Atsakomybė už karantino nesilaikymą – ne tik bausti, bet ir drausminti

Policijos departamento archyvo nuotr.

Lietuvoje antrą kartą paskelbus karantiną, Alytaus apskrityje situacija taip pat labai sudėtinga. Nuo karantino paskelbimo pradžios sergančiųjų skaičius auga, o Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaukia vis daugiau pranešimų dėl Covid-19 reikalavimų nesilaikymo. Per šį laikotarpį sulaukta daugiau nei 40 tokių pranešimų.

Galima džiaugtis, kad Alytaus apskrities gyventojai tampa sąmoningi ir iki šiol nėra niekam taikyta administracinė atsakomybė. Dėl saviizoliacijos nesilaikymo ir pasišalinimo iš gydymo įstaigos, nustačius teigiamą Covid-19 testą, asmens atžvilgiu apskrities prižiūrimoje teritorijoje pradėti du aplinkybių patikslinimai dėl gresiančios baudžiamosios atsakomybės.

Alytaus apskrities policija primena, kad visi privalome laikytis numatytų reikalavimų ir saugoti save bei aplinkinius. Reikalavimai visiems yra vienodi, todėl nesilaikantys gali sulaukti policijos pareigūnų dėmesio. Primename apie gresiančią atsakomybę.

Karantinas Lietuvoje paskelbtas nuo lapkričio 7 d. 00 val. iki lapkričio 29 d. 24 val.

Asmenims gresia administracinė atsakomybė už privalomų reikalavimų nevykdymą ir gali būti skiriama bauda nuo 500 iki 1500 eurų už:

  • Apsauginės veido kaukės nedėvėjimą arba netinkamą jos ar kitų apsaugos priemonių dėvėjimą. PRIVALOMOS asmenims nuo 6 m. visose viešose vietose.
  • Buriavimąsi viešose vietose didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius.
  • Ne mažesnio nei 2 metrų atstumo laikymąsi. PRIVALOMA asmenims ar grupėms (iki 5 asmenų ar šeimos narių).
  • Saviizoliacijos režimo tiek turėjus sąlytį su sergančiuoju, tiek pačiam sergant koronovirusu ir izoliuojantis savo būste nesilaikymą.

Pirmą kartą asmuo baudžiamas skiriant pusę numatytos minimalios baudos dydžio.

Juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims už privalomų reikalavimų nevykdymą gresia bauda nuo 1500 iki 6000 eurų.

Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas užtraukia ir baudžiamąją atsakomybę

Asmuo, sergantis Covid-19 ir nesilaikantis apsaugos priemonių, sukėlęs pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Asmuo, pažeidęs teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Alytaus apskr. VPK informacija

Vienas komentaras apie “Atsakomybė už karantino nesilaikymą – ne tik bausti, bet ir drausminti

  1. Paprastus zmones baudžia,bet..kaip patikrinti ar atvykęs zmogus is užsienio laikosi saviizoliacijos nuvyksta patikrinti policija ,kuri yra sio zmogaus giminaitis. Visi sypsosi,laimimgi geria kavute. O tas, kuris turi saviizoliacija smagiai lankosi po Alytu Alove. Ir sako sazinigai mes dirbame.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *