Naujajame Alytaus gyvybės langelyje – paliktas kūdikis

Dzukijosveidas.lt nuotraukos.

Prieš metus Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės patalpose naujai atidarytame Alytaus gyvybės langelyje paliktas pirmas kūdikis. Vos po kelių valandų gimimo paliktas naujagimis – visiškai sveikas berniukas, kuris jau šiandien bus išleistas iš ligoninės ir perduotas laikiniesiems globotojams. Mažylio motina per tris mėnesius gali susigrąžinti savo atžalą, o jeigu tai neįvyks, gali būti, kad jis bus įvaikintas.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vadovas, gydytojas akušeris-ginekologas Eugenijus Tiškus patvirtino, kad 3,3 kg sveriantis kūdikis gyvybės langelyje buvo paliktas sekmadienį, 8.45 val. Pasak gydytojų, kūdikis gyvybės langelyje buvo paliktas praėjus 3-4 valandoms po gimimo. „Kūdikis sveikas, šiltas. Nuo šiandien jį iš ligoninės pasiims vaikų teisių tarnybos atstovai, kurie jam jau suteikė vardą ir pavardę. Tai pirmas naujai ligoninės pastate prieš metus įrengtame gyvybės langelyje paliktas kūdikis, tačiau labai tikimės, kad jis bus paskutinis“, – kalbėjo gydytojas.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus specialistė Vija Kudzienė patikino, kad dar šiandien vyksta pasitarimai dėl šio palikto kūdikio. „Buvo tartasi su bendruomeniniais globos namais, taip pat buvo kalbėta apie laikinųjų globėjų paiešką, tačiau dar bus tariamasi. Jeigu per tris mėnesius biologinė vaiko motina nepersigalvos dėl mažylio susigražinimo, tada gali būti, kad vaikelis keliaus į šeimą, kuri laukia įvaikinimo. Būtent todėl dabar nebus priimami skuboti ir ilgalaikiai sprendimai, o stebėsime aplinką“, – sakė V. Kudzienė.

Pasiteiravus, kaip paliktiems vaikams parenkami vardai ir pavardės, specialistė tikino, kad įvairiai, tai gali priklausyti nuo tą dieną minimų vardadienių, radimo vietų, jais pasirūpinusių žmonių.

16 komentarų apie “Naujajame Alytaus gyvybės langelyje – paliktas kūdikis

 1. Na niekaip nesuprantu kaip gali atsisakyti kaip nešiojo 9 mėn po sava širdimi negalėčiau savo vaiko palikti kas per motina niekaip nesuprantu

  1. Jei pasmerkt save ir vaiką badui ir skurdui kas belieka, nes aišku, kad tėvelis nusikratęs movė į krūmus.Nieks nežino kaip ta mamytė jaučiasi palikus , ji sau visam gyvenimui užsidėjo skausmą.Čia mano nuomonė

  2. NIEKADA nesmerkite, juk nežinote kas nutiko, kad sprendimas būtent toks. Jis tikrai nebuvo lengvas. Berniukas sveikas, išnešiotas, juo bus pasirupinta. Tai Svarbiausia.

  3. NIEKADA nesmerkite, juk nežinote kas nutiko, kad sprendimas būtent toks. Jis tikrai nebuvo lengvas. Berniukas sveikas, išnešiotas, juo bus pasirupinta. Tai Svarbiausia.

  4. Ar matėt, kad motina paliko jį kad smeizet ir visų pirma nieks nežino kaip kas vyko ir kur vyko kad taip niekinat

  5. Nu mano nuomone gal geriau palikti gyvybes langelyje, o ne abortuoti. Tai gal taip ziauriai ir nepasielge ta moteris zinant kitus variantus.

 2. Sunku be galo vienišom mamom.Bet yra pagalba tokiom.Gauna už vaikelį ir už save pašalpas.Jei neturi kur gyventi ..yra Moterų krizių centras,Motinos ir Vaiko centras.Tiesiog ieškoti pagalbos visur !.Nepateisinu tokios motinos niekaip.Užauginom anksčiau “ant svetimų kampų”vaikus,nes neturėjom kur gyvent,ir jokių pašalpų niekas nedavė.Tiesiog mylėjom vaikus,ir dėl jų aukojomės.

 3. Vis dėl to šaunu kad yra tie langeliai ir kad moterys turi tokią galimybę. Kitaip būtų palikti bet kur. O šaltu oru nežinia kaip baigtųsi mažiukams <3

 4. Neteisiu mamos vaikucio… nes nezinau kas jos gyvenime atsitiko kad teko mazuty palikti gyvybes langely…. Bet aciu uz tai kad mazuti liko gyvas ir paliko saugioje vietoje. Tevai ne tie kurie pagimde o tie kurie uzaugins.

 5. Nei jūsų kas prašo teisint ar teisti motiną, nei ką. Atsirado mat teisėjų būrelis, kurioms viskas taip paprasta. Įdomu ko savo vaikus išmokėt, pačios nei rašyt nemokėdamos. Geriau jau palikti vaikelį gyvą ir sveiką, nei pačiai nusikamuoti ar kelti naujagymio gyvybei grėsmę. Niekas iš gero gyvenimo vaikų išnešioję ir nepalieka.

 6. Šiai dienai šitas išsiskyrimas yra tiesiog geriausia išeitis, nors ir kaip skaudu… Kiek daug yra sudaužytu gyvenimų, kiek daug yra sunkių pasirinkimų, kiek daug yra padarytų klaidų, kurių niekaip negali ištrinti iš savo širdies…
  Gyvenimas yra dovana, kiekvienam skirtingai…

 7. Keista,visuose komentaruse smerkiama tik mamytė, o apie tėvą, niekas net nepagalvoja, nusiplovė ir tiek,atsakomybė tai abiejų, jis ir paliko vaiką.Suprantu, kad šam pasaulyje labai daug vienišų niekam nerūpinčių žmonių, jei ištikus bėdai žmogus neturi nė vieno artimo žmogaus į kurį gali kreiptis pagalbos. Gal prieš smerkdami apsidairyk, ištieskit pagalbos ranką šalia esančiam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *