Koronavirusas nustatytas Alytaus miesto švietimo įstaigų ir savivaldybės darbuotojams

Koronavirusas nustatytas Alytaus miesto švietimo įstaigų ir savivaldybės darbuotojams 1

Antradienį Alytaus miesto savivaldybės pateiktais duomenimis, susirgimų COVID-19 skaičius Alytuje auga ir šiandien buvo nustatyti 5 nauji koronaviruso infekcijos atvejai. Infekcija palietė Alytaus Sakalėlio pradinę mokyklą bei lopšelį darželį „Obelėlė“. Kaip tvirtina Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento atstovai, diagnozavus teigiamus infekcijos atvejus, saviizoliuotis turės kelios dešimtys švietimo įstaigų atstovų. Be to, infekcija nustatyta ir vienam iš Alytaus miesto savivaldybės darbuotojų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Janina Dvilinskienė patvirtino apie vieną koronaviruso užsikrėtimo atvejį Alytaus Sakalėlio pradinėje mokykloje:

„Žmogus izoliuotas ir gydomas. Renkami kontaktiniai asmenys, jie taip pat bus izoliuoti. Manoma, kad izoliuota bus apie pusšimtis tos mokyklos bendruomenės atstovų kartu su vaikais. Tie kurie, turėjo tiesioginį kontaktą su infekuotu asmeniu, izoliuosis 14 dienų, o kas neturėjo tiesioginio kontakto, izoliuosis trumpiau. Vaikai šiuo metu atostogauja, o nuo kitos savaitės ten bus organizuojamas nuotolinis mokymas“, – situaciją komentavo J. Dvilinskienė.

Naujienų portalą „Dzūkijos veidas“ pasiekė žinia, kad koronavirusas nustatytas ir lopšelio-darželio  „Obelėlė“ administracijos bei Alytaus miesto savivaldybės darbuotojams. Su pastaruoju tiesioginio kontakto niekas iš kitų savivaldybės darbuotojų neturėjo, nes pastarąsias dvi savaites jis dirbo nuotoliniu būdu.

„Bendra Alytaus miesto situacija yra stabili. Atvejų registruojama ir jų dar bus, nes tai oro lašiniu būdu plintanti infekcija. Ar Alytus pateks į raudonąją zoną ir kada tai nutiks, prognozuoti sunku. Tai priklausys ir nuo pačių gyventojų sąmoningumo. Tikriausiai sergamumas šia infekcija didės ir mūsų mieste“, – svarstė J. Dvilinskienė.

Ji pabrėžė, kad artėjant Vėlinių ir Visų šventųjų šventėms, gyventojų lankymasis kapinėse taip pat didina riziką užsikrėsti infekcija, tačiau riziką šiek tiek sumažina tai, kad žmonių srautai bus lauke, o ne uždaroje erdvėje.

J. Dvilinskienė patvirtino, kad Alytuje šiuo metu koronaviruso infekcija iš viso diagnozuota 17 alytiškių. Savivaldybės minimi 35 atvejai apima ir tuos gyventojus, kurie gyvena bei dirba kituose miestuose ar rajonuose, tačiau jie kaip gyventojai registruoti Alytuje. 10 alytiškių nuo COVID-19 jau pasveiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.