Jurgis Krasnickas: situaciją vertinu kaip negarbingos politinės kovos skleidžiamus gandus

Alytaus miesto savivaldybės administracija ir aš, kaip naujai paskirtas jos direktorius, sieksiu kuo greičiau išsiaiškinti, kaip ir kokiomis aplinkybėmis buvo gauti dokumentai ir priimtas sprendimas pervesti lėšas į pakeistą vienos įmonės sąskaitą, nors, pasirodo, kad iš tiesų pateikti dokumentai galėjo būti suklastoti.

Vakar paaiškėjus, kad lėšos – 187 tūkstančiai eurų – nepasiekė jas turėjusios gauti įmonės, iš karto kreipiausi į banką dėl galimybių sustabdyti lėšų pervedimą ir policijos pareigūnus, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Savivaldybės centralizuoto vidaus audito skyriui dėl lėšų pervedimo pavedžiau atlikti auditą, apie situaciją informavau Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį.

Auditas turėtų atsakyti, ar savivaldybės administracijoje pakanka būdų ir priemonių tinkamai įvertinti gaunamus dokumentus, ar darant pavedimus, yra užtikrinami tam tikri saugikliai, kad būtų išvengta klaidų ar piktavališkumo, kokiomis aplinkybėmis buvo pateikti ir įregistruoti galimai suklastoti dokumentai.

Šiandien galima konstatuoti faktą, kad įmonė, kuriai buvo pervesti pinigai už atliktus darbus pagal pateiktą sąskaitą ir patvirtintus aktus, vakar mus informavo, kad visi pateikti dokumentai dėl jos sąskaitos pakeitimo yra suklastoti ir netikri, o lėšų ji nėra gavusi.

Tikiuosi, kad dokumentus suklastojusius asmenis nustatys teisėsaugos pareigūnai. Savo ruožtu noriu papildyti, kad pirmoji informacija apie ketinimus vėl pakeisti įmonės sąskaitą savivaldybę pasiekė dar lapkričio pradžioje, kai aš dar net nebuvau paskirtas savivaldybės administracijos direktoriumi.

Užsienio įmonė, laimėjusi savivaldybės skelbtą konkursą ir dirbanti Alytuje, rugpjūčio mėnesį pirmą kartą informavo savivaldybę apie iš tiesų pakeistą banko atsiskaitomąją sąskaitą. Tikėtina, kad tokia informacija pasinaudota ir siekiant apgaulės būdu gruodžio mėnesį užvaldyti už atliktus įmonės darbus gautinas lėšas.

Bet kokias insinuacijas ir įtarinėjimus, kad aš asmeniškai kokiu nors būdu galėjau prisidėti prie šios situacijos, vertinu kaip negarbingos politinės kovos ir suinteresuotų asmenų skleidžiamus gandus ir siekį pasinaudoti kriminalu kvepiančia situacija vardan savo asmeninių tikslų.

Per mėnesį savivaldybės administracija įvykdo apie du tūkstančius pavedimų, o viena iš administracijos direktoriaus funkcijų – sąskaitas ir pavedimus vizavus ne vienam atsakingam asmeniui,  juos patvirtinti, o ne fiziškai patikrinti įmones Registrų centre ar jų banko sąskaitas.

Raginu visus emocijas palikti nuošalyje, dėkoju Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, pradėjusiam ikiteisminį tyrimą ir tikiuosi, kad šios istorijos aplinkybės ir joje veikiantys asmenys bei jų interesai bus operatyviai išaiškinti ir įvertinti.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Jurgis Krasnickas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *