Atliekų tvarkymas Alytuje įvertintas ministerijos padėka

Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja, ARATC valdybos pirmininkė V. Mačernienė sako, kad gautas įvertinimas – bendrų savivaldybės ir ARATC pastangų rezultatas

Už atliekų tvarkymo sistemos nuolatinį optimizavimą ir diegiamas inovacijas Alytaus miesto savivaldybei skirta Aplinkos ministerijos padėka.

„Džiaugiamės šiuo įvertinimu ir dalinamės juo su savivaldybės sprendimus atsakingai įgyvendinančiu Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru, nuolat siekiančiu naujovių ir užtikrinančiu kokybišką bei pažangų atliekų tvarkymą“, – sakė  Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja, Alytaus regiono Atliekų tvarkymo centro (ARATC) valdybos pirmininkė Vida Mačernienė.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Alytaus regione“, Alytaus mieste šiais metais įrengtos modernios pusiau požeminių konteinerių aikštelės, pradėtas atskiras maisto atliekų surinkimas iš daugiabučių namų gyventojų, pastatyti pirmieji konteineriai tekstilės atliekoms.

Alytiškiai labai noriai ir aktyviai naudojasi daiktų mainų punktų „Mainukas“ bei jų centro „TikoTiks“ paslaugomis – atiduoda dar tinkamus naudoti daiktus, kuriuos kiti žmonės pasiima. Dzūkijos sostinės individualių namų gyventojai, prieš pora metų pradėję rūšiuoti maisto atliekas, tapo sektinu pavyzdžiu visam regionui, pademonstruodami puikius rezultatus ir atsakingą elgesį.

Panašūs pokyčiai vyksta ir kitose Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistemos savivaldybėse. Visų jų miestuose jau yra įrengti modernūs požeminiai ar pusiau požeminiai konteineriai, pakeitę senuosius plastikinius varpo formos konteinerius, daugelyje savivaldybių atskirai surenkamos maisto atliekos, Druskininkų savivaldybėje, Viečiūnuose, šiemet įrengtas naujas rūšiavimo centras (atliekų surinkimo aikštelė), artimiausiu metu ir kituose miestuose bus pastatyti konteineriai tekstilės atliekoms.

„Atliekų tvarkymo sistema nuolat modernizuojama ir plečiama, kad gyventojai turėtų galimybes kuo patogiau ir paprasčiau rūšiuoti visas buityje susidarančias atliekas, kad kuo mažesni jų kiekiai patektų į sąvartyną, o surinktos atliekos būtų sutvarkomos  aplinkai draugiškiausiu būdu, kuo didesnį jų kiekį atiduodant pakartotiniam naudojimui ir užtikrinant žiedinės ekonomikos principus“, – sakė ARATC direktorius Algirdas Reipas.

Jis pasidžiaugė, kad visų regiono savivaldybių vadovai skiria didžiulį dėmesį atliekų tvarkymo problemoms ir ieško jų sprendimų, pasisakydami už pažangą ir modernumą  šioje srityje.

„Esame pastebėję, kad nuo vadovų pozicijos labai priklauso visų gyventojų požiūris į rūšiavimą ir jų elgsena. Džiaugiamės, kad regiono gyventojai, daug diskutuoja, neretai kritikuoja, bet kasmet vis geriau rūšiuoja atliekas, suvokdami, kad tai daro dėl savo pačių gerovės, dėl savo pačių sveikos aplinkos“, – kalbėjo A. Reipas.

Zina Juozaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *