Alytaus ledo arenos investicinis projektas – ant vietos politikų stalo

Alytaus ledo arenos investicinis projektas – ant vietos politikų stalo 19
Alytaus ledo arenos vizualizacija

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narius jau pasiekė parengtas investicinis projektas dėl daugiafunkcės ledo arenos infrastruktūros statybos, įveiklinimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms. Ar Dzūkijos sostinės ledo sporto ir pramogų mėgėjai jau po kelių metų galėtų turėti savo erdvę, įgyvendinant projektą viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu, vietos politikai turėtų apsispręsti jau netrukus.

Tarybos pavedimu parengtas ir su centrine projektų valdymo agentūra suderintas 115 puslapių apimties investicinis projektas jau „keliauja“ per savivaldybės tarybos komitetus, tačiau, pasak Alytaus miesto mero patarėjo Aurelijaus Jaruševičiaus, tiek dėl didelės projekto apimties, tiek ir dėl siūlomų projekto finansavimo principų tikėtina bus reikalingi papildomi svarstymai prieš priimant galutinį sprendimą taryboje.

„Projekto įgyvendinimo atveju (jeigu tam pritartų taryba) viešųjų pirkimų procedūros būdu būtų atrinktas investuotojas, kuris per 2 metus suprojektuotų ir pastatytų atvirą ledo areną bei 15 metų užtikrintų operatoriaus funkcijas. Pasibaigus sutarties laikotarpiui objektas būtų perduotas savivaldybės nuosavybei, – teigia mero patarėjas ir priduria, jog viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu įgyvendinamas projektas Alytuje būtų naujiena. –

Svarbiausias sprendimas, kurį turi priimti savivaldybės taryba – ar tokio tipo paslaugos ir sporto infrastruktūros plėtra yra reikalingos Alytaus mieste. O viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė tėra viena iš galimybių tai įgyvendinti, beje, kuo toliau tuo dažniau naudojam tiek savivaldybėse, tiek ir valstybinės reikšmės objektuose“.

Toks partnerystės ir projektų finansavimo principas išspręstų tam tikrus iššūkius, su kuriais susiduria savivaldybės, įgyvendindamos panašaus tipo projektus: kaip surasti daugiau išteklių infrastruktūros plėtrai ir sumažinti jos funkcionavimo bei palaikymo išlaidas. Taip yra todėl, kad viešasis sektorius disponuoja ribotais ištekliais, nusidėvėjusios infrastruktūros palaikymas brangiai kainuoja ir yra sudėtinga rasti finansavimą naujiems infrastruktūros projektams. Be to, privatus partneris ne tik sukurtų patį infrastruktūros objektą, bet ir užtikrintų jo administravimą ir įveiklinimą visą sutarties laikotarpį.

Preliminariais paskaičiavimais, investicijos galėtų siekti apie 2,6 mln. eurų (be PVM). Ledo veikla galėtų būti vykdoma 8 mėnesius per metus, likusius 4 mėnesius arena būtų konvertuojama į kietos dangos aikštelę kitoms sporto šakoms ar renginiams. Žiemos laikotarpiu planuojamas 60 proc. objekto užimtumas, vasaros – 50 proc. Jei operatorius, kaip tikimasi, surinktų 40 proc. reikiamų pajamų, tai Alytaus miesto savivaldybei  kasmet reikėtų prisidėti 165 tūkst. eurų.

„Tai yra preliminarios ir maksimalios sumos, tikslios paaiškėtų jau konkurso metu“, – pažymi A. Jaruševičius.

Paties investicinio projekto autorių teigimu, Alytaus ledo arenos infrastruktūros statybos, įveiklinimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms projekto tikslas – sudaryti sąlygas gerinti neformalaus ugdymo viešųjų paslaugų prieinamumą ir kokybę mieste. Be to, arena galėtų tapti ir regiono traukos centru, kuriame ir nesportuojantys žiemos sporto šakų visada galės pasipraktikuoti masiniuose čiuožimuose ar dalyvauti kitoje organizuojamoje veikloje.

Svarstoma, kad ledo arena galėtų būti įkurdinta Alytaus sporto ir rekreacijos centro kaimynystėje.

Alytaus miesto savivaldybės taryba Alytaus daugiafunkcės ledo arenos infrastruktūros statybos, įveiklinimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms investicinio projekto rengimui pritarė dar šių metų birželį. Už jį savivaldybė infrastruktūros plėtros patarėjų partnerių grupei „Peritus Partners“ sumokėjo apie 10 tūkst. eurų.

Galimybes Alytui turėti ledo areną savivaldybės meras N. Cesiulis dar praeitą vasarą aptarė ir su žinomu ledo ritulininku, iš Alytaus kilusiu Dainiumi Zubrumi. Svarstyta, jog arenoje galėtų veikti D. Zubraus vardu pavadinta ledo ritulio sporto mokykla, kurioje būtų kultivuojamas ne tik ledo ritulys, bet ir dailusis čiuožimas, akmenslydis.

Alytaus ledo arenos investicinis projektas – ant vietos politikų stalo 20
AMS archyvo nuotr.
Panašūs įrašai:

4 komentarai apie “Alytaus ledo arenos investicinis projektas – ant vietos politikų stalo

  1. Ideja gal ir gera. Miesto gyventojams savotiska prmoga,laisvalaikio praleidimas. (neilgam) Bet….Arena bus nuostalinga 1000% Miestui tikrai yra kur investuoti ir be sito perspektyvos neturincio objekto.

  2. Jei statyti,tai normaliai dengtą ledo areną,dabar kažkokia nesamonė,pajuokos abjektas,didžiulė pavėsinė ir tiek

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.