Alytus eglę įžiebs virtualiai: Kalėdų dvasią įsileiskime į namus ir širdis!

Kalėdų Alytuje karantinas tikrai nepavogs. Miestas jau greitai įžiebs kalėdinius žiburius, tiesa, be žiūrovų Rotušės aikštėje, be tradicinių fejerverkų. Tačiau alytiškiai turės progą pamatyti Kalėdų žaliaskarės įžiebimo ceremoniją virtualioje erdvėje, kur pasirodys ir pats Kalėdų senelis, o miesto vadovai gyventojus kviečia Kalėdų dvasią įsileisti į kiekvieno namus ir širdis.

Mieste – tūkstančiai kalėdinių žiburių

Ateinantį penktadienį Alytaus miesto rotušėje bus įžiebta 14 metrų aukščio ir 4,9 m pločio iš karkaso ir gyvų eglės šakų sukonstruota žaliaskarė. Ją puoš apie 1000 metrų lempučių girlianda ir apie pusė tūkstančio blyksčių, taip pat beveik tūkstantis žaisliukų – bumbulų. Viršūnėje sužibs žvaigždė.

Girliandomis ir žibančiais papuošimais ant šviestuvų bus papuoštos S. Dariaus ir S. Girėno gatvė, Senamiesčio skveras, Rotušės aikštės medžiai. Erdvė prie eglutės taip pat bus papildyta puošybos elementais, tačiau, kokie jie bus, kol kas neatskleidžiama. „Swedbank“ šiemet taip pat miestui dovanoja papuoštą ąžuoliuką, kuris šįkart papuoš Alytaus miesto sode esantį Kurorto parką. Bendrovė „Vita Baltic International“ Alytaus miestui dovanojo du šviečiančius angelus, kurie papuoš Alytaus miesto Senamiečio skverą.

Miesto papuošimas Kalėdoms šiemet iš Alytaus biudžeto iš viso atsieis 24,4 tūkst. eurų. 6600 eurų kainavusį eglutės karkasą ir 6700 eurų atsiėjusius žaisliukus Alytaus miesto savivaldybė nusipirko, tad juos panaudos ir kitų metų šventėms. Buvo įsigyta ir kitų papildomų dekoracijų už 6000 eurų, o puošimo ir nupuošimo darbus atliekančiai įmonei „2MP“ bus sumokėta 5000 eurų.

„Miesto puošimo kaina šiemet panaši į pernai metų, tačiau skirtumas tas, kad ankstesniais metais savivaldybė viską nuomodavo, o šiemet eglutės karkasas su žaisliukais ir dekoracijomis liks miestui ir visa tai bus panaudota ne vieniems metams. Tad ir sutaupymas jausis jau tik nuo kitų metų“, –  pasakojo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vyr. specialistė Ramunė Zubrė.

Tiesa, jau pernai savivaldybė įsigijo žibančias medžių girliandas, kurios po švenčių nukabintos nebuvo, todėl šiemet tereikės tik patikrinti jų būklę, o miestui nekainuos nei jų pakabinimas, nei nukabinimas.

Eglutės įžiebimas – tik virtualus

Nors karantinas gerokai pakoregavo visų šalies eglučių įžiebimo švenčių planus, gyventojai raginami neiti specialiai to pamatyti gyvai, tačiau Alytus rado sprendimą, kaip kalėdinių žiburių įžiebimo šventę atnešti į kiekvieno alytiškio širdis ir namus.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Vilma Liaukuvienė patikino, kad gyventojai tikrai turės progą tiesiogiai pamatyti teatralizuotą eglės įžiebimo ceremoniją, kurioje dalyvaus Kalėdų senelis ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

„Mūsų šių metų tokio netkėto kalėdinio laikotarpio iššūkis – sugrąžinti Kalėdų dvasią į namus ir širdis. Nepaisant siaučiančios pandemijos, miestas tikrai nušvis. Tiesa, visi kalėdiniai renginiai ir pati eglės įžiebimo šventė persikels į virtualią erdvę, kurioje pasirodys ir Kalėdų ieškantis Kalėdų senelis, o sveikinimo žodį miestiečiams tars Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Gyventojus kviesime eglutės įžiebimo momentą stebėti tik virtualiai. Kalėdų paštas taip pat veiks eglutės prieigose, tad vaikai galės rašyti ir išsiųsti laiškus Kalėdų seneliui. Bus organizuojami ir virtualūs susitikimai su juo, tik labai tikimės, kad dalį jų pavyks surengti ir tiesiogiai. Socialiniame tinkle Facebook bus sukurta Alytaus Kalėdų senelio paskyra, kur vaikai galės dalyvauti virtualiuose užsiėmimuose, konkursuose, viktorinose. Jų laukia ir dovanėlės. Tik paliksime paslaptį, kaip jos pasieks mažųjų namus“, – pasakojo V. Liaukuvienė, užtikrinusi, kad Kalėdų senelis savo charizma tikrai žavės mažuosius miesto gyventojus.

Šiemet Alytus atsisakė tik šventinių fejerverkų, kurie tradiciškai nušviesdavo miesto padangę kartu su įžiebtos eglutės žiburiais. Jeigu situacija neblogės, atsisveikinimą su eglute sausio 6 dieną planuojama taip pat rengti.

Tiesiogiai eglutės įžiebimo momentą gyventojai bus kviečiami stebėti vietinėse  žiniasklaidos priemonėse ir socialinio tinklo „Facebook“ Alytaus miesto savivaldybės paskyroje.

„Gyventojus raginame laikytis visų karantino reikalavimų ir eglutės įžiebimo ceremoniją stebėti tik virtuliai. O kitomis dienomis prie eglutės nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo. To paties laikytis vertėtų ir susitikimuose su Kalėdų seneliu“, – pabrėžė V. Liaukuvienė.

Šventės bus kitokios

Sukurti Kalėdų dvasią savo namuose ir širdyse kviečia ir Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė: „Artėja gražiausios metų šventės. Jos bus kitokios – be įprasto šventinių renginių šurmulio, draugų ar artimųjų rate. Paskendę maloniuose šventinio pasiruošimo rūpesčiuose, ieškodami kalėdinių dovanų ar besirūpindami šventinėmis vaišėmis, nepamirškime svarbiausių dalykų – saugoti save ir savo artimuosius! Šiemet švęskime namuose, atsisakykime kelionių pas giminaičius ar draugus bei išvykų į kitus šalies miestus. Kurkime šventes savo širdyse su pačiais artimiausiais žmonėmis – puoškime namus, gaminkime šventinius gardumynus, o brangius žmones pasveikinkime telefonu ar vaizdo skambučiu. Būkime supratingi, juk virusą galime įveikti tik bendromis pastangomis, susitelkę ir laikydamiesi nurodymų. Padarykime tai tam, kad kitas šventes galėtumėme švęsti taip, kaip tai darėme anksčiau – su šventiniu šurmuliu draugų ir artimųjų būryje. Gražaus ir prasmingo švenčių laukimo! Kantrybės ir supratimo!“.

Vienas komentaras apie “Alytus eglę įžiebs virtualiai: Kalėdų dvasią įsileiskime į namus ir širdis!

  1. O tai jei ateisim prie eglutės,,žmonių neleis į aikštę,ar kaip? Jei iš toli stebėsi? Ir tai bus negalima? Ar aš čia ką praleidau? Gal vėl ” Lik namie”?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *