Alytaus rajono valdžios dovanos senjorams – su koronaviruso prieskoniu

Alytaus rajono savivaldybės ir Dzukijosveidas.lt nuotraukos.

Vieša paslaptis, kad Alytaus rajone esanti Alovės seniūnija tapo koronaviruso židiniu. Nuo pirmadienio seniūnijos patalpos tuščios, o jos darbuotojai saviizoliacijoje. Aiškėja, kad COVID-19 nustatytas vienai šiuo metu Kauno klinikose gydomai seniūnijos darbuotojai ir Alovės seniūnei Irmai Stenionienei, kuri dar neseniai Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga seniūnijos senjorams vežiojo savivaldybės dovanėles. Ar tik netrukus neišgirsime, kad senjorai nuo savivaldybės gavo ne tik apsaugos nuo Covid-19 priemonių rinkinius, bet ir nematomą, visą pasaulį šiuo metu šluojančią dovanėlę?

Seniūnija uždaryta

Pirmieji Alovės seniūnės I. Stenionienės vizitai, siekiant įteikti dovanėles su Alytaus rajono mero Algirdo Vrubliausko nuotrauka bei palinkėjimu, po senjorų namus įvyko spalio pabaigoje. Tąkart ją lydėjo Alytaus rajono tarybos narys, valdantis žiniasklaidos priemonę „Danielius.net“ Danielius Jakubavičius. Neilgai trukus, lapkričio pirmomis dienomis, šis politikas sužinojo sergantis COVID-19 ir saviizoliavosi.

Paaiškėjo, kad po Vėlinių Alovės seniūnė, galimai jau žinodama apie vizitų pas garbaus amžiaus gyventojus partnerio susirgimą, keliones po senjorų namus tęsė toliau. Neilgai trukus, ir ji pasijuto blogai. Naujienų portalo „Dzūkijos veidas“ šaltinių tvirtinimu, dar keletą dienų seniūnė sirgdama ėjo į darbą, paskutinįkart jame lankėsi praėjusį penktadienį, o nuo pirmadienio darbe nepasirodė, mat sužinojo, kad užsikrėtė COVID-19. Nuo savaitės pradžios Alovės seniūnijos durys užrakintos. Vienai darbuotojai taip pat buvo nustatytas COVID-19 ir ji buvo išvežta gydyti į Kauno klinikas. Likę darbuotojai saviizoliavosi. Jiems taip pat buvo atlikti koronaviruso testai ir šiuo metu laukiama tyrimų rezultatų.

Siekia politinių dividendų?

Alovės seniūnijoje gyvenantis Alytaus rajono politikas Aurimas Truncė dėl tokios susiklosčiusios situacijos nerimauja ir yra įsitikinęs, kad siekiant gauti Alytaus rajono gyventojų dividendų, Alytaus rajono vadovai, nepaisydami žaibiškų pandemijos plitimo mastų, suorganizavo tokią neapdairią „gerumo“ akciją.

„Vertinu neigiamai. Tiek rajono vadovai, organizuodami dovanėlių išvežiojimą, tiek pati Alovės seniūnė pasielgė nepilietiškai, neatsakingai. Juk puikiai žinome, kad pandemija plinta žaibišku greičiu ir kokias pasekmes sukelia ypač senjorams, kurie turi visą tuntą lėtinių ligų. Seniūnė, vos sužinojusi, kad Danielius serga, turėjo pati saviizoliuotis, nes turėjo kontaktą su juo. Tačiau dar kelias dienas ji ėjo į darbą, lankėsi pas senelius. Manau, kad toks seniūnės elgesys turėtų būti atitinkamai įvertintas. Pati apsaugos priemonių dalijimo akcija seneliams yra sveikintina, tačiau ir ją organizuoti buvo galima daug anksčiau, kai dar apie antrąją pandemijos bangą buvo tik kalbama. Tai ne tas laikotarpis rizikuoti žmonių gyvybėmis ir siekti politinių dividendų. O dabar duok, Dieve, kad ši pandemija nepasklistų plačiau po Alovės seniūniją ir ji netaptų didžiausiu pandemijos židiniu Alytaus rajone“, – kalbėjo politikas.

Naujienų portalui „Dzūkijos veidas“ susisiekti su pačia Alovės seniūnijos seniūne I. Stenioniene nepavyko.

