Autizmo sutrikimų turinčių vaikų tėvams kuriamas veiksmų modelis

Autizmo sutrikimų turinčių vaikų tėvams kuriamas veiksmų modelis 21

Praėjusį penktadienį Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė surengė nuotolinį pasitarimą dėl pagalbos teikimo autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams ir jų šeimų nariams.

Pasitarime dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai, Švietimo ir sporto, Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrių, Pedagoginės psichologinės tarnybos, Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ ir švietimo įstaigų atstovai.

Ko gero visi pamename praėjusiais metais įvykusį nelaimingą atsitikimą, kuomet nuo Baltosios rožės tilto, prislėgta emocinių ir psichologinių sunkumų, kartu su vaiku nušoko moteris. Tokiam poelgiui  sunkų autizmo spektro sutrikimą turintį vaiką auginanti alytiškė pasiryžo, kaip ji teigia, nesulaukusi valdžios institucijų pagalbos.

Siekiant kad prieš metus įvykęs įvykis nepasikartotų ir visos autizmo sutrikimų turinčius vaikus auginančios šeimos laiku sulauktų reikiamos pagalbos, artimiausiu metu kartu su įvardytų sričių specialistais bus kuriamas veiksmų modelis.

Pasitarimo metu taip pat išsakytos mintys dėl galimybės kurti vadinamąjį vieną langelį, kuriame  autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus auginantys tėvai galėtų gauti visą reikiamą pagalbą.

Pasitarimo dalyvių nuomone, pagelbėti tokių vaikų turintiems tėvams turėtų ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo specialistai.

Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ pirmininkė Lina Sasnauskienė atkreipė dėmesį, kad sprendžiant autizmo spektro sutrikimų turinčių vaikų tėvų problemas, į pagalbą galėtų būti pasitelktos ir nevyriausybinės organizacijos. Anot jos, sustiprinus NVO sektorių, vertėtų pagalvoti apie socialinių paslaugų pirkimą iš NVO.

Vis tik pasitarimo metu nuspręsta kurti veiksmų autizmo spektro sutrikimus turintiems vaikams ir jų šeimų modelį.

Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja J. Šukevičienė ragino pasitarimo dalyvius diskutuoti ir konsultuotis, kad su autizmo problemomis susiduriančių vaikų tėvai galėtų laiku gauti reikiamą įvairių sričių specialistų – gydytojų, psichologų, pedagogų ir kt. – pagalbą ir  panašios į prieš metus  įvykusią nelaimės Alytuje nepasikartotų.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.