Alytaus rajono politiko namuose ir versluose – pareigūnų desantas ir kratos

Alytaus rajono politiko namuose ir versluose – pareigūnų desantas ir kratos 1
Asociatyvi FNTT nuotrauka.

Alytaus rajono savivaldybės tarybos nario Mindaugo Aldonio namuose ir keturiuose giminystės ryšiais susijusiuose versluose bei darbuotojų namuose – pareigūnų desantas. Čia buvo atliktos kratos, paimta grynųjų pinigų, neregistruotas šaunamasis ginklas, kiti reikšmingi daiktai bei dokumentai. Viena darbuotoja buvo sulaikyta. Įtarimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir turto pasisavinimo pareikšti septyniems asmenims.

Alytaus rajono politiko namuose ir versluose – pareigūnų desantas ir kratos 2
Vaizdai iš kratos rezultatų. Alytaus apskrities VPK nuotraukos.

Kaip naujienų  portalą „Dzūkijos veidas“ informavo Alytaus policijos atstovė Kristina Janulevičienė, Alytaus kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų skyriaus pareigūnai kartu su kolegomis iš kitų Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato padalinių, Marijampolės apskrities policijos pareigūnais bei Kauno valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais savaitės pradžioje atliko 29 kratas keturiose Alytaus rajone veikiančiose politiko bei verslininko giminystės ryšiais susijusiose įmonėse, teikiančiose apgyvendinimo, maitinimo, pramogų paslaugas bei įmonių vadovų, darbuotojų namuose. Kratas atliko didelė, daugiau nei 50 policijos pareigūnų ir kitų institucijų specialistų, komanda. Jų metu buvo paimta daugiau nei 18 tūkstančių eurų grynųjų pinigų, kompiuteriai, mobilieji telefonai, neregistruotas šaunamasis ginklas, įvairios atmintinės, kietieji diskai, buhalterinės apskaitos dokumentai, įvairūs užrašai.

Įtarimai dėl galimų nusikalstamų veikų pareikšti septyniems asmenims – įmonių vadovams (45 ir 25 m. moterims, 44 m. vyrui) bei keturioms įmonių darbuotojoms (49 m., 37 m., 37 m. ,42 m.). Viena iš įmonės darbuotojų buvo laikinai sulaikyta. Visiems įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas ir vykdomas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir turto pasisavinimo. Už šias nusikalstamas veikas, didžiausia Įstatyme numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki 10 metų. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

PAPILDYTA

Kaip praneša Alytaus apskrities VPK atstovai, įtariama, kad Alytaus rajone veikiančio pramogų parko „Tarzanija“ vadovai galėjo nuslėpti ne mažiau kaip 26 000 eurų gautų pajamų iš veiklos ir juos pasisavinti.

Alytaus apskrities VPK atsiųstame pranešime kalbintas šį tyrimą ir ne vieną tokio pobūdžio ikiteisminį tyrimą, kontroliuojantis Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. „Šis ikiteisminis tyrimas žinia, visiems verslininkams, kurie bando nuslėpti, slepia ar kitaip „vagia“ iš valstybės, pelnosi iš kitų. Dažniausiai girdime, kad dėl neskaidrių mokesčių, atsakomybėn patraukiami autoservisų, garažuose automobilius tvarkantys meistrai, mėsos gaminius, daržoves, baldus gaminantys ir parduodantys verslininkai. Tai išskirtinis atvejis, kai dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo, įtarimai pareikšti laisvalaikio pramogas teikiančios įstaigos vadovams ir darbuotojams. Noriu pabrėžti, kad policijos bei prokurorų tikslas – nežlugdyti verslą, bet neleisti pelnytis valstybės ir kitų asmenų sąskaita. Pabrėžiu, kad atsakingai turi elgtis ir paslaugomis besinaudojantys asmenys, mokėdami už paslaugas, visais atvejais turi gauti ar negavus reikalauti apmokėjimą patvirtinančio dokumento (kvitas, sąskaita faktūra ir kt.). To nedarydamas jis sukuria terpę nesąžiningiems verslininkams „lobti“. Mokesčių slėpimas lemia mažesnes pajamas sergantiems, auginantiems vaikus, pensininkams, sąžiningiems darbuotojams. Neskaidrus mokesčių mokėjimas veda prie valstybės žlugimo“, – kalbėjo prokuroras.

Alytaus rajono politiko namuose ir versluose – pareigūnų desantas ir kratos 3

Alytaus rajono politiko namuose ir versluose – pareigūnų desantas ir kratos 4

7 komentarai apie “Alytaus rajono politiko namuose ir versluose – pareigūnų desantas ir kratos

  1. ,,Neskaidrus mokesčių mokėjimas veda prie valstybės žlugimo“, – kalbėjo prokuroras.,,
    Ar jums nejuokinga?? O Lt valdzia nezlugdo valstybes vogdami musu visu pinigus?

  2. 26 tūkst. eur, tokio dydžio verslui turėtų būti kruopa tik.
    panašiau į politinį bandymą susidoroti, nes suma tikrai juokinga, turint omeny visą pramogų parką, viešbutį, restoraną ir t.t.

  3. Apie tą Šolenos viešbutį dar prieš 10 metų sklandė gandai.Kažkas negero ten vykdavo.Jie sistemą išsidirbę,žino kaip aferas daryt.Šaunu,kad pradėtas tyrimas.Senai reikėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.