Susitikimus keitė dovanėlių išvežiojimas

Dar spalio pabaigoje į kelionę po rajono gyventojų sodybas leidosi ir Alytaus rajono savivaldybės vadovai, lydimi žiniasklaidos filmavimo kamerų ir fotoaparatų blyksčių.

Kaip skelbiama Alytaus rajono savivaldybės atstovų rengtame ir paviešintame pranešime spaudai, Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, vicemerė Dalia Kitavičienė, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinskienė pirmuosius apsaugos nuo Covid-19 priemonių rinkinius įteikė Alytaus seniūnijos Miklusėnų, Genių, Butrimiškių kaimų keliems gyventojams.

Tokia „gerumo“ akcija buvo suorganizuota esą siekiant nepaminti Alytaus rajono savivaldybėje daugiau nei dešimtmetį gyvuojančios tradicijos, kurios metu, minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, spalio mėnesį, organizuojami susitikimai ir pašnekesiai prie puodelio arbatos su Alytaus rajono senjorais. Deja, šiemet šią „gerumo“ akciją pakoregavo koronavirusas ir vietoje to, kad vardan saugumo būtų padaryta šios tradicijos pertrauka, rajono valdžia skelbėsi, jog garbaus amžiaus rajono gyventojai pamiršti nebus ir vietoje tradicinių susitikimų, bus kiti susitikimai – daugiau nei 6000 rajono gyventojų vyresnių nei 65-eri metai bus išdalinti apsaugos nuo Covid-19 rinkiniai. Dovanėlės buvo išvežiotos, tik niekur nebuvo skelbiama, kad jos savyje gali slėpti ir didžiąją nematomą dovaną – koronavirusą kaip tai galėjo nutikti ir Alovės seniūnijoje.

Saugumas vadovams negalioja?

Tame pačiame pranešime spaudai buvo skelbiama, kad apsaugos nuo Covid-19 rinkinius seniūnijų seniūnai stengsis išdalinti kuo greičiau, laikantis visų saugumo rekomendacijų. Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė tikino, kad seniūnai vengs kontakto su gyventojais, dovanėles paliks prie namų, apie apsilankymą ir paliktą rinkinį, kuriame įdėta ir naudojimosi instrukcija, praneš pasibeldimu į duris ar langą.

Kaip matyti iš Alytaus rajono savivaldybės tinklalapyje arsa.lt skelbiamų nuotraukų, Alytaus rajono vadovams bei Alytaus seniūnijos seniūnui Kęstučiui Tumynui ši taisyklė nebuvo pritaikyta, mat įteikiant dovanėles senjorams, buvo įamžintas neišlaikytas saugus atstumas ir net rankų kontaktai.

Alytaus rajono savivaldybės nuotrauka.

 

Alytaus rajono savivaldybės atstovų rengtame pranešime spaudai buvo cituojamas ir pats Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, kuris ragino gyventojus būti atsakingais: „Mes visi turime suprasti, jog šiuo metu reikia susitelkti ir būti vieningiems. Labai svarbu laikytis visų reikalavimų, saugoti save ir savo artimus. Pristabdykime šiek tiek savo veiklas, susitikimus, pabūkime ramiai“,– sakė meras.

Tik štai tokie atsakingumą pozicionuojantys žodžiai niekaip nesiderina su suorganizuota „gerumo“ akcija senjorams, kurios metu, pandemijos įkarštyje rajono vadovai, seniūnijų seniūnai su žiniasklaidos palyda lankėsi jų sodybose taip didindami riziką išplatinti virusą.

Alytaus rajono savivaldybės atstovai diskriminuoja naujienų portalą „Dzūkijos veidas“, ne tik kad neinformuoja apie svarbiausius Alytaus rajono įvykius, bet ir ne pirmą kartą nesiteikia atsakyti į naujienų portalo žurnalistų raštu pateiktus klausimus, neatsiliepia į skambučius, todėl šios pusės pozicijos pateikti neprašome.

Pranešime pateikiama informacija, kad rajone gyvena per 6 tūkst. pensinio amžiaus žmonių, 2337 vyrų ir 3779 moterų. Daugiausiai senjorų gyvena Alytaus seniūnijoje. Net 7 senoliai – 2 vyrai ir 5 moterys – yra sulaukę garbingo 100 metų amžiaus, kurie gyvena Butrimonių, Alovės, Nemunaičio, Miroslavo, Daugų ir Punios seniūnijose.

