Patalpas chemijos gamyklai ruošusiai „Stamitai“ gresia bauda

Bus ar nebus mineralinių uolienų perdirbimo gamykla Alytuje – iki šiol paslaptis, kurią gaubia ne tik tyla, bet ir sąsajos su aplinkosauginiais pažeidimais. Vieša paslaptis, kad bendrovei „Transta“ priklausančios Pramonės g. 1 esančios patalpos galimai buvo ruošiamos šiai chemijos pramonės veiklai. Tik deja, statybos darbus šiose patalpose atlikusi verslininko Andriaus Stasiukyno vadovaujama įmonė „Stamita“ ir dar vienas fizinis asmuo įkliuvo aplinkosaugininkams, kurie nustatė pažeidimų.

Alytaus aplinkosaugininkus dar šių metų vasarą pasiekė pranešimas apie tai, jog atliekant statybos darbus adresu Pramonės g.1 (Audėjų g.3) Alytus, į aplinkos orą išmetamas dulkių kiekis ir koncentracija viršija leistinas normas. Pranešime buvo nurodyta, kad remontuojamame pastate įrengtos asbocementinių plokščių pertvaros, dėl ko dulkėse gali būti ir kenksmingų sveikatai medžiagų.

Aplinkosaugininkai ėmėsi tyrimo bei dar šių metų liepos 28 dieną atliko minėtų patalpų patikrinimą. Jo metu buvo nustatyta, kad vykdant vidaus remonto darbus asbesto turinčios vidinės pertvaros jau buvo išmontuotos, patalpų vidinės sienos buvo smėliuojamos. Nepaisant to, patikrinimo metu smėliavimo dulkės į aplinką nepateko.

Aplinkosaugininkai rado kitų pažeidimų. Pagal remonto rangos sutartį, sudarytą 2019 m. rugsėjo 2 dieną, remonto darbus atlikęs rangovas „Stamita“ nevedė susidarančių remonto ir griovimo atliekų apskaitos bei atidavė atliekas asmeniui, neregistruotam Atliekų tvarkytojų valstybės registre. Paaiškėjo, kad tai buvo fizinis asmuo.

Remiantis tuo, remonto darbus vykdęs rangovas pažeidė Atliekų tvarkymo įstatymo reikalavimus.

Naujienų portalas „Dzūkijos veidas“ domėjosi, kokia yra šio vasarą aplinkosaugininkų vykdyto tyrimo baigtis.

Kaip portalo žurnalistus informavo Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Arūnas Malinovskis, šis tyrimas vis dar tęsiasi. Nors atliekos priduotos Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui (ARATC), tačiau buvo užfiksuoti tam tikri atliekų tvarkymo pažeidimai. Paaiškėjo, kad atliekas vežė ir į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą perdavė fizinis asmuo M.B, kuriam bus taikoma administracinė atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 247 str. 38 dalį (atliekų surinkimas, vežimas ir (ar) apdorojimas (įskaitant atvejus, kai tai daro prekiautojas atliekomis ir tarpininkas) neturint teisės užsiimti tokia veikla).

Baudžiamas bus ir remonto darbų rangovo „Stamita“ atsakingas asmuo, kuriam bus taikoma bauda pagal Administracinių nusižengimų kodekso 247 str. 34 dalį (atlygintinas ar neatlygintinas atliekų perdavimas neturintiems teisės surinkti, vežti ir (ar) apdoroti atliekas asmenims (įskaitant atvejus, kai tai daro prekiautojas atliekomis ir tarpininkas).

Atsakingi asmenys iškviesti protokolo surašymui. Jiems gresia baudos.

Susisiekti su rangovo „Stamita“ vadovu A. Stasiukynu nepavyko.

3 komentarai apie “Patalpas chemijos gamyklai ruošusiai „Stamitai“ gresia bauda

  1. Kai degė padangų gamykla tai visi užterstumai buvo normos ribose, o dabar kai prie verslininko prisikabint reikia tai kažkaip viskas ne normos ribose… Matomai gerbiamas Stasiukymas aplinkosaugai labai nepatinka… O dėl atliekų ultelizavimo tikrai blogai padarė.

  2. Pazeidimas kad pridave atliekas bet netrurejo teises jas tavrkyti … totali nesamone, atliekos atsidure aratc ir blogai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *