialdemokratų frakcija Alytaus miesto taryboje būtų suskaldyta, nes reikia suformuoti daugumą, į pareigas skirti asmenis, patvirtinti biudžetą, veiklos planą“, – vardino meras. Be to, jis neatmetė galimybės, kad tai, kas šiuo metu vyksta partijos skyriaus viduje, reikšmės gali turėti ir pavasarį vyksiantys partijos skyriaus pirmininko rinkimai.

Pasiteiravus, ar jau yra kokios nors miesto tarybos valdančiosios koalicijos užuomazgos, meras patikino, kad taip, tačiau atskleisti kortų dar nesiteikė.

„Be abejo, kad jau yra. Tik šventiniu laikotarpiu nenorėjome derėtis, be to turėjome netektį, tad nusprendėme leisti viskam nurimti ir Naujus metus pradėti su naujomis derybomis ir pozicijomis. Labai norėčiau tikėtis, kad jau tvirtinant naują biudžetą, turėtume ir nuolatinį administracijos direktorių, ir pavaduotojus. Tačiau tam turi pritarti ir kiti“, – sakė miesto vadovas.

Panašūs įrašai:

6 komentarai apie “Kas slepiasi po viešai iškedentais Alytaus socialdemokratų skalbiniais?

  1. Kaip meras gali būt socdemų frakcijos taryboje pirmininku? Kur kaip meras turi būt objektyvus visoms taryboje esančioms frakcijoms ir kaip neutralus? Kodėl pati savivaldybė ir teisėsaugos institucijos nepateikusios visuomenėj keliančių įvykių, kaip dėl įtartinų ligoninės konkurso ir lėšų pervedimo į Ispanijos banką situacijų? Kad būt aišku, kad tokie dalykai savivaldybėj negalėtų vykti. Tokio neatsakingumo valdyme ir chaoso gilėjimo Alytaus miesto valdyme iki šiol dar nebuvo. Trumpiau be šansų.. Parodė, kad gali ir socdemų partiją sumindžiot. Taip kaip socdemai gali žmones atstovaut, kaip savęs kaip partija neapsigina?

  2. Gerai, kad nors Laura bando sustabdyt politinio banditizmo metodų įsigaliojimą per tarybą. Kur net socdemai per tarpusavio intrigas iki partiečių mirčių nusiridena.

    1. Politinių gaujų atstovė bando sustabdyti politinį banditizmą ? Arba nieko nežinote, arba jūsų IQ absoliutus nulis

  3. Dar taip valdyme nebuvo. Kad socdemai dėl intrigų iki partiečių mirčių nusiridena. Savivaldybėj įtartino lėšų pervedimai į Ispanijos banką ir ligoninės konkursai. Kurių išsiaiškint ir paviešint visuomenei net teisėsauga vengia. Negebėjimai suburt valdančios daugumos..akivaizdžiai negabūs valdyme. Kaž kokie kaip politinio banditizmo laikai gryžę į Alytų.

  4. Dabar kaip ir būsimiems rinkimams, svarbu. Kaip atsakingai renka ir kokios kompetencijos politikus išstato ir skiria į postus. Tad būtent socdemai atsakingiausi į mero postą išstatę ir rinkę šį. Nuo kurio paeiliui atgal gauna ir į vidines partines intrigas veliasi. Klampindami miestą vietoj rimtų problemų sprendimų. Kas taryboje gali aiškint apie įtartinas situacijas savivaldybėje ir teikt priemones gerint? Kaip ir kur lyderiai būsimiems rinkimams sugebantys ir šias situacijas spresti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.