Panašūs įrašai:

42 komentarai apie “Alytaus rajono valdžios dovanos senjorams – su koronaviruso prieskoniu

 1. Pivašiūnų seniūnijoje galingas dovanėles nešė net po ą medicininę kaukę senjorui. Kažin seniūnija dabar turės pašalpom taip isileidusi???

 2. Perskaičiau, ir gerklėje tarsi įstrigo gumulas. Toks nemalonus jausmas, kad žiniasklaida gali būti tendencinga, pasiduoti politikų šokdinimui.
  Pažiūrėkime į faktus: ar nors vienas senolis po dovanų dalinimo susirgo? Ne! Praėjo beveik trys savaitės. Kiek dar reikia spėlioti, kada susirgs? Pasauly COVID-19 serga virš 50 mln.
  Ar Danielius susirgo, vaikščiodamas pas senelius? Ne! Jis žino konkrečiai – kur ir kada užsikrėtė.
  Ar žiniasklaidos darbininkams reikia laikytis žurnalistikos bent pradžiamokslio? Taip! Žiniasklaida turi būti netendencinga, nesiremti spėlionėmis ir prielaidomis, skelbti patikrintus faktus, privalomai suteikti teisę pasisakyti ir kritikuojamai pusei. Ar tai daroma? Ne!
  Ar kreipėsi į savivaldybę bent pasiteirauti – ne! Sako, mus ignoruoja. Tai ir pagalvokime – kodėl ignoruoja? Todėl, kad skleidžiama nepatikima informacija.
  Politinis prieskonis – nemalonus. Cituojamas tarybos narys Truncė kritikuoja gerumo akciją. Kodėl? Juk tuo metu dar nebuvo karantino. Įteikimas – lauke, žmonės su kaukėm. Senoliai iki šiol dėkoja už prevencijos priemones. O kokią gerumo akciją padarė pats Truncė?

  1. Ar gumulas įstrigo, ar ne faina pasidarė, nes teisybė parašyta??? 🙂 Darbo valandom savivaldybėj dirbt reikia, o ne komentarus rašyt!

  2. Jūs patys sėdintys ten savivaldybėje esate politiškai angažuoti, pasiduodantys putinizmo politikai. Ar susirgo senoliai, niekas nežino, nes ne visi skuba darytis testus. O aš žinau faktų, kad viena senolė dabar karščiuoja, tik nesityrė dar, tad neaišku nuo ko. O argumentas, kad akcija buvo organizuojama, kai dar nebuvo paskelbtas karantinas, dar nereiškia, kad rizika buvo mažesnė. Gėda!

   1. Pateik realų faktą, kad senolė serga dėl minėtos gerumo akcijos ir būtent Covid… kažkaip netikiu oi netikiu… O jei serga tai skubėkit pasirūpinti, kad viena nebūtų, medikus iškvieskite. Realių veiksmų imkitės ne internetinį didvyrį vaidinkite… O tada ir mes patikėsime Jūsų gerais ketinimais, o ne gandais, kad girdėjo bobutė, kad ….

 3. Pandemija.
  Vienareikšmiškai – žmogus, žinantis, kad yra infekuotas covid, nesilaikantis izoliacijos ir saugumo – pandemijos akivaizdoje-elgiasi neatsakingai.Atsakingi asmenys yra pavyzdys visuomenei. Tik visų pastangų dėka, galime suvaldyti virusą. Sergamumas tik didėja, saugokime ir branginkime vieni kitus.

 4. Ne gerai kad vadovai turi laiko tokiom kelionėm, Matyt pagrindiniuose darbuose, už kuriuos gauna pakankamai nemažus atlyginimus ,nėra ką veikt. Tokias paslaugas puikiai atliktų kurjerių paslaugas teikiančios įmonės, o iš vadovų norėtūsi rimtesnių darbų, o ne pasifotografavimų ir pasirodymų ” kokie mes geri”..

  1. Vadovai visada privalo turėti laiko bendravimui su žmonėmis, nors trumpiems susitikimams, kaip šiuo atveju. Ir nėra čia jokių pažeidimų – visi su kaukėmis, susitiko lauke, pabendravo kelias minutes. Nėra jokių faktų apie užsikrėtimus tarp aplankytų žmonių.

  2. Vadovai turi su žmonėm bendrauti! o ne kurjieriai.!!!!!!!! Čia yra rimtas darbas, skirti dėmesį žmonėms. Ne visada keliai ir objiektai turi būti pirmoje vietoje.

