Alytiškės kuriami rankdarbiai palieka be žado: pamačius norisi paragauti

S. Rinkevičienė. Asmeninio archyvo nuotr. koliažas

Pamačius alytiškės Sandros Rinkevičienės darbus iš polimerinio molio, sunku patikėti, kad jie sukurti rankomis, o ryškios spalvos ir stulbinantis tikroviškumas traukte traukia paragauti. „Labai mėgstu spalvas, visur ir visada. Ne tik savo rankdarbiuose, bet, nepaisant amžiaus, ir drabužiuose“, – šypsosi optimizmo ir puikios nuotaikos nestokojanti pašnekovė.

Polimerinį molį į rankas ji paėmė prieš maždaug trejus metus, dar darbuodamasi Suomijoje, kad vakarais kuo būtų numalšinti nuobodulį. Viskas veikiausiai greitai būtų pasibaigę, jei ponia Sandra, kaip pati sako, nebūtų pasinėrusi į interneto platybes pasižvalgyti dovanos idėjos sesei…

Greitai perpratus pagrindines polimerinio molio savybes, alytiškei sekė noras kuo daugiau artimųjų ir draugų pradžiuginti išskirtinėmis rankų darbo dovanomis, o įminus visas jo paslaptis, minkymas tapo savotiška terapija. Moteris prisipažįsta dar ir „užsikrėtusi“ antrinių žaliavų panaudojimo „mada“ – nereikalingi daiktai rankų ir ryškiaspalvio molio dėka dažnai virsta spalvingomis namų puošmenomis.

Sugrįžusi į Lietuvą, į gimtąjį Alytų, S. Rinkevičienė savo pomėgio ne tik, kad neatsisakė, bet dar ir namuose darbui įsirengė atskirtą erdvę. Joje puikiai jaučiasi ir penkerių anūkas Vakaris – ne viena „monstriukų“ kolekcija čia nulipdyta, o ryškiaspalviai skanėstai – vieni perkamiausių žaidžiant parduotuves. „Polimerinis molis gali būti puikiu lavinamuoju užsiėmimu su vaikais, ypač karantino laikotarpiu, kai laiko turime į valias“, – pažymi S. Rinkevičienė.

Ji įsitikinusi, jog polimerinis molis paklus kiekvienam, kuris turi laisvesnio laiko, daug noro išmokti ir dar daugiau kantrybės, nes informacijos ir idėjų apstu internete. Anot ponios Sandros, nors idėjų galima lengvai rasti, bet niekada nepavyks padaryti antro tokio paties darbo, kiekvienas bus vienintelis toks. Tai labiausiai traukia ir žavi.

Ar darbai iš polimerinio molio alytiškiai jau virto pelną nešančia veikla? „Verslo iš to nepadarysi, o ir tikslas mano – ne toks. Norint uždirbti, reikėtų masiškai gaminti, o daug prigaminti rankomis – neįmanoma. Be to, ties ta pačia veikla ir pati apsistoti nenorėčiau, vis traukia išbandyti kažką naujo“, – sako nuo vaikystės įvairiais rankdarbiais besidominti S. Rinkevičienė, kurios artimiausiuose planuose – darbai iš epoksidinės dervos.

Panašūs įrašai:

2 komentarai apie “Alytiškės kuriami rankdarbiai palieka be žado: pamačius norisi paragauti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.