Alytus – geltonojoje zonoje. Kas keičiasi?

Alytus – geltonojoje zonoje. Kas keičiasi? 1

Išaugus COVID-19 sergamumui, Alytus pateko į geltonąją zoną.

Į geltonąją zoną patenka savivaldybės, kuriose sergamumas koronaviruso infekcija neviršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – lygus arba didesnis negu 4 proc. arba sergamumas 25–150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc. Šiuo metu Alytuje nustatyti77 COVID-19 atvejai.

Vadovaujantis Vyriausybės nustatytomis rekomendacijomis viešаjam sektoriui rekomenduojamas nuotolinis darbas ir nuotoliniai posėdžiai, jeigu posėdis organizuojamas gyvai – dėvimos kaukės. Atstumas 2 m (tarp darbuotojų, darbo vietų, darbuotojų ir klientų). Aptarnaujant klientus rekomenduojama dėvėti kaukes. Jų nepamiršti dėvėti rekomenduojama ir klientams. Būtina valdyti darbuotojų ir klientų srautus, matuoti darbuotojų ir lankytojų temperatūrą, laikytis rankų ir aplinkos higienos.

Atskirti srautus, dėvėti kaukes, matuoti kūno temperatūrą ir laikytis rankų ir aplinkos higienos rekomenduojama ir švietimo įstaigoms. Maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose rekomenduojama organizuoti grupių izoliacijos principu, o pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo švietimo įstaigose – valdant srautus.

Renginius uždarose ir atvirose patalpose rekomenduojama organizuoti klasių izoliacijos principu, visiems dėvėti kaukes ir laikytis ne mažesnio nei  1 m atstumo.

Aukštojo mokslo studijas, profesinį mokymą ar neformalius suaugusiųjų užsiėmimus rekomenduojama organizuoti nuotoliniu būdu.

Sveikatos priežiūros įstaigoms rekomenduojama atskirti srautus ir riboti ligonių lankymą. Prioritetas turėtų būti teikiamas nuotolinėms paslaugoms, kai paslaugos pagal paciento sveikatos būklę gali būti suteikiamos nuotoliniu būdu ir pacientas sutinka jas gauti tokiu būdu.

Renginių metu rekomenduojama valdyti srautus, riboti renginio dalyvių ir žiūrovų skaičių arba renginius organizuoti be žiūrovų. Renginių organizatoriams – bilietus platinti arba dalyvius registruoti elektroniniu būdu.

Paslaugas teikiantys asmenys turi laikytis 2 m atstumo, tokio paties atstumo rekomenduojama laikytis ir paslaugos gavėjams.

Viešojo maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms rekomenduojama teikti maitinimo paslaugą – maistas išsinešti.

Dėvėti kaukes rekomenduojama viešose uždarose vietose ir visuose susibūrimuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.