 5. Mano mamutė labai džiaugiasi ir dėkoja merui, už rinkinuką. Manau, kad graži idėja dovanoti kaukes. Kada, jeigu ne dabar?

 6. Ir ko gi norėti iš žmonių, kai patys tarybos nariai kritikuoja savo pačių savivaldybę. Tokiu būdu tikrai sėjamas pasitikėjimas valdžios institucijoms. Gerbiamam A. Truncei linkiu pateikti gerų idėjų kaip prisidėti prie savivaldybės gyventojų gerovės ir mažiau nuolat kritikuoti visus savivaldybės atliekamus darbus!

 7. Brangūs žurnalistai, būdami tokie “atsakingi”, šių dienų aktualijose, galėtumėte nekelti panikos tarp rajono žmonių… Graudu skaityti, ypač, kai savo straipsniuose komentuojate ne ką kitą o opoziciją… Ten kur galėtumėte būti vilties skleidėjais, gerų emocijų nešėjais, esate tik intrigantai, pletkininkai… Jūsų rašinėlis tik tiek ir vertas… Nuomonė tik viena, jis užsakytas tos pačios opozicijos. Rajono gyventojai nepasiduokime panikai, neleiskime vieni kitų pykdyti, būkime aukščiau šitų intrigų. Sveikatos mums visiems, kantrybės. O žurnalistai Jums linkiu išaugti… Ir dirbti dėl žmonių, žmonėms…

 8. O aš labai džiaugiuosi kiekvienu apsilankymu. Ačiū jums seniūne, mere, kad nepasididziuojat, nepamirštat mūsų. Kas jei ne jūs mane aplankytų išklausytų ir suteiktų stiprybės. Dar tiek aplinkui baimės, kad linkiu nepasiduoti stiprybės jums ir aš visada jūsų laukiu. Lankykit ir kitus gyventojus, nes gal tik jūs ir aplankot. Neatimkit iš mūsų šito malonumo, bendrauti. ačiū seniune, ačiū mere.

 9. Skaitau šitą rašliavą ir nesuprantu šios rašliavos autorių. Iš kur jie gauna tokius duomenis. Patys sugalvoja?… Šitokie kaltinimai rajono valdžiai. Ar ne per drąsu… Kai visose kitose žiniasklaidos priemonėse rašo, kad per praėjusią parą Alytaus apskrityje nustatyti 80 naujų Covid-19 atvejų, kurie susiję su protrūkiu Lazdijų šilumos tinkluose. Gerbemieji, tai kur tie užkrėstieji rajone? Apie užsikrėtusius nei rajone, nei Alytuje duomenų šiai parai nėra. Turėkite sąžinės ir rašykit apie faktą, o ne savo prasimanymas. Sveikatos visiems.

  1. Vien tik Pivašiūnų seniūnijos kelios darbuotojos serga ir tai faktas,nors…rajone sergančių nėra…:D Niekas nesako,kad tai gerai,bet nereikia ir neigti to,kas akivaizdu.

   1. Absurdiškiau nebūna. Šiame straipsnyje apie Pivašiūnus nekalbama. Gal jau buvo skelbta, o gal taip šviežia, kad tik ryt statistikoje bus. Todėl nėra pagrindo teigti apie kažkokius nuslėpimus. Visur sąmokslo teorijos, o dar absurdiškiau, kad meras ar administracija seniūnijos darbuotojus užkrėtė 🤭 Kiek iš interneto erdvės žinoma seniūnijos jau dvi savaitės kaip nuotoliniu dirba, tai gyventojams rizikos neturėtų būti. Stiprybės seniūnijos darbuotojams.

 10. Koks graudus rašinėlis, kai nėra apie ką rašyti, panašu, kad rašoma bet kas svarbiausia užpilti purvo ir kuo daugiau. Įdomu ką patys, rašytojai ir ponaičiai pasiūlę šią temą, daro Covid-19 akivaizdoje ar bent kaukytes užsideda… ir kaip laikosi rekomendacijų…
  P.S jeigu nesugebate patys nieko gero inicijuoti – geriau patylėkite.
  Sveikatos Jums

 11. Kuklią dovanėlę gavome, jaučiamės nepamiršti ir pagerbti, nes rūpi mūsų sveikata. Niekas į namus nesibrovė, dovanėlę atnešė seniūnijos darbuotojos ir įteikė lauke, kaimynams paliko pakabinę ant tvoros, nes šių namie nebuvo. Viskas vyko saugiai, niekas į akis nelindo, palinkėjo sveikatos ir rūpintis savimi. Nematau jokio ažiotažo! Daugiau pozityvo, mažiau gąsdinimų gyventojams, nes laikotarpis ir taip sudėtingas.

 12. Skaitau komentarus ir taip graudu graudu daros. Kokie skurdūs sieloje tie kaimo žmonės. Visą gyvenimą dirbo fermose, kolūkiuose lenkė nugaras. Ir štai, vietoj orios senatvės džiaugias šokoladuku ar kaukia, kad dovanai seniūnas atvežė. P.s. mano tėvai irgi tokie patys.

 13. Edit’ui iš Daugų sen.
  Patys esat didžiausi intrigantai ir kiršintojai. Tik jūs taip galit pykdytii kaimynus, seniūnijos gyventojus..Juk jums vieni niekai ir saviškiui gerklę perkąsti dėl posto ar riebesnio kąsnio. Tai jūs įvedėt tvarką užsakinėt straipsnius.Kas vaikščiojo po seniūniją agituoti balsuoti…Dzūkijos veidas šaunuoliai, kad neparsidavėte. Stiprybės ir sveikatos jums.

 14. Pagarba ,,Dzūkijos veidui”. Ir pyktis, ir juokas ima nuo šių ,,gerumo akcijos” pasirodymų. Mes juk niekada ir nesužinosime, jeigu ne ši žiniasklaida. Visais įmanomais būdais bus slepiama, jeigu kas iš dovanų dalintojų susirgs.Kalbama, daug kas žinoma.

  1. Taip ir eina gandas iš lūpų į lūpas, tik po kaukėmis žodžių reikšmė išsikreipia… Sugedęs telefonas gaunasi… Kas kart vis po žodį nuo savęs pridedant…

 15. Nesiruosiu gedinti zmoniu, kurie savo sazine ir geda senai palaidojo. Teko asmeniskai bendrauti su Aloves seniunijos seniune. …:((
  Nemegsta Alytaus rajono savivaldybe Aloves seniunijos gyventoju jei jiems “pastate ” tokia seniune. Zmogu, be sazines ir morales, pilna arogancijos,nesveikai konfliktiska ir t.t.Jos supratimas- Aloves seniunijos zmones tarnauja jai.Gerbiamoji, atsibuskite, jusu pareiga- tarnaut zmonems. Sio posto labai norejot, tad reikejo TARNAUT, o ne KENKT.Pats laikas pasitraukt is sio postelio, tikiuosi nereiks visu jusu darbeliu atskleisti.

 16. Alytaus r. sav. vadovai nemyli Alovės, kad tokią seniūnę “pastatė”, nei kultūros nei moralės.Iš kur tokių dar ,,pajodžergų” randa? Apgailėtina situacija.Manau reiks užsiimti tuo ir pradėt rinkti parašus, jeigu ponas Meras tuo neužsiims, reiks kreitis aukščiau.Taip negali būti, kad toks žmogus dar dirba seniūne.Ėjo per senus žmones sirgdama ir žinodama tai. O gal tai specialiai darė?

 17. Šio posto norėjo labai seniūnės mamytė, bet jai nepavyko.Bet po daugelio metų vistiek įkišo savo kojas dukrytė.Šlykštu kai tokia seniūnė dirba pas mus ir su mumis.Meras turėtų susirūpinti tuo, nes seniūnė tikrai nemoma bendrauti su žmonėmis tik žvengia kaip kumelė.Oi gaila, gaila.Tikrai per savivaldos rinkimus su tokiais apsistatę seniūnais netoli eisit.TIKRAI

 18. Omg alovietė dargi sugebėjo ir kaiminka pavaduoti… po nesekmiu… Įžulumas, kompetencijos nebuvimas,gebėjimų nuliai.. viena už kitą… tuoj su savo ižuliom akytėm eglutes ižiebinės…Gėdos – 00000..

 19. O ką? Vrubliauskas už asmeninius pinigus toks geras ir dovanas dalina? Jei toks rūpestingas ir dosnus tai tegul už asmeninius pinigus dovanas perka ir tada giriasi

 20. Už tokius darbus reikia taikyti baudžiamąją atsakomybę, kaip ketinimą nužudyti visuomenei pavojingu būdu ir baudžiami turi būti ne tik seniūnai, kaip vykdytojai, bet ir tie, kurie tai iniciavo, kaip nusikaltimo organizatoriai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.